kaires_puses_index
 
 
 
 
 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Darbuotojų informacija
Pagirių Spausdinti skyriaus darbuotojų informaciją
Šiltnamių g. 11-2, Pagirių k., LT-14114 Vilniaus r.
Tel.: (8 5) 260 5157 / 260 5444
El. p. pagiriuseniunija@vrsa.lt 

Seniūnaitijos

- Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Pagirių seniūnijos veiklos nuostatai
2015 m. veiklos ataskaita
2016 m. veiklos planas
2016 m. veiklos ataskaita
2017 m. veiklos planas
  

Darbo laikas
Pirmadieniais – ketvirtadieniais
8.00 val. – 17.00 val.
Penktadieniais 8.00 val. – 15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00 val. – 12.45 val.


Priėmimo dienos
Antradieniais 13.00 val. – 17.00 val.;
Ketvirtadieniais 9.00 val. – 12.00 val.

 

Papildomos gyventojų prašymų priėmimo valandos:
Antradienis 7.00 val. – 8.00 val. ir 17.00 val. – 18.00 val.

 

1.Pagirių seniūnijoje „vieno langelio“ funkcijas vykdo vyriausioji raštvedė Jurgita Marcecha (4 kab., tel. (8 5) 260 5444) kiekvieną darbo dieną nuo 8.00 iki 17.00 val. Pasibaigus darbo laikui kiekvieną antradienį budintis darbuotojas priima piliečių prašymus ir skundus nuo 7.00 iki 8.00 val. ir nuo 17.00 iki 18.00 val.
2. Piliečių užrašymas į priėmimą pas seniūną ar kitus darbuotojus - tel. (8 5) 260 5444, arba el. paštu: pagiriuseniunija@vrsa.lt

 

Pagirių seniūnija yra Vilniaus rajone prie pietvakarinės Vilniaus miesto ribos. Ji ribojasi su kaimyninėmis Marijampolio, Juodšilių seniūnijomis, Vilniaus miestu bei Šalčininkų ir Trakų rajonais. Seniūnijos teritorijos plotas siekia 8723 ha, iš jų – 4 931 ha užima žemės ūkio naudmenos,  1 052 ha – miškai ir 2 740 ha – vandenys ir kitos paskirties plotai. Pagirių seniūnijos teritorijoje yra 25 kaimai, kuriuose gyvena virš 7 600 gyventojų.

Seniūnijos centras – Pagirių kaimas, kuriame gyvena apie 4 000 gyventojų. Didesni kaimai – Vaidotų, Keturiasdešimt Totorių, Papiškių, Didžiųjų Lygainių.

 

Seniūnijos istorija: Pagirių kaimas anksčiau buvo vadinamas Kazakliarais ir Karnakliarais, o pokario metais pervadintas į Pagirius. Pagiriai išgarsėjo 1970 metais, kai pradėtos Pagirių šiltnamių kombinato statybos ir kaimelyje pradėjo klestėti šiltnaminė daržininkystė. Jos pradininkas buvo Gediminas Morkūnas.

Ne mažiau žymus yra Keturiasdešimt Totorių kaimas, kai 1397 m. kunigaikštis Vytautas apgyvendino grupę totorių, kuriuos paėmė į nelaisvę mūšiuose prie Juodosios jūros. Už uolumą ir ištikimybę Lietuvos didžiųjų kunigaikščių apdovanoti privilegijomis, žemės valdomis. XIX a. buvo pastatyta mečetė.

Rašytiniuose šaltiniuose 1641 m. minimas Papiškių kaimas, kuriame yra 187 ha ploto Papio ežeras, iš kurio išteka Vokės upė, kurios ilgis – 35,8 km.

 

Seniūnijoje veikia Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Vaidotų skyrius, administratorė Teresa Koltan, kuri taip pat nuo 1991 m. vadovauja mišriam chorui „Baladė“. Choro pagrindinis repertuaras: sakralinė, klasikinė muzika ir liaudies dainos. Pagirių seniūnijoje veikia ir ansamblis „Pagirių dainoriai“, vadovė Janina Pamarnackienė, vadovauja nuo 2008 m.

Pagirių gimnazijos ir Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos sporto stadionuose treniruojasi suaugusiųjų krepšinio ir tinklinio jaunimo komandos, vadovaujamos trenerio Juozo Antano Mekionio. Komandos atstovauja seniūniją įvairiuose turnyruose. Pagirių k. įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė. Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšomis Melekonių kaimo bendruomenė įrengė vaikų žaidimų aikštelę, supynęs ir krepšinio lentą. Merešlėnų seniūnaitija įsigijo ir įrengė skelbimo lentą su stogeliu ir suoliukus. Pagirių kaimo futbolo klubas „Pagiriai“ įsigijo sporto inventorių. 

Gyventojams sveikatos priežiūros paslaugas tegia Pagirių ambulatorija, Baltosios Vokės bendrosios praktikos gydytojo kabinetas, AB „Pagirių šiltnamiai“ sveikatingumo kompleksas, taip pat veikia dvi vaistinės.

Pagirių seniūnijoje veikia 3 bibliotekos, tai Pagirių kaimo filialas, kuris teikia ir interneto prieigos paslaugas, Vaidotų kaimo filialas bei Vilniaus rajono centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių struktūrinis padalinys.

Visuomeniniams poreikiams yra priskirtos 8 poilsio zonos: Tarnėnų rekreacinė teritorija paplūdimiams prie Tarnėnų ežero, Lygainių k. prie Ilgučio ežero, Pagirių k. prie Vokės upės, Juodbalių k. prie Juodbalių tvenkinio, Didžialaukio k. prie Rudamino upės, Merešlėnų k. prie Rudaminos upės, parkas Pagirių k.

Pagirių k. veikia 11 laikinų prekybos kioskų, Vaidotų k. - 2. Paskirtas 0,25 ha žemės sklypas turgavietės įrengimui, kur šiuo metu prekiaujama žemės ūkio produkcija, gėlėmis bei dėvėtais drabužiais. Veikia trys didesni prekybos centrai: „Iki“, „Mini-maxi“ bei „Cesta“.


Teritorijoje veikiančios įmonės: UAB „Vilava“, UAB „Borgalita“, UAB „Langūras“, UAB „Arsada“, UAB „Inspektras“, UAB „Ramstis“, UAB „Pagirių Nesta“, UAB „Tiekėjų gildija“, UAB „Anmeksas“, UAB „Adolita-mediena“, AB „Pagirių šiltnamiai“, UAB „Atlita“, UAB „ Litak-Tak“, UAB „Deforte“, IĮ „Vokė“, UAB „Deforus“, UAB „Medelsta“, IĮ N. Mažuto, UAB „Palink“, Camelijos vaistinė, Gintarinė vaistinė.

 

Pagirių gamta ir istoriniai paminklai: Seniūnijos teritorijoje yra Baltosios Vokės dvaras, kuris įtrauktas į šalies kultūros vertybių departamento saugomų objektų sąrašą. Vokės savininkų Tiškevičių užsakymu dvaro rūmus XIX a. viduryje pastatė italų architektas L. Marconi. Čia buvo užsodintas gražus parkas, tvenkiniuose buvo įrengta pirmoji Lietuvoje sijų ir upėtakių veisykla. Dvaro teritorija buvo aptverta ir pastatyti gražūs gotiško stiliaus vartai. Visą Baltosios Vokės dvarą iš šiaurės ir vakarų pusės supo Vokės upė. Iki šių dienų yra išlikę dvaro rūmai, parko želdiniai, oficina, kluonas, kalvė, tvenkinys ir kt. Šiuo metu dauguma dvaro pastatų apleisti.

Vaidotų k. veikia katalikų bendruomenės Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčia pastatyta 1910 m., autorius – architektas grafas F. R. Rostvorovskis, fundatorius – V. Lenskis. 1996 m. gruodžio 23 d. bažnyčia įrašyta į Kultūros vertybių registrą ir pripažinta saugoti viešajam pažinimui ir naudojimui.

1741 m. pastatyta Skurbutėnų koplyčia su varpine, tai vertingas liaudies kulto architektūros paminklas. Kaip architektūrinis paminklas yra įrašyta ir Keturiasdešimt Totorių k. esanti mečetė.

Seniūnijos teritorijoje yra 12 kapinių, iš kurių 3 neveikiančios (lenkų karių kapinės „Armija Krajova“ Skurbutėnų k., Merešlėnų k., Pagirių k.). Veikiančios kapinės: Vaidotų k., Melekonių k., Papiškių k., Skurbutėnų k., Tarnėnų k., Kaišialakių k., Keturiasdešimt Totorių k. katalikų, Gudelių k., Mažųjų Lygainių k.

 

Pagirių seniūnijos perspektyviausios šakos: žemės ūkis, šiltnamių ūkis, smėlio ir žvyro, durpių gavyba, gyventojų aptarnavimas.Pareigos Vardas, pavardė Aprašymas Kabineto nr. Telefonai
Seniūnė Marija Matiulevič
marija.matiulevic@vrsa.lt
Rodyti 6 852605157
Seniūno pavaduotoja Vladislava Vanagel-Tribocka
vladislava.vanagel-tribocka@vrsa.lt
852605378
Inspektorė Ana Bitovt
ana.bitovt@vrsa.lt
Rodyti 3 852605444
Vyresnioji specialistė Jelena Beliak
jelena.beliak@vrsa.lt
Rodyti 1 852605960
Vyresnioji finansininkė Jolanta Romanovska
jolanta.romanovska@vrsa.lt
Rodyti
Vyresnioji specialistė Olga Altuch
olga.altuch@vrsa.lt
Vyresnioji specialistė Viktorija Pogolska
viktorija.pogolska@vrsa.lt
Rodyti 852605378
Vyr. raštvedė Jurgita Marcecha
jurgita.marcecha@vrsa.lt
Rodyti 4 852605444
Vyresnioji soc. darbo organizatorė Katažina Ruselevič
katazina.ruselevic@vrsa.lt
Rodyti 852605378
Soc.darbuotoja darbui su soc.rizikos šeimomis Loreta Schlik
loreta.schlik@vrsa.lt
Rodyti
Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-23 22:00:10
Spausdinti visų skyrių darbuotojų informacijąSpausdinti visų skyrių darbuotojų informaciją
Shadow up