kaires_puses_index
 
 
 
 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

XXVI-ojo Adomo Mickevičiaus vardo skaitovų konkurso „Kresy 2017“ respublikinis turas

Šiandien lapkričio 9 d. Lenkų kultūros namuose Vilniuje vyko XXVI-asis Adomo Mickevičiaus vardo skaitovų konkurso „Kresy 2017“ respublikinis turas. Tai jau 26 metus iš eilės organizuojamas konkursas, kuris parodo jaunųjų skaitovų literatūros žinojimą ir gebėjimą skaityti žymių lenkų rašytojų eiles.


Tradiciškai skaitovų konkursas „Kresy“ vyksta 3 amžiaus kategorijose:

  • Vaikai iki 12 metų;
  • Vaikai ir jaunimas nuo 12 iki 16 metų;
  • Jaunimas nuo 16 metų.

Respublikiniame skaitovų konkurse dalyvauja rajoninių turų nugalėtojai iš Vilniaus rajono, Šalčininkų, Trakų ir Švenčionių rajonų bei Vilniaus miesto mokyklų.

Skaitovų konkurso vertinimo komisiją sudarė: Komisijos pirmininkas Teatro akademijos (Varšuvos filialas Baltstogėje) dėstytojas Piotr Damulevič (Piotr Damulewicz), Teatro akademijos (Varšuvos filialas Balstogėje) dėstytoja Magda Kiško-Dojlidko (Magda Kiszko-Dojlidko), Lenkų teatro studijos vadovė Lilia Kiejzik, Lenkų teatro Vilniuje režisierė Irena Litvinovič, Vladislavo Sirokomlės muziejus vadovė Helena Bakulo.

Šiais metais skaitovų konkurse „Kresy 2017“ Lietuvoje iš viso dalyvavo 960 skaitovų. Dėkojame visiems dalyvavusiems bei sveikiname XXVI-ojo Adomo Mickevičiaus vardo skaitovų konkurso „Kresy 2017“ respublikinio turo laureatus:

I kategorija (iki 12 metų)

I – Daniel Černiavski (Vilnius)
II – Adelė Aleksejeva (Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla)
III – Daria Mysina (Šalčininkų r.)
III – Agneška Stachovska (Vilnius)
 

Pagyrimo raštus gavo:

- Ervin Naruniec (Vilniaus r. Mickūnų gimnazija)
- Estela Tamulenaitė (Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija)
- Marek Valučko (Šalčininkai)
- Marta Valukevič (Šalčininkų r.)

II kategorija (nuo 12 iki 16 metų)

I – Patrik Babič (Vilnius) 
II – Hubert Neverovič (Vilnius)
II – Kamilia Romanovska (Vilniaus r. Avižienių gimnazija)
II – Olivija Učkuronytė (Šalčininkų r.)
 

Pagyrimo raštus gavo:

- Agneška Voronovič (Vilniaus r. Mickūnų gimnazija)
- Valdemar Dudojt (Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinė mokykla)
- Damian Kondratovič (Pabradė)
- Kamila Jaskevič (Vilniaus r. Šumsko pagrindinė mokykla)


III kategorija (nuo 16 iki18 metų)

I – Gabriela Andruškevič (Vilnius)
II – Lukaš Palkovski (Vilnius)
III – Julian Germanovič (Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija)
III – Tomaš Sokolovski (Vilnius)
 

Pagyrimo raštus gavo:

- Jan Silvester Pečuro (Vilnius)
- Agata Dorotko (Šalčininkų r.)
- Tomaš Peško (Šalčininkų r.)
- Ronald Dudzinski (Šalčininkai)
- Dorota Sokolovska (Vilnius)
- Anna Makutonovič (Trakų r.)

Lietuvai gruodžio mėnesį Balstogėje vyksiančiame tarptautiniame XXVI-ame Adomo Mickevičius vardo skaitovų konkurse „Kresy 2017“ atstovaus:

1. Gabriela Andruškevič
2. Lukaš Palkovski

Rezervo sąraše: Julian Germanovič

 

Shadow up