*alt_site_homepage_image*

Namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymas Vilniaus rajono savivaldybėje planuojamas ir 2022 m.

decoration

Vilniaus rajono savivaldybės administracija 2021 m. lapkričio mėn. pateikė Aplinkos projektų valdymo agentūrai paraišką „Namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymas Vilniaus rajono savivaldybėje“ dotacijai gauti. Pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros direktoriaus 2021 m. lapkričio 29 d. įsakymą Nr. T1-287, dotacija skirta 335 t. asbesto atliekų sutvarkyti.

Projekto įgyvendinimo metu siekiama iš Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje esančių namų ūkių surinkti asbesto turinčias atliekas ir saugiai jas sutvarkyti, taip kaip reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai. Projekto metu iš asbesto atliekų turėtojų atliekos bus saugiai surinktos ir nuvežtos į šalinimo įrenginius. Tokiu būdu bus gerinama savivaldybės ekologinė būklė ir sumažės galima tarša pavojingomis asbesto atliekomis.

Namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymas (335 t) Vilniaus rajono savivaldybėje finansuojamas iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšų.

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Vilniaus rajono savivaldybė skirs iš biudžeto lėšas asbesto atliekų surinkimui ir saugiam sutvarkymui, todėl planuojama surinkti iš viso apie 600 t asbesto atliekų.  

Kviečiame registruotis dėl planuojamo nemokamo asbesto atliekų surinkimo 2022 m. el. paštu jolanta.volodko@vrsa.lt.

Prašyme nurodykite: fizinio asmens vardą ir pavardę; namų ūkio, kuriame susidarė asbestinio šiferio atliekos, adresą; kontaktinį telefono numerį ir preliminarų asbesto kiekį kilogramais ar tonomis (laikytina, kad kvadratinis metras šiferio sveria 11 kilogramų).

Paslaugas teiks viešojo pirkimo būdu parinktas Savivaldybės vežėjas UAB „Švykai“. Atkreipiame dėmesį, kad vežėjo atstovas atvažiuos pas kiekvieną gyventoją, pagal turimą kiekį šiferio išdalins didmaišius, specialius pasiūtus pakuoti šiferį ir suderins vietą patogiam privažiavimui sunkvežimiui su kranu, saugiam atliekų paėmimui.

 

Nuotr. pixabay.com


Įvertinkite naujieną