*alt_site_homepage_image*

Turite problemų dėl žaliųjų atliekų tvarkymo? – VAATC siūlo sprendimą!

decoration

Daržų ir sodų tvarkymo sezonas – tikras iššūkis sodininkams ir daržininkams, nes dažnas susiduria su žaliųjų atliekų tvarkymo problema. Žaliųjų atliekų negalima mesti į mišrių atliekų konteinerius, negalima jų ir deginti, tad ką gi su jomis daryti?

Vienas iš galimų žaliųjų atliekų tvarkymo būdų – atvežti jas į  žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) Vilniaus regione administruoja šešias tokias aikšteles https://www.vaatc.lt/aiksteles/

Žaliąsias atliekas taip pat galima paprastai kompostuoti ir patiems. Kompostas – nepakeičiama natūrali trąša kiekvienam sodui ar daržui ir jo per daug nebūna nei dirvai, nei augalams. Priešingai nei mineralinės trąšos, kompostas neturi neigiamo šalutinio efekto, palengvina molingų dirvų struktūrą ir pagerina oro laidumą, o smėlingose vietose – sulaiko drėgmę bei atstato nualintas dirvas. Kompostavimo metu organinės medžiagos sugrąžinamos atgal į medžiagų apykaitos ratą, komposte vyksta tie patys procesai kaip ir dirvoje, tačiau daugelį kartų greičiau ir efektyviau.

Kompostavimui yra tinkamos daržovių ir vaisių atliekos, augalų liekanos, lapai, nupjauta žolė, smulkintos šakos, smulkintas popierius, medinės sodo atliekos, kiau­šinių lukštai, arbatžolės, kavos tirščiai. Virtuvėje susidarančios bioatliekos puikiai tinka kompostui, nes jos yra kaip visavertis maistas kompostinėje skaidytojais dirbantiems mikroorganizmams.

Kad visas kompostavimo procesas vyktų tvarkingai ir naudingai, pravartu turėti kompostavimo dėžę. Kompostavimo dėžės namų ūkiams – papildoma priemonė maksimaliai sumažinti į buitinių atliekų konteinerius bei sąvartynus iškeliaujančių žaliųjų atliekų atliekų srautus. Jų modelių ir dydžių pasirinkimas yra didelis, todėl kiekvienas gali pasirinkti labiausiai tinkančią. Tokias dėžes nesunku pasigaminti ir patiems.

Siekdama paskatinti kompostavimą, UAB „VAATC“, nuo gegužės 24 d., pradeda nemokamą kompostavimo dėžių dalinimą Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Šalčininkų, Švenčionių rajonų savivaldybių namų valdų savininkams. Projektas įgyvendinamas ES lėšomis bei vykdant Vilniaus regiono plėtros tarybos sprendimą. Dalinimui skirtų kompostavimo dėžių kiekis yra ribotas, patvirtintas tarybos sprendimu.

Trakų, Ukmergės, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų savivaldybių namų valdų savininkai, norintys gauti nemokamą kompostavimo dėžę, jau nuo gegužės 23 d. gali užpildyti rezervacijos formą esančią internete www.vaatc.lt/kompostine.

Gavus rezervacijos patvirtinimą, kompostavimo dėžę galima bus atsiimti UAB „VAATC“ administruojamose Trakų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės ir Vilniaus rajono savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, rezervacijos patvirtinime nurodytu adresu. Dalinimui skirtų kompostavimo dėžių kiekis yra ribotas, tad paskubėkite.

Daugiau apie kompostavimą sužinosite www.vaatc.lt/kompostavimas


Projektas „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ finansuojamas Europos Sąjungos paramos ir VAATC lėšomis.


Įvertinkite naujieną