Spalio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų nariams buvo organizuoti civilinės saugos mokymai „Krizių valdymo ir civilinės saugos sistema, jos veikimo principai“.
Mokymus organizavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Vykusiuose civilinės saugos mokymuose dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – Centro) nariai: savivaldybės, komunalinių įmonių, policijos, pasieniečių, gaisrininkų ir kitų institucijų atstovai.
Mokymai organizuojami visų šalies savivaldybių ekstremalių situacijų operacijų centrams. Šios mokymo programos tikslas – mokyti savivaldybių, ūkio subjektų, veiklos vykdytojų ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų narius vykdyti funkcijas, numatytas Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme.
Mokymų metu ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų nariams buvo pateikta išsami informacija apie krizių valdymo ir civilinės saugos sistemą bei jos veikimo principus, išteklių pasitelkimą ekstremaliųjų įvykių ar ekstremaliųjų situacijų metu, ekstremaliųjų įvykių kriterijus, ekstremaliųjų situacijų skelbimo, atšaukimo tvarką ir jų prevenciją, taip pat pasidalinta informacija apie pasirengimą ir reagavimą į ekstremaliąsias situacijas ir įvykius.
Taip pat kalbėta apie gyventojų galimas slėptuves, pabrėžiant, kad gyventojai gali trumpam laikui (iki 2-3 parų) pasislėpti namuose, saugiose gyvenamosiose ar negyvenamosiose vietose – rūsiuose, požeminiuose garažuose, pėsčiųjų perėjose, transporto tuneliuose. Nemažai kalbėta apie prevencines priemones ir gyventojų švietimą civilinės saugos klausimais.
Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos patarėjo (parengties pareigūno) Laimono Tubio, civilinės saugos mokymai padeda užtikrinti, kad Centro nariai būtų pasiruošę tinkamai reaguoti ir valdyti ekstremalias situacijas.
„Civilinės saugos mokymai – tai nepakeičiama priemonė, leidžianti ne tik pasiruošti ekstremalioms situacijoms, bet ir ugdyti supratimą, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo“, – sako Laimonas Tubis.
Norinčius daugiau sužinoti apie civilinę saugą ir pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, kviečiame apsilankyti interneto svetainėje www.lt72.lt
Prisiminkime, kad kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba.