*alt_site_homepage_image*

Geresnės Vilniaus rajono susisiekimo infrastruktūros link: darbinis vizitas Kauno regione

decoration

Birželio 13 d. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič kartu su administracijos darbuotojais su darbiniu vizitu lankėsi Kauno regione – susitiko su AB „Kelių priežiūra“ ir Kauno rajono savivaldybės atstovais aptarti susisiekimo infrastruktūros priežiūros ir tvarkymo aktualijų, pasidalinti gerosiomis praktikomis ir kt.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus V. Kondratovičiaus, kelių infrastruktūros gerinimas – vienas iš svarbiausių Savivaldybės prioritetų.

„Vilniaus rajono savivaldybė prižiūri apie 2,5 tūkst. km vietinės reikšmės kelių ir gatvių. Tokio plataus ir įvairialypio kelių tinklo valdymas yra sudėtingas procesas. „Kelių priežiūra“ yra vienas iš lyderių, turinčių patirties vykdant priežiūrą ir tvarkymą visos šalies kelių tinklo, todėl jų taikomos gerosios praktikos galėtų būti pritaikomos ir Vilniaus rajone. Kauno rajono ir Vilniaus rajono teritorija bei išdėstymas labai panašūs. Kartu su Kauno rajono savivaldybe susiduriame su panašiais iššūkiais ir problemomis. Vienose srityse stipresni jie, kitose – mes. Apsikeitimas informacija, geraisiais pavyzdžiais, bendradarbiavimas tam tikrais klausimais padės užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį paslaugų gyventojams teikimą. Apsikeitimas patirtimis visada duoda naują impulsą veikimui“, – sako V. Kondratovič.

AB „Kelių priežiūra“ vadovas Audrius Vaitkus aprodė turimą technikos parką. Pristatė bendrovės veiklą, darbų organizavimą ir kt. Kalbėta apie skambučių centro ir Kelių priežiūros valdymo centro darbo organizavimo ypatumus, gyventojų užklausų administravimą, kelių valymą žiemą ir kt.

Pagrindinė AB „Kelių priežiūra“ veikla – valstybinių kelių priežiūra pagal sutartį su pagrindiniu užsakovu – AB „Via Lietuva“. Įmonė taip pat teikia kitas su kelių priežiūra susijusias paslaugas: kelių priežiūra žiemą, žvyrkelių profiliavimas, medžių genėjimas, sugadintų kelio ženklų atnaujinimas, pakelės statinių ir želdinių priežiūra, avarijų ir vandalizmo padarinių likvidavimas ir kt.

Šiuo metu „Kelių priežiūra“ taip pat kelius tvarko ir prižiūri 10 rajono seniūnijų (pagal du iš penkių kelių priežiūros darbų paketų). Pasirašytos sutartys dėl rajono vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, rekonstravimo, remonto, priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo darbų Mickūnų, Lavoriškių, Kalvelių, Rukainių ir Medininkų seniūnijose. Taip pat Bezdonių, Buivydžių, Nemenčinės, Nemenčinės miesto ir Sužionių seniūnijose.

Po susitikimo su AB „Kelių priežiūra“ Vilniaus rajono savivaldybės atstovai lankėsi Kauno rajono savivaldybėje. Atvykusius svečius pasitiko Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

Susitikimo metu abiejų savivaldybių atstovai aptarė aktualius susisiekimo infrastruktūros priežiūros klausimus ir pasidalino patirtimi, sprendžiant kylančius iššūkius. Kalbėta apie kelių ir gatvių priežiūros žiemą patirtis, dviračių infrastruktūrą, sunkiasvorės technikos gadinamus kelius, paviršinių lietaus nuotekų tvarkymą ir kt.


Rate this article