kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kaip elgtis, jei įvyktų avarija AE?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kaip apsisaugoti nuo radioaktyviojo užterštumo galimos nelaimės atveju Baltarusijos Astravo atominėje elektrinėje?

 Įvykus branduolinei ar radiologinei avarijai, jeigu perspėjimą apie radiacinį pavojų išgirdote būdami lauke, turite kuo greičiau eiti į artimiausią sandarų pastatą, kurio langai ir sienos nepažeisti.

 SVARBU. Nepaisant to, kur esate, saugiausi trys pagrindiniai veiksmai yra šie:

 Eiti į vidų    Likti viduje    Sekti informaciją


 Nedelsdami uždarykite visus langus, orlaides, duris, dūmtraukius, ventiliacijos kanalus. Išjunkite vėdinimo, oro tiekimo, kondicionavimo ir šildymo sistemas, kurios naudoja išorės orą. Uždarykite židinio sklendes.

 Eikite į pastato centrą arba į rūsį. Radioaktyviosios medžiagos nusėda pastatų išorėje, todėl saugiausia likti kuo giliau pastato viduje ir kuo toliau nuo pastato išorinių sienų ir stogo.

 Naminius gyvūnus parsiveskite namo, galvijus suvarykite į tvartą ir jį uždarykite. Parūpinkite jiems vandens ir pašaro kelioms dienoms.

 Likite patalpoje, kol bus paskelbta kita informacija. Sekite pranešimus per radiją ir televiziją.

 

 

 Gyventojų evakavimas. Ką svarbu žinoti? 


 Įvykus avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje ir esant aplinkos užterštumui radioaktyviomis medžiagomis pavojui gali būti skelbiamas Buivydžių, Lavoriškių ir Kalvelių seniūnijų gyventojų evakavimas.

 Svarbu neišsigąsti ir išlikti ramiems bei sekti oficialią informaciją per Lietuvos radiją ir televiziją ir laukti tarnybų ‍nurodymų, kaip elgtis. LR Sveikatos apsaugos ministerijai rekomendavus, išgerti kalio jodido preparato rekomenduojamą dozę. 


 Buivydžių ir Lavoriškių seniūnijų gyventojų evakavimas bus vykdomas per Mickūnų tarpinį evakavimo punktą

 Kalvelių seniūnijos gyventojų evakavimas bus vykdomas per Šatrininkų tarpinį evakavimo punktą

 EVAKUOJAMI GYVENTOJAI BUS VEŽAMI Į KALVARIJŲ SAVIVALDYBĘ


 Paskelbtas gyventojų evakavimas. Ką turiu daryti?

 
 Gyventojai, kurie evakuojasi nuosavomis transporto priemonėmis privalo sekti informaciją apie evakavimą per visuomenės informavimo priemones. Dėl apšvitos kontrolės važiuoti tik per tarpinius Mickūnų ir Šatrininkų surinkimo punktus.

 Mickūnų surinkimo punktas: Mickūnų bendruomenės namai, adresas: Mokyklos g. 6B, Mickūnų mst., Mickūnų sen., Vilniaus r.

 Šatrininkų surinkimo punktas: Mokyklos g. 5, Dobromislės k., Šatrininkų sen., Vilniaus r.

 Šeima turėtų vykti vienu automobiliu, sudarant mažesnę tikimybę pasimesti bei tuo pačiu nesudarant spūsčių keliuose.

 Nuosavo transporto neturintys gyventojai pagal nurodytą laiko tarpą privalo atvykti į gyventojų surinkimo punktus.

Jei gyventojai neturi galimybės atvykti į surinkimo punktą, turi kreiptis į seniūniją. Gyventojų surinkimo punkto viršininkas taip pat organizuos pergabenimą neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių iš jų gyvenamųjų vietų į surinkimo punktą.


 Evakuojantis, mažoje kuprinėje su savimi pasiimkite būtiniausius daiktus apsaugant juos nuo drėgmės: pasą, asmens tapatybės kortelę, nuosavybės dokumentus, grynuosius pinigus, negendančių produktų 3 dienoms, geriamojo vandens supilstyto į mažus buteliukus, vaistų, drabužių, higienos reikmenų, nešiojamąjį radijo imtuvą ir žibintuvėlį, atsarginių elementų, degtukų, mobilųjį telefoną ir jo įkroviklį, artimųjų nuotraukas. (Išvykimo krepšys  – www.lt72.lt).

 Su šeimos nariais sutarkite, kas bus kontaktiniu asmeniu, kuriam paskambinę praneštumėte savo buvimo vietą, jeigu įvykus nelaimei negalėtumėte pranešti artimiesiems. Svarbu, kad kiekvienas šeimos narys žinotų to asmens vardą, pavardę, adresą, telefono numerį (Šeimos planas  – www.lt72.lt).

 Visi gyventojai turi sekti skelbiamą informaciją per nacionalinį radiją ir televiziją, interneto svetainę www.lt72.lt, nes keičiantis situacijai gali būti rekomenduojama imtis kitų veiksmų ir priemonių pavojui sumažinti.

 

 Atvykimas į surinkimo punktus. Kas vyks toliau?

Tarpiniuose gyventojų evakavimo punktuose evakuojami gyventojai po dezaktyvavimo  registruojami ir persodinami į gyventojus priimančios Kalvarijos savivaldybės transporto priemones, sudaromos kolonos pagal sąrašus ir nuvežami į evakuotus gyventojus priimančios Kalvarijos savivaldybės gyventojų priėmimo punktus. 

Jei reikia laukti evakavimo transporto  gyventojai laikinai patalpinami į kolektyvinės apsaugos statinius iki tolimesnio evakavimo.

 Kalvarijos savivaldybės priėmimo punktuose evakuoti gyventojai užregistruojami ir paskirstomi į laikinojo apgyvendinimo vietas.   

 

 

 Vilniaus rajone išsidėsčiusių slėptuvių interaktyvus žemėlapis

 Norint pamatyti slėptuvės tikslų adresą, reikia pelyte dukart paspausti ant vietą žyminčio paveiksliuko.


 

 


 

 

 

---------------------


 

 Kolektyvinės apsaugos statinio vidaus tvarkos taisyklės 

 Kolektyvinės apsaugos statinių sąrašas

 Vilniaus rajono savivaldybės Buivydžių, Lavoriškių ir Kalvelių seniūnijų, patenkančių į Baltarusijos Respublikos atominės elektrinės skubių apsaugomųjų veiksmų zoną, detalus gyventojų evakavimo planas

 


Grįžti
Shadow up