kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kompiuteris, internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacinės technologijos prieinamos suaugusiems ir vaikams, kur galima pramogauti, žaisti, ieškoti pažinčių, greitai perduoti informaciją, palaikyti draugystę ir pan. Mokiniai daug laiko praleidžia internete, o jų elgesys internete nėra toks atsargus nei suaugusiųjų, pavyzdžiui, jie gana nuoširdžiai gali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tikėti viskuo, ką jie sako. Elektroninės patyčios – vienas galimų virtualių pavojų. Tai viena patyčių formų. Joms priskiriamas ir tyčiojamasis mobiliaisiais telefonais, kai rašomos įžeidžiančios žinutės, anonimiškai paskambinus, prasivardžiuojama ir pan. Be to, jos pavojingos tuo, kad greitai plinta. Dažnai vaikai neatskiria virtualaus pasaulio nuo realybės ir mano, kad socialiniame tinkle išsakytos mintys ar atlikti veiksmai nepalies tikro gyvenimo. Tačiau virtualios patyčios veikia taip pat skaudžiai, kaip ir realiame gyvenime, o kartais net skausmingiau – socialiniuose tinkluose pašaipos sklinda greitai ir jas mato kur kas daugiau žmonių.

Vasario 5 d. startavo XXX-oji Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros olimpiada, subūrusi Avižienių gimnazijoje 21 geriausią Vilniaus rajono lenkų kalbos ir literatūros žinovą. Šiemet, dvi dienas trukusi Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada skiriama 450-osioms Lublino unijos metinėms paminėti. 2019 metų olimpiados tema – Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės palikimas lenkų kultūroje, o visus dalyvius lydėjo R. Kapuscinskio „Dalyvavimas daugiakultūriniame pasaulyje reikalauja stipraus ir brandaus tapatybės jausmo“ moto.

Sausio 29 dieną Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje baigėsi pozityvios tėvystės mokymai. Tai viena iš darželyje įgyvendinamo projekto Augame kartu” veiklos dalių. Tėveliai turėjo galimybę lankyti nemokamą keturių seminarų ciklą apie vaikų ir tėvų ryšio stiprinimą, auklėjimo būdus, iškilusių problemų sprendimų alternatyvas. Žaidybine forma tėveliai mokėsi ne tik atpažinti vaikų probleminį elgesį, bet ir jį valdyti. Tyrinėjo ydingą pykčio ratą, bausmes bei jų pasekmes. Susipažino su efektyviais drausminimo būdais: taisyklėmis, paskatinimų sistema, padrąsinimais ir pagyrimais. Stiprino pasitikėjimą savimi.

Sausio 29 d. įvyko antrasis akcijos Gerumas mus vienija” etapas – ugdytiniai svečiavosi Širvintų parapijos globos namuose, kur dainomis ir saldžiais šokoladais sušildė globos namų gyventojų širdis. Senoliai labai džiaugėsi sulaukę tokių mažų ir talentingų svečių, o Širvintų parapijos globos namų valdytojas Sigitas Kirtiklis įteikė vaikų grupėms ne tik padėkutes, bet ir skanių, saldžių grybukų, kuriais vyresnieji ugdytiniai grįžę į lopšelį-darželį pasidalijo su mažesniaisiais – Paukštelių” ir Boružėlių” grupių ugdytiniais.

Įvertindami tai, kad šiuolaikinis jaunimas vis daugiau laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, kur be gausybės laisvai prieinamos informacijos iš viso pasaulio slypi ir daug pavojų, tokių kaip organizacijos, kurios tikslingai įtraukinėja jaunimą į ekstremistų grupes, ko pasekoje tenka susidurti su jaunimo diskriminacijos, rasistinių išpuolių protrūkiais, Vilniaus rajono policijos komisariato vyresniosios tyrėjos Violetos Valiuškevič iniciatyva, policijos bendruomenės pareigūnai, vykdydami bendrą su Vilniaus rajono savivaldybe prevencinę programą „Policija – visuomenės dalis“, Vilniaus rajono jaunesniesiems policijos rėmėjams ir moksleiviams, Japonijos ambasadoje organizavo tarpkultūrinio švietimo renginį apie vieną iš saugiausių šalių pasaulyje – Japoniją.

Šaltą ir žvarbų sausio 29 dienos rytą Vilniaus r.  Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos ikimokyklinukai  išvyko į savo pirmąją ekskursiją.  Mažieji gimnazijos ugdytiniai dalyvauja Vilniaus rajono švietimo įstaigų projekte ,,Paslaptingas Vilniaus  Kraštas -  Legendos, Padavimai, Pasakojimai“. Kadangi palanki įstaigos geografinė ir kultūrinė  padėtis  sudaro sąlygas jau ikimokyklinio amžiaus vaikams pažinti įžymias Vilniaus rajono vietas, kultūrą, tradicijas, gamtą, todėl nutarėme aplankyti ir plačiau susipažinti su gražiomis Paberžės apylinėmis.

Sausio 16 d. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje vyko 68-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados II etapas. Olimpiadoje dalyvavo šimtas 9-12 klasių mokinių iš Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų.

2018 m. sausio–gruodžio mėnesiais vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotas projektas „Sveikata visus metus“. Projekte dalyvavo ir Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos 4–IIIG klasių mokiniai. Mūsų gimnazijos komandos pavadinimas – „Spinduliečiai“. Projekto koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska.

2018 metų kovo 20 dieną buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Vilniaus pasienio rinktinės ir Vilniaus rajono savivaldybės, kurioje buvo numatytos prevencinės priemonės.

 1 ... 9 ... 13 ... 17 18 19 20 ... 35 ... 69 ... 136  
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2019     
Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
121314151617
18
19202122232425
262728293031 
Artimiausi renginiai
Popietė pas astronomą H.Selevičiu gamtoje „Vasara su žvaigždėmis“
2019-08-19
Slabados kaimas, Lavoriškių seniūnija
„Mano įdomiausia knyga“ Muzikinė – literatūrinė popietė
2019-08-20
NDKC Eitminiškių sk. (Bažnyčios g. 23, Eitminiškių kaimas, Vilniaus r.)
Kapelų vakaronė
2019-08-24
NDKC Sužionių sk. (Žalioji g. 5, Sužionių k., Vilniaus r.)

Video medžiaga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up