kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Erasmus+ projekte ,,Gamtamokslių dalykų mokymas(is) naudojant STEAM metodą“ dalyvaujantys Nemenčinės Gedimino gimnazijos 8b klasės mokiniai Gintarė Stankevičiūtė, Rugilė Voisiataitė, Gitana Gudaitė, Irmantas Skobelevas bei jų mokytojos Justina Zacharevič ir Jurga Stankevičienė spalio 8-13 d. Rumunijoje visą savaitę mokėsi ir tyrinėjo. Iasi mieste Otilijos Kazimir gimnazijoje susitiko 44 moksleiviai ir 16 mokytojų iš Danijos, Vengrijos, Italijos, Rumunijos bei Lietuvos. Projektas savo veiklomis siekia mokyti atsakingai vartojant saugoti tai, kas mus supa ir kurti saugesnę bei sveikesnę aplinką.

Spalis – rudens mėnuo, kuris primena, jog ateina svarbus derliaus ir pasiruošimo žiemai sezonas. Sodo, daržo ir miško gerybės keliauja į rūsius,  o linksmosios daržovės atkeliavo į Avižienių vaikų lopšelio-darželio lauke surengtą spalvingą rudens parodą „Miško gerybės mūsų kieme“.

Spalio 11d. g2b klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Jūrate Krylovičiene lankėsi Lietuvių kalbos institute įkurtame Lietuvių kalbos muziejuje. Čia juos nustebino modernios ir interaktyvios ekspozicijos. Mokiniai galėjo išbandyti lietuviškų raidžių antspaudus, iš jų susikurti įvairius žodžius. Braukdami smėlį dėžėse „atrado“ senuosius lietuviškus žodžius, aiškinosi jų etimologiją. Dėliodami žodžių kubelius spėliojo daugiareikšmių žodžių reikšmes. Klausė pasakojimo apie Lietuvių kalbos žodyno istoriją, bandė suprasti žemaičių tarme sekamas istorijas, pritarti dzūkiškai atliekamoms dainoms.

„Pradžioje buvo Žodis. Tas Žodis buvo pas Dievą...“

Mūsų atveju, tai buvo vokiečių žurnalisto Klauso Bachmano žodis – straipsnis „Kas neturi karvės, neturi iš ko gyventi“ laikraštyje „Stuttgarter Zeitung“. Straipsnis pasirodė 1997 m. sausio 18 d. ir skelbė apie sunkią padėtį Lietuvoje, būtent pasienyje, Medininkų kaime. Žurnalistas akcentavo, kad nėra lengva būti laimingam, kai aplink tik skurdas.

„Kritiškai ir kūrybiškai mąstydami žmonės formuoja pasaulį“,- tai yra Mokslo centro „Kopernik“ vizija

Spalio 19 d. Vilniaus r. Zujūnų gimnazijos 8 ir IIG klasių moksleiviai pravėrė duris į Mokslo centra „Kopernik“. Naudodamiesi mokslo centro eksponatais, kurių yra apie 400, vaikai įvairiais būdais atrasdavo pasaulį valdančius gamtos dėsnius. „Kopernik“ edukacinėje erdvėje moksleiviams kilo daug klausimų, į kuriuos jie bandė savarankiškai arba kartu su bendraamžiais rasti atsakymus. Tai, kas buvo paslaptinga ir nesuvokiama, pasidarė aišku. Interaktyvioje parodoje „Oras-daugiau nei niekis“ 45 stovėję eksponatai demonstratyviai rodė mokiniams oro savybes ir mokė įvertinti oro reikšmę. „Kopernik„ „Aukštųjų įtampų teatre“ vaikai stebėjo mokslinį pasirodymą apie oro sudėtį ir užterštumą. Netradicinėjė fizikos pamokoje moksleiviai žaismingu būdu pažino mokslo pasaulį.

Pagirių gimnazija jau trejus metus yra Tarptautinių Edinburgo kunigaikščio apdovanojimų programos (DofE) bendruomenės narė. 2017 metais net 11 Pagirių gimnazijos mokinių gavo bronzos apdovanojimus. Septyni iš jų ryžosi siekti sidabro apdovanojimų.

Saulėto oranžinio traukinio kelionė prasidėjo dar balandžio mėnesį nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikai su mokytojomis pasėjo klasėse į nedidelius indelius. Po to stebėjo, laukė, kada iš sėklos išdygs daigelis. Laukimas skatino mokinių  smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdė pagarbą gyvybei.

Pasaulis kasmet spalio 4-ąją mini Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonėms, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Tradiciniu tapęs visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamas SOLIDARUMO bėgimas jau ketvirtus metus vyko Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą  ir suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Džiugu, jog šiais metais organizuojamoje akcijoje dalyvavo mūsų socialiniai partneriai: Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir Vilniaus rajono jaunųjų ugniagesių būrelio nariai.

Š. m. rugsėjo 26 d. vykusiame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas nustatantis didžiausią leistiną pareigybių skaičių kiekvienai Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigai.

 1 ... 15 ... 24 ... 28 ... 32 33 34 35 36 ... 72 ... 143  
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2019     
Lapkritis
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314
15
1617
18192021222324
252627282930 
Artimiausi renginiai
E. Guobytės tapybos paroda
2019-11-04
Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Bezdonių sk.
L. Ždanovič molio dirbinių paroda
2019-11-05
Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Buivydžių sk.
Gražios raidės savaitė
2019-11-13
Vladislavo Sirokomlės muziejus
Koncertas, skirtas Lenkijos Nepriklausomybės dienai paminėti
2019-11-16
Vilniaus rajono Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras
Stalo teniso varžybos
2019-11-16
Vilniaus rajono Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Lavoriškių sk.

Video medžiaga
 
SVEIKINIMAS
Derliaus šventės proga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up