kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinė neįgaliųjų diena – šiltoje ir artimoje draugijoje

Kaip ir kasmet, gruodžio 3 d. minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Vilniaus rajono Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojai turiningai leido laiką pramogaudami.


Jau daugelį metų Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga organizuojama išvyka į prekybos ir pramogų centrą „Akropolis“ tapo Vilniaus rajono Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro tradicija, kurios lankytojai kiekvienais metais laukia su dideliu nekantrumu. Šią dieną Centro lankytojai kartu su socialiniais darbuotojais leidžia pramogaudami – žaidžia boulingą, žiūri kino filmą bei kartu pietauja kavinėje.

„Ši diena – tai puiki galimybė susiburti ir vieningai pasidžiaugti gražia bendryste kitokioje aplinkoje. Juk nuoširdus bendravimas, smagiai ir turiningai praleistas laikas – geriausias vaistas nuo visų negandų...“, – sakė išvykoje kartu su visais dalyvaujanti Centro direktorė Jadvyga Ingelevič, kuri Centro veikloje visada akcentuoja narių bendruomeniškumo ir išpuoselėtų tarpusavio santykių svarbą.

Kiekvienais metais išvykoje noriai dalyvauja dauguma visų Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojų. Šiemet smagiai pabūti drauge susirinko virš 30 centro narių. Juos globojo ir prižiūrėjo socialiniai darbuotojai, per daugelį metų jau tapę Centro lankytojų draugais. Iš pat ryto visi turėjo galimybę išbandyti rankos taiklumą boulingo takeliuose ir tarpusavyje pasivaržyti. Vėliau visi žiūrėjo animacinį filmą „Manu. Gimęs skraidyti“, o po filmo nukeliavo į piceriją skanių pietų.

 

2003 metais Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtas Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras teikia socialines paslaugas Vilniaus rajone gyvenantiems suaugusiems asmenims, turintiems proto, psichinę, fizinę ar kompleksinę negalią. Šiuo metu Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centrą lanko virš 40 negalią turinčių Vilniaus rajono gyventojų. 

Draugiška aplinka ir puoselėjamu stipriu bendruomeniškumo jausmu Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras pasižymėjo nuo pat pirmų veiklos metų. Centro vykdoma veikla yra labai įvairi, o svarbiausia – parengta pagal lankytojų galimybes ir nukreipta į lankytojų tobulėjimą bei pagrindinių įgūdžių lavinimą ir palaikymą. Lankytojams Centre organizuojamos įvairaus pobūdžio užimtumo veiklos, renginiai bei išvykos, kurios didina neįgaliųjų užimtumą, sužadina kūrybines galias ir stiprina pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis. Vienas iš didžiausių Centro organizuojamų renginių – kiekvienais metais vis daugiau dalyvių bei svečių pritraukianti Vilniaus rajono neįgaliųjų sporto šventė. Šiemet jau 16-ą kartą vykusi neįgaliųjų sporto šventė eilinį kartą parodė, kad tai tikro aktyvumo ir bendruomeniškumo pavyzdys.


Plačiau susipažinti su Centro veikla bei sekti visas naujienas galite internetinėje svetainėje www.junior.puslapiai.lt arba Facebook paskyroje.

 

Nuotr. Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras 

 

 

 

 

 

 

Shadow up