kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Rukainių gimnazijos mokytojai dalyvavo pirmajame Erasmus+KA2 projekto „Instruction – Upskiling school teachers for education-work transition“ partnerių susitikime

2019 m. gruodžio 11–12 dienomis Italijos Komo mieste, „Cometa“ mokykloje, vyko pirmasis Erasmus+ KA2 strateginės partnerystės projekto „Instruction – Upskiling school teachers for education-work transition“ partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo 6 institucijų iš skirtingų valstybių – Italijos, Graikijos, Rumunijos, Portugalijos ir Lietuvos – atstovai. Partnerių susitikime Lietuvai atstovavo Vilniaus r. Rukainių gimnazijos socialinė pedagogė Jovita Gilevič ir geografijos mokytoja Alicija Klonovska.


Šiuo projektu siekiama tobulinti bendradarbiavimo įgūdžius ir keistis gerąja patirtimi pasirengimo profesiniam mokymui ir sklandaus perėjimo iš mokyklos į darbo pasaulį srityje.

Susitikimo metu kiekvienos šalies atstovai pristatė savo šalį ir supažindino projekto dalyvius su profesinio mokymo, ugdymo karjerai sistema savo švietimo įstaigose. Koordinatoriai („Cometa“) projekto metu siūlo šalims partnerėms savo ugdymo įstaigose pritaikyti novatorišką mokymo modelį, kuris palengvintų mokinių perėjimą nuo švietimo prie darbo stažuočių planavimo, ir supažindinti su šiuo modeliu vietos bendruomenes. Koordinatorių tikslas – kad partneriai įgytų kompetencijų, reikalingų pritaikant siūlomą modelį įstaigose.  

Projekto partnerių susitikime dalyvavusios Rukainių gimnazijos mokytojos susipažino su „Cometa“ mokykla, turinčia ilgametę patirtį derinant bendrąjį ugdymą ir profesinį mokymą. Mokytojos dalyvavo atvirose pamokose, kuriose mokiniai pasakojo, kaip jiems sekėsi atlikti praktiką skirtingose darbovietėse.

„Cometa“ yra institucija, kurioje mokosi 1 300 vaikų ir jaunuolių. 1986 m. ją įkūrė dvi šeimos neįgaliems ir mokymosi sunkumų turintiems vaikams. Vaikai čia ne tik mokosi, bet ir gyvena šeimose. Mokyklos užduotis yra ugdyti juos per profesinę patirtį stengiantis išsaugoti kiekvieno vaiko individualybę ir skatinant jį atskleisti geriausius savo gebėjimus. Mokykla remia vaikus ne tik per mokymą ir specialųjį ugdymą, bet ir aktyviai lydėdama juos į darbo pasaulį, siūlydama konkrečias įsidarbinimo ir mokymo galimybes.

Kitas partnerių susitikimas įvyks 2020 m. gegužės mėn. Lisabonoje, Portugalijoje.



Vilniaus r. Rukainių gimnazijos socialinė pedagogė
Jovita Gilevič


Shadow up