kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalėdinis renginys lietuvių kalbos mokytojams

Baigiantis metams, prieš laukiamiausias šventes, gražia tradicija tapo kalėdinis renginys rajono lietuvių kalbos mokytojams. Šiais metais renginį organizavo Rudaminos metodinio centro lituanistai. Popietė „Advento ir Kalėdų tradicijos“ vyko gruodžio 18 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. Į susitikimą atvyko ir pabendrauti su mokytojais sutiko etnologė ir tautosakininkė Gražina Kadžytė. Susitikime taip pat dalyvavo instituto direktorė Aušra Martišiūtė-Linartienė, direktorės pavaduotojos Žydronė Kolevinskienė ir Jurga Bikelienė.


Renginys prasidėjo pasivaikščiojimu po Lietuvių literatūros ir tautosakos institutą, buvusius Vileišių rūmus, ir išsamiu G. Kadžytės pasakojimu apie šio pastato istoriją, buvusių šeimininkų likimus. Apsilankiusiems instituto bibliotekoje lietuvių kalbos mokytojams buvo proga įsigyti naujausių knygų, kurias pristatė etnologė G. Kadžytė. Vėliau mokytojams buvo pristatyti vadovėliai ir naujausi instituto bendradarbių leidiniai. Rajono lituanistams buvo padovanotas visas vadovėlių mokykloms komplektas bei nemažai kitų vertingų knygų. Instituto direktorė ir pavaduotojos kvietė mokytojus bendradarbiauti, lankytis šioje įstaigoje organizuojamuose renginiuose ir seminaruose.

Po valandėlės visi mokytojai rinkosi į konferencijų salę, kur etnologė G. Kadžytė nuotaikingai papasakojo apie jau primirštas Advento ir Kalėdų tradicijas bei papročius. Lietuvių kalbos mokytojai turėjo puikią progą nuoširdžiai pabendrauti netradicinėje aplinkoje prie kavos ar arbatos puodelio, pasidalinti naujienomis, aptarti nuveiktus darbus ir planuojamus susitikimus. Temų pokalbiams netrūko, o skirstytis niekas neskubėjo...  Pasak etnologės G. Kadžytės, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas – geriausia vieta lietuvių kalbos mokytojams susitikti.

Renginio organizatoriai tikisi, kad šis kalėdinis renginys praturtino kiekvieną, suteikė progą prisiminti, kad svarbiausios dovanos yra bendravimas, šiluma, nuoširdūs žodžiai, dėmesys esančiam šalia.

     


 

Rudaminos F. Ruščico gimnazijos lietuvių k. mokytoja metodininkė
Danutė Mikalauskienė

Shadow up