kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

2019 metų apžvalga: mūsų darbų įvertinimas ir pripažinimas

Naujųjų metu pradžia, tai visada puiki proga apibendrinti praėjusius metus, apžvelgti įgyvendintus darbus ir dar kartą pasidžiaugti įvertinimais. 2019 metai Vilniaus rajono savivaldybei buvo ne tik labai darbingi ir kupini iššūkių, bet tuo pačiu ir labai sėkmingi. Praėjusių metų apžvalgą pradedame nuo įvykių, bylojančių apie mūsų savivaldybės darbų įvertinimą ne tik šalies, bet ir pasaulio mastu.


Kaip žinia, Vilniaus rajono savivaldybė 2019-uosius pasitiko sulaukusi džiugių žinių. VĮ Registrų centro duomenimis Vilniaus rajonas ir toliau išlaikė teigiamus gyventojų prieaugio rodiklius ir 2019 metais apie 105 tūkst. gyventojų savo gyvenamąją vietą deklaravo Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje. Pažymėtina, kad Vilniaus rajone jau kelis metus iš eilės fiksuojama teigiama grynoji migracija. Dabar ji siekia apie 2 proc. nuo gyventojų skaičiaus, tuo metu, kai kitas savivaldybes vidutiniškai paliko apie 0,5 proc. gyventojų.

Vilniaus rajonas – tai ne tik puiki vieta gyventi, auginti vaikus, bet ir kurti verslą. Apie tai bylojo ir praėjusių metų pradžioje Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) paskelbta ataskaita „Atlyginimai ir investicijos savivaldybėse. Kas pasikeitė nuo 2015?“. Savo įžvalgoje LLRI pripažįsta, kad Vilniaus rajono savivaldybė yra viena iš 14 savivaldybių, kur tiesioginių užsienio investicijų (TUI) vienam gyventojui lygis buvo aukštas (daugiau nei vidutinis TUI lygis – 1 783 eurai vienam gyventojui), o augimas sąlyginai spartus. Kaip žinia, tiesioginės užsienio ir materialinės investicijos yra vieni svarbiausių ekonomikos konkurencingumo rodiklių, rodančių savivaldybės teritorijos ekonominį patrauklumą.

Ne mažiau svarbia proga pasidžiaugti tapo dar vienas įvertinimas – Vilniaus rajono savivaldybė pripažinta geriausiai valdoma savivaldybe tarp visų mažųjų Lietuvos savivaldybių. Tai patvirtino LLRI spalio mėnesį paskelbtas Savivaldybių indeksas, kuriame mūsų savivaldybė užėmė aukštą 9-12 poziciją mažųjų savivaldybių indekse (61 balas iš 100) ir gavo aukščiausius įvertinimus tokiose savivaldai svarbiose srityse, kaip: biudžetas, turto valdymas, investicijos ir plėtra bei administracija, o taip pat geriau nei vidutiniškai, palyginti su kitomis savivaldybėmis, buvo įvertinta sveikatos ir socialinės rūpybos sritis.

Gruodžio mėnesį paskelbtame Vilniaus politikos analizės instituto sudarytame Savivaldybių gerovės indekse Vilniaus rajono savivaldybė iš visų 60 savivaldybių užėmė aukštą 13 vietą. Savivaldybė buvo gerai įvertinta demografijos srityje. Pagal rodiklį „Sveika demografija“ iš visų 60 savivaldybių Vilniaus rajonas užėmė 3 vietą, lenkdamas 57 savivaldybes, netgi sostinę. 9 vieta Vilniaus rajonui atiteko pagal „Gyvybingos ekonomikos“ komponentą. Socialinio saugumo srityje Vilniaus rajono savivaldybė užėmė 15 vietą.

Tarptautinio pripažinimo sulaukė Vilniaus rajono vadovė – merė Marija Rekst. 2019 m. balandžio mėn. jai iškilmingai buvo įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lenkijai ir lenkams gyvenantiems už Lenkijos valstybės ribų. Šio apdovanojimo steigėjas Lenkijos visuomeninė televizija „TVP Polonia“. Apdovanojimai teikiami nuo 1995 metų, o laureatais tampa žmonės, labiausiai nusipelnę kultūros, meno, švietimo ir sporto srityse bei savo pasiekimais garsinantys Lenkiją ir lenkus pasaulyje.

Dar vienas, bene garsiausiai 2019 metais nuskambėjęs įvykis, tarptautinio pripažinimo sulaukęs, išgarsinęs Vilniaus rajono vardą visame pasaulyje – mūsų moksleivių pasiektas pasaulio Gineso rekordas! Vilniaus rajono ir Lenkijos mokiniams kartu pavyko pasiekti Gineso rekordą. Istorinę sėkmę jaunuoliai pasiekė dalyvaudami didžiausioje pasaulyje ateities technologijų pamokoje, kuri vienu metu vyko 64 mokyklose Lietuvoje (tik Vilniaus rajone) ir Lenkijoje. Joje dalyvavo 1 793 mokiniai. Prie akcijos prisijungė 29 Vilniaus rajono mokyklos.

Pabaigai grįžkime prie mūsų pasiekimų Lietuvos mastu. 2019 metai džiugino pripažinimu už veiklą kultūros srityje. Vilniaus rajone esantis Nemėžis nominuotas „Lietuvos mažąja kultūros sostine 2019“, o Vilniaus krašto verbų rišimo tradicija papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Nuo šiol Vilniaus rajone rišamos verbos puikuosis tarp kitų 22 Lietuvos kultūros vertybių. Vilniaus krašto verbų rišimo tradicija įgavo nacionalinį statusą, jos veiklos tampa prioritetinėmis skiriant valstybės ar savivaldybių paramą, taip pat stiprės vertybių saugotojų bendruomenių prieraišumas prie savo aplinkos, visuomenės sąmoningumas, atsiras daugiau galimybių darniai plėtrai, tradicijų, žinių, pasaulėvokos pritaikymui tiek žmogaus, tiek valstybės gyvenime.

Aukščiau aptarti įvertinimai tik patvirtina, kad pastarųjų metų darbai davė puikių rezultatų. Kitose savo apžvalgose netrukus pristatysime svarbiausius savivaldybės darbus švietimo, sporto, infrastruktūros plėtros ir kitose srityse.

Shadow up