kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Susitikime su AB „Lietuvos pašto“ atstovais aptartas mobilaus laiškininko projektas

Vakar, sausio 8 d. Vilniaus rajono savivaldybėje lankėsi AB „Lietuvos pašto“ atstovai, kurie Savivaldybės administracijos atstovams bei seniūnams pristatė naują pašto darbo modelį – mobilaus laiškininko projektą, kuris įgyvendintas jau daugelyje savivaldybių.


Atvykusieji AB „Lietuvos pašto“ atstovai susirinkusiems pristatė pranešimą, kuriame papasakojo apie šio projekto naujoves – įgyvendinus šį projektą rajono gyventojai galėtų nemokamai (mokėdami tik įprastą kainą už pašto paslaugas) išsikviesti paštininką į namus. Jis teiktų tas pačias paslaugas, kaip ir paštininkas stacionariame pašte: priimtų ir atvežtų siuntinius, laiškus ir t. t. Mobilųjį laiškininką gyventojas galės išsikviesti nurodytu telefonu, tai papildomai nekainuos, o paštininkas atvyktų kitą dieną po jo iškvietimo.

Pasak atvykusio atstovo, Vilniaus rajone mobilieji laiškininkai paslaugas pradės teikti nuo 2020 m. vasario 25 d. (plačiau apie projektą kviečiame skaityti žemiau).

Aptariamos naujovės sukėlė daug diskusijų. Savivaldybės vadovai išreiškė nerimą, ar planuojami pokyčiai pasiteisins kaimiškose vietovėse, nes esami pašto skyriai gyventojams turi didelę reikšmę, o dauguma gyventojų, ypatingai senyvo amžiaus, yra pripratę prie visiems kaime žinomų paštininkų ir jais pasitiki. Be to, didelį nerimą kelia ir kalbos barjerai, todėl, pasak Savivaldybės vadovybės, geriausia, kad paštininku dirbtų to kaimo arba šalia esančių kaimų, gyventojas, kuris galėtų susikalbėti ir kita kalba. Seniūnai taip pat rūpėjo, ar visi gyventojų poreikiai galės būti patenkinti.  Nors Lietuvos pašto paslaugos keičiasi, Savivaldybė sieks, kad naujovėms būtų tinkamai pasiruošta, o paslaugų kokybė gyventojams gerėtų. 

Po susitikimo metu vyravusių diskusijų nutarta, kad planuojamą AB „Lietuvos paštas“ reformą ir mobilaus laiškininko projektą pašto atstovai dar kartą pristatys seniūnams, seniūnaičiams ir bendruomenėms.

 

Mobilaus paštininko projektas Vilniaus rajone

Mobilaus laiškininko paslauga iki 2020 m. vasario 25 d. bus įvesta visose Lietuvos kaimiškose vietovėse. Vilniaus rajone mobilieji laiškininkai paslaugas pradės teikti taip pat 2020 m. vasario 25 d. Vilniaus rajonas pateko į paskutinį mobilaus laiškininko programos įdiegimo etapą.  

Rajoną aptarnaus 19 paštų: Vilniaus 41, Vilniaus 56, Nemenčinės, Maišiagalos, Avižienių, Bezdonių, Galgių, Juodšilių, Kalvelių, Lavoriškių, Marijampolio, Mickūnų, Nemėžio, Paberžės, Pagirių, Riešės, Rudaminos, Rukainių, ir Veliučionių paštas.

Viso bus pertvarkyti 5 paštai:

1. Dūkštų paštas
2. Medininkų paštas
3. Sudervės paštas
4. Sužionių paštas
5. Vilniaus 1-asis kilnojamasis paštas


Planuojama, kad iš viso bus 13 mobiliųjų laiškininkų
.

Buivydžių pašto apylinkėje jau veikia mobilaus laiškininko paslauga, tik ji bus atnaujinta (suteiktas tarnybinis automobilis ir pan.).

Pabrėžiame, kad susitikimo metu buvo nutarta, kad suderinus laiką kartu su seniūnais, Lietuvos pašto atstovai vyks į vietą pas bendruomenes, išsiaiškinti kaip veikia nauja paslauga.

Mobilaus laiškininko projektas. Kaip veiks?

Šių metų vasarą Lietuvos paštas pradėjo vykdyti antrą mobilaus laiškininko paslaugų teikimo modelio etapą. Ši paslauga jau 2 metus veikia 12 Lietuvos savivaldybių ir yra itin vertinama jų klientų. Tyrimų bendrovės SIC atlikta mobilaus laiškininko paslaugomis besinaudojančių gyventojų apklausa parodė, kad net 73 proc. apklaustųjų tokią paslaugą rekomenduotų jos neturintiems regionams.

Be minėtų 12 rajonų, nuo š.m. spalio 1 d. mobilus laiškininkas pradėjo veikti dar 5-iuose rajonuose (Varėna, Ukmergė, Ignalina, Telšiai,  Zarasai), nuo lapkričio 5 d. dar 5-iuose (Alytus, Pasvalys, Švenčionys, Šakiai, Širvintos), nuo gruodžio 2 d. – 7-iuose (Jurbarkas, Kėdainiai, Marijampolė, Plungė, Tauragė, Vilkaviškis, Klaipėda).

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, kaimiškų vietovių paštai yra pertvarkomi, miesto paštai lieka nepakitę. Svarbu tai, kad įvedus mobilaus laiškininko pašto paslaugų tiekimo modelį 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: be mobilaus laiškininko jų miestelyje veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

Labai svarbu pabrėžti, kad mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota pašto  paslauga, nei dabar veikiantis modelis. Įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus. Todėl senyvo amžiaus žmonės, kurie prašydavo kaimynų, artimųjų nuvažiuoti į paštą atlikti tam tikrų paslaugų, dabar galės tapti kur kas labiau „nepriklausomi“ ir paštą patys kada nori išsikviesti į namus.

Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką?

Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl visų pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.

Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.


Pokyčiai darbuotojams

Mobiliu laiškininku paslaugos įdiegimu siekiama didinti pašto paslaugų prieinamumą ne tik Lietuvos kaimo gyventojams, bet ir gerinti sąlygas pašto darbuotojams. Darbuotojai vietoj to, kad dabar kaimo paštuose dirba apytiksliai 0,63 etato, dirbs beveik pilnu etatu (0,93). Taip pat jiems, dirbant mobiliaisiais laiškininkais kils ir alga. Vidutiniškai Lietuvos pašto laiškininkui atlygis pakils apie 200 eur. Taip pat reikia pabrėžti, kad mobilieji laiškininkai visi be išimties važinėja ir važinės tarnybiniu automobiliu. Be tarnybinio automobilio šis modelis neįdiegiamas.


Daugiau informacijos apie projektą taip galite skaityti AB „Lietuvos pašto“ internetinėje svetainėje. 

 

Parengta pagal vrsa.lt ir AB „Lietuvos pašto“ inf.
Nuotr. vrsa.lt ir post.lt

 

 

Shadow up