kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone pradėjo veikti trečia dalijimosi daiktais stotelė „Dėk‘ui“

Šiandien, vasario 20 d. Sudervės seniūnijoje esančiame Grikienių kaime duris atvėrė dar viena ypatingo populiarumo Vilniaus regione sulaukusi daiktų dalijimosi stotelė „Dėk‘ui“.


Tai jau trečioji Vilniaus rajone esanti unikali nemokamo dalijimosi daiktais stotelė. Nuo praeitų metų spalio 8 d. tokios stotelės veikia Vilniaus rajone esančiuose Vėliučionių ir Pakryžės kaimuose.

Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) iniciatyva daiktų dalijimosi stotelių tinklas „Dėk‘ui“ pradėjo veikti 2019 m. vasaros pradžioje. Šiuo metu Vilniaus regione iš viso yra 15 stotelių „Dėk‘ui“. Su šūkiu „Jei turi ir gali pasidalinti – atvežk. Jei reikia ir patinka – pasiimk“ iniciatyvos organizatoriai kviečia gyventojus atsakingai vartoti ir suteikti daiktams antrus namus. Stotelėse vieni gyventojai gali palikti jiems nereikalingus, tačiau vis dar veikiančius daiktus, o kiti – juos pasiimti. Atvežti ir pasiimti daiktus iš stotelės gali visi norintys.

Praeitais metais oficialiame stotelės „DĖK‘UI“ atidarymo renginyje Vilniaus rajone, Vėliučionių kaime dalyvavęs VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius pabrėžė, kad tokių stotelių tinklas skatina mus atsakingiau vartoti ir paragino gyventojus aktyviai naudotis šios stotelės nemokamomis daiktų dalijimosi ir keitimosi galimybėmis, akcentuodamas, kad ši paslauga yra nemokama, o vienintelis mokestis – nuoširdi šypsena ir žodis dėkui. „Juk labai svarbu, kad nebereikalingas, bet tinkamas naudoti daiktas nebus išmestas, o atnaujintas nudžiugins tuos, kam jo labiausiai reikia“, – tuomet Vėliučionių stotelės atidaryme kalbėjo T. Vaitkevičius.


Norintiems dalintis primename, kad nebereikalingus bei vis dar geros būklės daiktus galite pristatyti į bet kurią Vilniaus regione UAB VAATC administruojamą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (toliau – DGASA) darbo metu (aikštelių adresai ir darbo laikas skelbiami adresu https://www.vaatc.lt/aiksteles). Duomenų bazėje, adresu www.stoteledekui.lt, suteikiama galimybė rezervuoti daiktus (ne daugiau kaip tris), nurodant asmens vardą ir elektroninio pašto adresą.

Plačiau apie stotelių „Dėk‘ui“ naudojimosi taisykles galite sužinoti čia.

Sužinoti „Dėk‘ui“ stotelių adresus, darbo laiką, atvežti, apžiūrėti ir rezervuoti esamus daiktus galite adresu www.stoteledekui.lt.


Akimirkos iš „Dėk‘ui“ stotelės atidarymo Vilniaus r. Grikienų kaime. Atidarymo ceremonijoje juostelę kerpa UAB „VAATC“ Aikštelių eksploatacijos skyriaus vadovas Virgilijus Pruskas ir Finansų tarnybos vadovė Tėresė Kirejeva, o jiems padeda šaunioji operatorė Svetlana Vitkūnienė.

 

 

Nuotr. UAB „VAATC“ 
Shadow up