kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Medininkų pilyje – šventinis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-čio minėjimas

Šiandien, kovo 6 d., artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Medininkų pilyje vyko Trakų istorijos muziejaus organizuotas šventinis renginys „Laisvės diena“, kuriame sulaukta ypatingos viešnios – pirmosios Lietuvos Respublikos ponios Dianos Nausėdienės.


Pasveikinti Medininkų bendruomenę bei visus susirinkusius svečius su artėjančia gražia švente atvyko ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Šventėje taip pat dalyvavo Medininkų pilies skyriaus vedėjas Gintautas Terleckas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklai vadovaujantis pulkininkas leitenantas Miroslavas Rabovič kartu su atstovais, Medininkų seniūnijos atstovai, Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčios kunigas Piotr Strocen, Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos direktorė Mečislava Petkevič, vietos bendruomenės ir aplinkinių vietovių gyventojai.

Renginys prasidėjo skambant Lietuvos himnui, po kurio Medininkų Šv. Kazimiero gimnazijos mokiniai visiems susirinkusiems pristatė puikius pasirodymus: skaitė Lietuvai skirtas eiles, dainavo, šoko ir pristatė lietuvių literatūros klasiko Jono Biliūno teatralizuotą kūrinį „Laimės žiburys“.

Pasveikinęs visus susirinkusius, Medininkų pilies skyriaus vedėjas Gintautas Terleckas pasidžiaugė, kad Kovo 11-osios minėjimai tampa gražia šios bendruomenės tradicija, sujungianti žmones bendrauti, prisiminti istoriją bei susipažinti su Medininkų pilies ekspozicija ir šios vietos praeitimi.

Daug gražių žodžių susirinkusiems skyrė atvykusi šalies pirmoji ponia Diana Nausėdienė, kuri, sveikindama visą bendruomenę su ypatinga Lietuvai švente, padėkojo visiems esantiems už puikią progą susitikti: „Prieš pradedama skaityti oficialią kalbą aš noriu iš širdies į širdį Jums visiems padėkoti – mažiesiems žiburėliams, kurie žibėjo šiandien salės priekyje, jaunosioms merginoms ir ypatingai vyrams, kurie vyriškai ir gražiai išvedė merginas šokti. Noriu padėkoti gimnazijos vadovei už nuostabius vaikus, kuriuos atradau Medininkuose, ir Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst už nuostabią bendruomenę, kurią Jūs buriate. Taip pat seniūnijai, kunigui už tikėjimo stiprinimą ir vyrams, kurie yra pasirengę priimti pirmuosius smūgius iškilus bet kuriai grėsmei. Neškitės į savo bendruomenes sveikinimą ir didžiulę pagarbą. Buvimas su Jumis tapo man didžiule likimo dovana, kai mes visi galime susirinkti ir iš širdies švęsti mūsų visų šventę“, - tarė pirmoji ponia.

Sveikindama susirinkusiuosius, pirmoji ponia Diana Nausėdienė sakė, kad Medininkai yra svarbi vieta visai Lietuvai, nes būtent ši pilis, ši vietovė buvo svarbi sostinės gynybinio žiedo dalis, o šiandien – tai vieta, kur gyvena, dirba ir kuria laisvos šalies laisvi žmonės.

Perskaitydama oficialų raštą, pirmoji ponia pabrėžė: „Šiandien mes turime nuostabią, unikalią galimybę būti kartu. Tebūnie mūsų Kovo 11-oji – šviesi vilties šventė, tai proga susitikti, susipažinti ir atrasti vienas kitą. Turiu ypatingą privilegiją pasakyti, koks brangus kiekvienas iš Jūsų valstybei esate ir koks svarus ir reikšmingas yra mūsų, kaip bendrapiliečių, tarpusavio ryšio kūrimas ... juk valstybė ir prasideda nuo mūsų visų susitelkimo jos statybai ir atkaklių asmeninių pastangų. Už laisvę reikia grumtis kiekvieną dieną, o kartu mes esame milžiniška jėga ir svarbių valstybinių procesų variklis. Kaip ši pilis, plyta po plytos, , akmuo po akmens, tapo stipria ir neįveikiama tvirtove, taip pamažu, bet kryptingai ir su didele meile kūrėsi mūsų visų Lietuva, kurioje būtent Jūs esate ir turite būti svarbiausi. Juk nėra taip svarbu, kur mes gyvename ar kokia kalba kalbame, reikšminga tik tai ką Jūs darote, ką Jūs po savęs paliekate ... tai ką mes visi darome laisvei ir valstybingumui sustiprinti“.

Artėjančio Lietuvos nepriklausomybės 30-mečio atkūrimo proga D. Nausėdienė visiems linkėjo: „Būkite laimingi, dalinkimės gerumu ir širdies šiluma. Su Kovo 11-ąja, Mielieji!“, - nuoširdžiai tarė pirmoji ponia ir įteikė bendruomeninei dovanų.

Pirmąją ponią su gražiausiais žodžiais sveikino ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, kuri įteikė didžiulę tradicinę Vilniaus krašto tradicinę verbą bei Kaziuko mugės proga – didelį meduolį. „Dėkoju Jums, kad šiandien esate čia su mumis mūsų rajone, šitoje nuostabioje Medininkų bendruomenėje“, - sakė merė.

Koncertui pasibaigus šventės dalyviai turėjo puikią galimybę pabendrauti tarpusavyje, padiskutuoti ir susipažinti su unikalia Medininkų pilies ekspozicija.


Shadow up