kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Karantinas – išlikime ramūs bei saugokime save ir kitus

Šiuo metu yra neeilinė situacija. Siekiant sustabdyti grėsmingą koronaviruso plitimą, šalyje įvestas karantinas. Su karantino metu taikomais ribojimais galite susipažinti paspaudę šią nuorodą. Mūsų sąmoningumas, atsakomybė, higiena ir griežtas Valstybės ekstremalių situacijų komisijos bei karantino režimo reikalavimų laikymasis padės apsisaugoti mums visiems.


Rūpinkitės savimi ir aplinkiniais, esant galimybei likite namuose, dirbkite nuotoliniu būdu. Šiuo rizikingu laiku užtikrinkite, kad vaikai liktų namuose, nesusitikinėtų su draugais. Būnant lauke, venkite kontaktų su kitais asmenimis. Vykite tik į maisto ar vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik būtinoji pagalba), darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Naudojantis viešojo transporto paslaugomis, kviečiame keleivių laikytis saugaus atstumo – karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik sėdint, todėl prašome pamačius užimtas sėdimas vietas į autobusą nelipti. Transporto priemonės yra dezinfekuojamos ir vėdinamos.

Poliklinikose bus teikiama tik neatidėliotina medicinos pagalba, apsilankymai yra stabdomi. Gyventojų prašoma likti namuose, esant būtinybei, skambinti poliklinikų registratūrų telefonais.

Iki kovo 30 d. uždarytos visos ugdymo įstaigos (darželiai, mokyklos, neformaliojo ugdymo įstaigos), atšaukti visi renginiai, sustabdyta kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. Draudžiama teikti grožio paslaugas.

Atkreipiame dėmesį, kad šalyje paskelbus karantiną, turgavietėse ir parduotuvėse galima tik maisto prekyba. Asmenys, iš seniūnijų yra gavę leidimą turgavietėse prekiauti ne maisto prekėmis, privalo laikinai sustabdyti savo veiklą.

Siekiant sumažinti finansinę naštą gyventojams, yra sprendžiama dėl galimybės asmenims, įsigijusiems verslo liudijimus, kuriuose numatyta veikla karantino laikotarpiu verstis negalima, jų galiojimą pratęsti analogišku laikotarpiu jiems pasibaigus. Taip pat svarstoma galimybė Vilniaus rajono gyventojams neskaičiuoti delspinigių už karantino laikotarpiu susidariusias komunalines skolas ar vėlavimą jas apmokėti. Apie priimtą sprendimą informuosime papildomai.

Medikų, policininkų, pasieniečių ir kitų pareigūnų, kurie šiuo periodu itin svarbūs ir negali pasiimti atostogų ar nedarbingumo vaikų priežiūrai, vaikams Vilniaus rajone veiks mažos darželių grupės, kad nesutriktų itin svarbių gyventojams paslaugų teikimas. Medikai ir pareigūnai, norintys pasinaudoti šia galimybe, turi kreiptis į Švietimo skyrių (kontaktinis asmuo Nijolia Ragucka, tel. 85 2751541), jiems bus suteikta visa būtina informacija. Taip pat mokiniams, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, ugdymo įstaigos organizuoja sauso maisto davinius. Maisto daviniai bus išduodami savaitei arba iškart 10 dienų. Daugiau informacijos suteiks mokyklos.

Civilinės metrikacijos skyriuje santuokos bus sudaromos tik dalyvaujant sutuoktiniams ir liudininkams. Skyriaus darbuotojai nevyks sudaryti santuokų į kitas klientų pageidaujamas vietas ar patalpas.

Primename, kad karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.
Karantino metu pastebėję pažeidimus galite kreiptis 112.


Koronaviruso karštoji linija – 1808
.

Shadow up