kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos gimtadienis muziejaus karalystėje

Laikoma, kad Lietuvos valstybė pasaulio žemėlapyje atsirado 1253 m. liepos 6 d. kartu su vieningos Lietuvos valdovo Mindaugo karūnavimu. Artėjančio 767-ojo Lietuvos gimtadienio proga, liepos 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos ir jos struktūrinių padalinių Glitiškėse, Nemėžyje, Paberžėje ir Zujūnuose darbuotojos: Elena Radevič, Agata Puncevičienė, Česlava Šatkevič, Renata Gierulska ir Beata Barsul kartu su bibliotekų skaitytojais minėjo šią dieną ypatingai.


Susitikimas prasidėjo karūnos gaminimo dirbtuvėlėmis prie karaliaus Mindaugo paminklo Vilniuje. Juk karūna yra tikrų valdovų atributas ir pasididžiavimas. Senovėje valdovai nešiojo vainikus, pintus iš lauro lapų. Laikui bėgant vainikus pakeitė karūnos, gamintos iš brangių žaliavų – aukso, sidabro ir puoštos brangakmeniais. Kūrybinio užsiėmimo metu buvo pasakojama apie karūnas, Lietuvos kunigaikštystės istoriją Mindaugo laikais. Tuo metu Lietuva priklausė daugeliui kunigaikščių, kovojusių už žemę ir turtus. Šią situaciją pakeitė kraštą suvienijęs kunigaikštis Mindaugas. Už didelius Lietuvai nuopelnus buvo paskirtas karaliumi. Žinoma, kad kiekvienas karalius turi karūną. Deja, niekas nežino, kaip atrodė karaliaus Mindaugo karūna. Kūrybinio užsiėmimo metu dalyviai savo vaizduotės dėka pagamino karūnas, kurios galbūt net buvo panašios į viduramžių.

Iškilminga karalių, karalienių, princų ir princesių svita nužygiavo į edukacinę ekskursiją, vykusią Vilniaus valdovų rūmuose. Pasivaikščiojimas muziejaus karalystėje perkėlė dalyvius į didžiųjų valdovų laikus, į gražias prabangias erdves. Sosto salėje buvo galima pagerbti karalių iškilmingu nusilenkimu. Ekskursijos vadovė pasakojo apie istorines įdomybes, apie italę Boną Sforzą, atvežusią sodininkystės madą, stalo etiketo kultūrą ir kt. Pasivaikščiojimo metu galima buvo žaisti populiarų viduramžių žaidimą kvirkatą. Valdovų rūmai slepia daugybę lobių, kuriuos tikrai verta pažinti. Susitikimo pabaigoje vyko istorinė viktorina, kurią sudarė įvairūs klausimai apie Lietuvos valstybę. Teisingai atsakę buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Lietuvoje vis dažniau pasirenkamas interaktyvus valstybei svarbių datų šventimas. Pasakojimai apie riterius, kunigaikščius, karalius, įdomių vietų lankymas ir tyrinėjimas tampa ypač populiarūs ir kviečia įvairaus amžiaus žmones į susitikimus su istorija. Svarbu yra bent trumpam susimąstyti apie istorines datas ir tai, ką jos atnešė mūsų protėviams ir kaip nulėmė dabartinį mūsų gyvenimą.

 

Inf. ir nuotr. organizatorių

Shadow up