kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Renginiai Vilniaus rajono bibliotekose, skirti Jono Pauliaus II-ojo atminimui

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2020 metais minimi popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II-ojo gimimo 100-sios metinės, nusprendė šiuos metus paskelbti šventojo Jono Pauliaus II-ojo metais. Ta proga Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka ir jos struktūriniai padaliniai organizuoja įvairius renginius ir kviečia juose dalyvauti.


Rugpjūčio 28 d. Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka rengia ekskursiją „Lenko popiežiaus pėdomis“. Bendradarbiaudama su Rudaminos seniūnija ir Rudaminos daugiafunkciniu kultūros centru, Centrinė biblioteka pristatys Jono Pauliaus II-ojo asmenybę ir jo veiklą Rudaminos bendruomenei. Registracija į ekskursiją prasidės rugpjūčio 1 d. Vietų skaičius ribotas.

Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos Nemėžio struktūrinis padalinys rugsėjo 5 d. kviečia Nemėžio gyvenvietės vaikus ir jaunimą į edukacinę-pažintinę išvyką „Jonas Paulius II-asis visada išliks mūsų širdyse“. Išvykos metu bus aplankyti visi popiežiui skirti paminklai, kuriuos galima atrasti Vilniaus rajone. Be to, jaunimas galės išbandyti savo protines jėgas viktorinoje, skirtoje šiai iškiliai asmenybei.

Rugsėjo 15 d. Zujūnų bibliotekoje vyks literatūrinė popietė, kurios metu dalyviai deklamuos Karolio Vojtylos eilėraščius. Taip pat susitikimo dalyviai gamins širdis, kuriomis padėkos popiežiui už jo meilę žmonėms. Šios širdys bus iškabintos ant medžio prie Zujūnų seniūnijos pastato.

Rugsėjo 16 d. Sudervės biblioteka kviečia į popietę „Mūsų laikų pranašas – Šv. Jonas Paulius II-asis“. Susitikimo tikslas – supažindinti Sudervės miestelio gyventojus su šio asmens populiariausiomis citatomis ir posakiais. Juk jis per savo 26 popiežiavimo metus paskelbė be galo daug išmintingų posakių. Jeigu mes tas visas mintys spausdintume, šią knygą sudarytų 85 000 puslapių.

Rugsėjo 17 d. Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos Šumsko filialas kviečia 2-4 klasių moksleivius į edukacinį užsiėmimą „Didelis ir mažas šventuoju gali tapti“. Mažieji skaitytojai turės galimybę susipažinti su nuostabia asmenybe, kuri taip pat buvo kažkada vaiku, lankė mokyklą, turėjo mėgstamas veiklas, siekė savo tikslų ir tokiu būdu tapo autoritetu bažnyčios hierarchinėje struktūroje.

Spalio 17 d. Centrinės bibliotekos Parudaminio struktūriniame padalinyje visi šios vietovės gyventojai kviečiami į popietę „Mano susitikimas su Jonu Pauliumi II-uoju“, kurios metu kunigas Miroslavas Balcevič bei kiti dalyviai pasakos apie savo tikrus asmeninius susitikimus su popiežiumi. Kiekvienas galės pasidalinti savo patirtimi, o susitikimas bus įrašytas ir saugomas bibliotekos archyve. Biblioteka taip pat kviečia aplankyti parodą, skirtą Jonui Pauliui II-ajam, kuri veiks iki 2020 metų pabaigos.

O biblioteka Lavoriškėse nuo spalio 5 d. kviečia dalyvauti dviejuose konkursuose, skirtuose Jono Pauliaus II-ojo asmenybei atminti, susipažinti su jo gyvenimu ir pamokslais. Pirmame nuotoliniame dailės konkurse galės dalyvauti vaikai, atsiuntę savo piešinius bibliotekininkei. O kitas konkursas – online viktorina – jau bus skirtas visiems norintiems. Bibliotekininkė kviečia visus aktyviai dalyvauti ir laimėti vertingus prizus.

Spalio 22 d. Centrinės bibliotekos Medininkų struktūrinis padalinys kviečia vaikus dalyvauti edukaciniame žaidime „Jonas Paulius II – vaikų draugas“. Pradžioje www.kahot.it platformoje mažieji skaitytojai sudalyvaus protmūšyje ir pasitikrins savo žinias apie popiežių. Vėliau vaikai dėlios popiežiaus atvaizdą, patys pristatys įdomybes, kurias kartu su savo tėvais sužinojo apie Karolį Vojtylą, dainuos dainas.

Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka kviečia būti aktyviems ir prisidėti prie 100-ųjų Karolio Vojtylos gimimo metinių minėjimo ir dalyvauti renginiuose.

 

 

Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka
Nuotr. iš konkurso „Papuošk savo langą“

Shadow up