kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro veikla karantino metu

Pandemijos metu gyvenimo tempas sulėtėjo. Koronavirusas pakeitė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Jis užrakino mus namuose. Karantino metu buvo uždaryti ne tik prekybos centrai, grožio salonai, švietimo įstaigos, o taip pat kultūros įstaigos, atšaukta daugybė renginių, festivalių ir koncertų. Daugelis iš mūsų šiuo gan sunkiu metu atranda, ką iš tikrųjų reiškia namų gyvenimas.


Kaip kultūros institucijos randa sau vietą naujoje tikrovėje? Epidemijos metu kultūra persikėlė į internetą. Tą pačią dieną galime pamatyti mūsų pasirinkto muziejaus rinkinius, klausytis mėgstamo atlikėjo koncerto internete ar virtualiai pasivaikščioti po Vilnių ir Vilniaus kraštą, pamatyti įvairias dailės dirbtuves – ir visa tai neišeinant iš namų.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo filialai buvo priversti reaguoti į situaciją šalyje. Anksčiau planuoti renginiai ir edukacinė veikla buvo atšaukti. Tačiau kultūrinė veikla nenutrūko. Vilniaus krašto gyventojai gali prisijungti prie daugelio šios kultūros įstaigos iniciatyvų, organizuojamų virtualioje erdvėje.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo filialai prisijungė prie gyventojų švietimo kampanijos, savo Facebook profiliuose ir svetainėje ragindami susipažinti su karantino laikymosi taisyklėmis, siekiant sumažinti koronavirusinės infekcijos plitimo riziką. Be kita ko, galima pažiūrėti vaizdo įrašą, kaip plauti rankas ir filmuką, kuriuo parodoma, kaip reikia laikytis asmens higienos ir kaip elgtis viešose vietose.

RDKC darbuotojai taip pat lankėsi visose vietose, kur yra RDKC filialai, ir per garsiakalbį ragino gyventojus likti namuose ir laikytis karantino taisyklių bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata. RDKC kartu su Rukainių skyriumi taip pat trumpame vaizdo įraše parodė, kaip patiems pasidaryti apsauginę kaukę.

RDKC ir Juodšilių skyrius Facebooke paskelbė iššūkį „Parodyk save grodamas muzikos instrumentu!“. Kiekvienas susidomėjęs galėjo paskelbti vaizdo įrašą, kuriame groja pianinu ar kitu instrumentu ir komentare pažymėti, kas turėtų prisijungti prie šio iššūkio.

Juodšilių kultūros centro darbuotoja ir šokių kolektyvų „Kropelki“, „Malwy“ ir „Hałas“ vadovė Kristina Voleiko pakvietė visus liaudiškai pramogauti. Kartu su sūnumi Mateušu ji parodė liaudies žaidimus, kuriuos dažnai naudoja repeticijose su vaikais. Vienas iš jų – „Skalbėjos“ – kuris puikiai tinka vaikams, nes jie mokosi pusių ir sugeba sinchroniškai kartoti dainos judesius, atsižvelgiant į jų poreikius, galima sugalvoti skirtingas profesijas ir judesius. Kristina Voleiko taip pat pakvietė patiems pasigaminti Velykinį sveikinimo atviruką ar pasidaryti šventinių puošmenų.

Rukainių kultūros centras taip pat ragina visus skirti laiko mėgstamai veiklai. Siūlo pasidalinti savo aistra su kitais gyventojais. Galbūt tai padės atrasti talentus, apie kuriuos niekas nežino. Visi norintys gali atsiųsti savo darbų nuotraukas ar vaizdo įrašus, eilėraščių, dainų tekstus ir pan. Galima trumpai prisistatyti. Visa informacija bus paskelbta Facebooke.

Mickūnų kultūros centras paskelbė online piešimo konkursą. Konkursas skirtas visiems – vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Kūriniai turi atspindėti meninę veiklą, įkvėptą šių žymių: mano svajonės, pavasaris, Velykos. Dalyviai turi sukurti meninį kūrinį, padaryti geros kokybės nuotrauką arba nuskenuoti kūrinį ir nusiųsti failą kultūros centro el. pašto adresu. Kūrinio atlikimo formatą ir techniką galima pasirinkti. Kūriniai turi būti originalūs ir pagaminti savarankiškai. Pateikę darbų nuotraukas, visi darbai pagal išsiuntimo tvarką dedami į konkurso albumą RDKC Mickūnų skyriaus svetainėje. Konkursas pabaiga balandžio 10 d. Laimėtojų laukia prizai.

Mickūnų kultūros centras savo Facebook profilyje taip pat pakvietė pasigaminti savo Velykų verbą ir paskelbė vaizdo įrašą su instrukcijomis, kaip šiuolaikiškiau ją papuošti.

Šumsko daugiafunkcinis kultūros centras paskelbė vaizdo įrašą, kuriame mokoma, kaip piešti peizažą. Šiame vaizdo įraše galime sužinoti, kaip pasiruošti darbui, kokias priemones naudoti, kas yra gruntavimas ir daug kitų įdomių dalykų apie kraštovaizdžio piešimą.

Karantino metu neturėtumėte pamiršti sporto. Lavoriškių kultūros centras primena, kad sportuoti sveika. Virtualioje erdvėje ši įstaiga pakvietė visus kartu užsiimti sportine veikla namuose.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir visi jo darbuotojai mano, kad namuose praleistas laikas – ne tik karantino metu – neturi būti susijęs su nuoboduliu. Tai gali būti įdomios kultūrinės veiklos laikotarpis, kurią taip pat užtikrina įvairios kultūros įstaigos, įskaitant RDKC. Svarbu parodyti, kad sunkiais laikais galima ieškoti sprendimų, kurių dėka kultūra nemiršta. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras ir jo skyriai kviečia visus į savo Facebook profilius, kur galima sužinoti apie šios kultūros įstaigos kultūrinę ir sportinę veiklą.

 

Inf. Andžej Aškelovič
Nuotr. RDKC

 

Shadow up