kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nacionaliniame diktante – Birutės Jonuškaitės tekstas „Milinė“

Šiandien vyko jau tryliktą kartą organizuojamas Nacionalinio diktanto konkursas, kurio tikslas – skatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.


 

Lietuvių kalbos mylėtojai savo raštingumą galėjo pasitikrinti daugely vietų, pvz. Vilniaus rajone konkursas tradiciškai vyko švietimo įstaigose, bibliotekose, Vilniaus rajono savivaldybės administracinio pastato Mažojoje salėje. Taip pat diktantą galima buvo rašyti ir namuose.

Šiais metais Nacionalinio diktanto konkurso dalyviai rašė Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė“. Tekstą skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją.

Nacionalinio diktanto Vilniaus rajone organizatoriai, dėkodami už dalyvavimą, kiekvienam rašiusiam įteikė po Savivaldybės atminimo dovanėlę.

Pirmojo etapo tekstas bus paskelbtas www.diktantas.lt, naujienų portale DELFI ir www.vlkk.lt. Konkurso dalyviams bei visai visuomenei bus pristatytas diktanto tekstas su rašybos ir skyrybos paaiškinimais. Todėl rašiusiems tekstą transliacijos metu bus puiki galimybė patikrinti ir įvertinti savo lietuvių kalbos gebėjimus. Apie rezultatus asmeniškai bus informuoti tik geriausiai parašę ir patekę į konkurso finalą. Dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Finalinio konkurso etapas vyks balandžio 4 d. 11 val.

   
Shadow up