kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Garbingi apdovanojimai Prezidentūroje su pirmąja šalies ponia

Birželio 22 d. Prezidentūroje vyko „Active Citizens“ diena, kurios metu buvo pagerbti aktyviausi bendruomenių lyderiai, veikiantys šioje programoje. Tarp apdovanotųjų – ir Vilniaus r. savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Erika Kiežun–Ambros bei Jaunimo reikalų tarybos narė Estela Marcinkevičiūtė. Už aktyvios bendruomenės kūrimą apdovanojimus taip pat gavo Veriškių vaikų dienos centro įkūrėja ir Veriškių kaimo bendruomenės pirmininkė Eglė Žaltauskienė bei Sužionių bendruomenės lyderis Vladislav Maliuk.


Joms įteikti bendruomeniškumą skatinančios programos „Active Citizens“ (liet. „Aktyvūs piliečiai“) apdovanojimai – programos ženkliukai. Programą remia Britų taryba, tad Jungtinės Karalystės ambasados atstovė Julia Smyth iškilmingai įteikė programos ženkliukus 45 fasilitatoriams – naujiesiems bendruomenių lyderiams.

Renginyje dalyvavo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Kartu su J. Smyth jos simboliškai pasirašė „Active Citizens“ knygoje, kuri bus perduota 5-ojo sezono fasilitatoriams.

„Girdžiu pirmosios šalies ponios paskatinimą stengtis dėl savo bendruomenės. Matau įkvepiančius pavyzdžius, kurie drąsiai kėlė permainas ir vienijo kitus dėl šviesios ateities. Tikiu, kad Vilniaus rajone kartu galime kurti rytojų. Tam tereikia šiek tiek daugiau pasitikėjimo tais, kurie nori veikti mūsų visų labui“, – kalbėjo Estela Marcinkevičiūtė, Jaunimo reikalų tarybos narė.

Vilniaus rajono bendruomenės nariai, ypač jaunimas, nekantrauja įsilieti į naujas fasilitatorių gretas ir kurti savo rajono ateitį.

„Active Citizens“ programą Britų taryba kartu su pilietinės visuomenės organizacijomis įgyvendina visame pasaulyje. Ji skatina bendruomenių inicijuojamus socialinius pokyčius, motyvuoja bendruomenių narius prisiimti atsakomybę už savo aplinką bei socialinius poreikius ir suteikia jiems reikalingų žinių, įgūdžių bei patirties.

Programos tikslinė auditorija yra bendruomenių lyderiai, kurie dirba su socialiai jautriomis ir pažeidžiamomis bendruomenėmis.

Lietuvoje ji pradėta įgyvendinti prieš trejus metus. Šiuo metu bendruomeninės iniciatyvos vykdomos Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių rajonuose, taip pat Trakuose, Visagine ir Klaipėdoje.


 

Inf. VRSA, www.lrp.lt
Nuotr. www.lrp.lt  ir Edvinas Sinkevičius

Shadow up