kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybė užtikrins vaikų, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu priežiūrą

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas, Vilniaus rajono savivaldybė nuo balandžio 27 d. atnaujina ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklą ir ketina teikti vaikų priežiūros paslaugas tėvams (globėjams), tais atvejais, kai abu tėvai privalo eiti į darbą ir nėra galimybės palikti vaiko namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą.


Dėl vaiko priežiūros paslaugų tėvams (globėjams) reikia kreiptis (telefonu, el. paštu) į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kurią vaikas lanko. Būtina pateikti darbdavių išduotas pažymas, patvirtinančias, kad yra būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje ir darbas nuotoliniu būdu neįmanomas abiem tėvams ar globėjams. Nustačius, koks yra vaikų priežiūros poreikis konkrečiose ugdymo įstaigose bei įvertinus visas aplinkybes, kad nėra galimybės vaiku pasirūpinti namuose, bus priimti sprendimai dėl vaiko priėmimo į įstaigą.

Siekiant užtikrinti saugumą, numatyta, kad įstaigose šiuo metu negali būti prižiūrimi vaikai, sergantys lėtinėmis ligomis. Tokius vaikus auginantiems tėvams karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Taip pat į darželius negali būti vedami vaikai, gyvenantys kartu su labiausiai koronavirusinės infekcijos paveikiamais žmonėmis – vyresniais nei 60 metų, sergančiais lėtinėmis ligomis.

Numatyta, kad grupėse gali būti ne daugiau nei dešimt vaikų maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo. Vaikus atlydintys tėvai ar artimieji privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones. Šalia įėjimų į įstaigas ir patalpas turi būti sudarytos galimybės rankų dezinfekcijai – gerai matomoje, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės.

Kasdien bus vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, į grupes negalės būti priimami.

Taip pat bus sekama darbuotojų sveikatos būklė, iškart jiems atvykus į darbą, matuojama kūno temperatūra. Dirbti galės tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių. Darbuotojų sveikata bus nuolat stebima.

Darželio aplinkos valymas ir dezinfekcija turi būti atliekami vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtomis dezinfekcijos rekomendacijomis. Jas galima rasti čia.

 

Nepamiškime, karantinas dar nesibaigė ir toliau turime atsakingai vertinti savo veiksmus, laikytis visų saugumo reikalavimų ir rūpintis savo bei artimųjų sveikata!

Inf. sam.lrv.lt ir VRSA

Shadow up