kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės gyventojų testavimas dėl COVID-19 vyksta sklandžiai

Šiandien prasidėjo suaugusių Nemenčinės gyventojų testavimas dėl naujosios koronavirusinės infekcijos. Tokiu būdu siekiama stabilizuoti padėtį miestelyje dėl kilusio COVID-19 protrūkio.


Tyrimai atliekami mobiliame punkte, įkurtame UAB „Vilnika“ teritorijoje, adresu Nemenčinės g. 149, Pučkalaukis. Rytoj čia pat pradės veikti dar du papildomi mobilūs punktai, kad gyventojai tyrimus dėl galimos COVID-19 infekcijos galėtų atlikti kuo greičiau.

Gyventojai registruojasi aktyviai

„Šiandienai tyrimams užsiregistravo 150 asmenų. Darbą mobiliojo punkto komanda pradėjo apie 12.20 val. ir iki 20 val. planuojama ištirti visus užsiregistravusius. Žmonės registruojasi gan aktyviai, rytoj trys mobilūs punktai dirbs nuo 8 val. iki 20 val. Planuojama ištestuoti apie 660 gyventojų“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš ir pažymėjo, kad tvarką prižiūri policijos pareigūnai ir testavimas vyksta sklandžiai.

Suaugę Nemenčinės gyventojai tiriami tiek įprastais laboratoriniais tyrimais, tiek greitaisiais serologiniais testais. Tokiu būdu siekiama išsiaiškinti ir tuos žmones, kurie jau persirgo koronavirusu ir jiems susiformavo imunitetas.

Ir toliau būtina laikytis visų saugumo priemonių

„Viliuosi, kad Nemenčinės gyventojų profilaktinis testavimas įneš aiškumo, leis nustatyti sergančiuosius ir tuo pačiu užkirsti kelią tolesniam infekcijos plitimui. Taip gyventojai galės jaustis saugesni, tačiau neturėtų atsipalaiduoti ir toliau susitelkus laikytis karantino ir saugumo priemonių.“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Dauguma nemenčiniečių noriai registruojasi tyrimui, tačiau ne visi gyventojai patenkinti dėl jiems primesto profilaktinio testavimo. 

„Turime gerbti pasirinkimą tų žmonių, kurie sąžiningai laikėsi karantino režimo ir izoliacijos reikalavimų ir tokias situacijas vertinti individualiai. Manau, kad gyventojai neturėtų būti verčiami testuotis ir būtina atsižvelgti į jų nuomonę“, – pažymėjo merė.

Pirmiausia būtina registruotis tel. 1808

Primename, kad gyventojai pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. Svarbu, kad asmenys į mobiliuosius punktus nevyktų nusprendę savarankiškai, o tik sulaukę Karštosios linijos konsultanto leidimo.

Turėję kontaktą su sergančiaisiais – privalo izoliuotis

Tie gyventojai, kurie turėjo sąlyti su sergančiaisiais, privalo būti griežtoje izoliacijoje, jiems negalima niekur išvykti iš namų. Į tyrimų atlikimo vietas jie bus pristatyti organizuotu transportu. Tai reiškia, kad bet koks jų judėjimas iš gyvenamosios vietos yra draudžiamas. Tokie žmonės jau yra asmeniškai gavę konkrečius nurodymus iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų.

Kontakto su sergančiaisiais neturėję – raginami apskritai vengti kontaktų

Tie, kurie sąlyčio neturėjo, simptomų nejaučia, bus tikrinami profilaktiškai. Jiems izoliuotis nėra privaloma, tačiau patariama vengti bet kokių socialinių kontaktų tiek keliaujant į darbą, tiek lankantis parduotuvėje ar vaistinėje. Svarbu ir toliau laikytis karantino sąlygų, saugot save ir kitus, naudoti apsaugos priemones einant į viešumą, laikytis kitų saugumo taisyklių. Kitaip tariant, jei žmogus patikrinamas profilaktiškai ir jam infekcija nenustatoma, tai nereiškia, kad, paaiškėjus kontaktams ir kitoms aplinkybėms, jam neteks izoliuotis. Tad profilaktiškai tiriami gyventojai raginami atsakingai vertini šią situaciją.

Situacijai nuolat keičiantis, Nemenčinės gyventojai raginami akylai sekti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų pateikiamą informaciją ir vadovautis jų nurodymais.


Nustačius koronaviruso infekcijos protrūkį Nemenčinėje esančioje siuvimo įmonėje „Vilnika“ bei patvirtinus susirgimo COVID-19 atvejį šalia esančiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“, Vyriausybė priėmė sprendimą balandžio 16-23 d. taikyti apribojimus vykstant į Nemenčinę ir išvykstant iš jos. Čia veikia keturi policijos patikros punktai – į Nemenčinės m. leidžiama įvažiuoti tik jo gyventojams arba čia dirbantiems, išvažiuoti – tik asmenims, kurie dirba už miestelio ribų bei turintiems specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą išvykti dėl rimtos priežasties.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, vykdoma griežta karantino režimo laikymosi kontrolė, tikrinamos mieste ir greta jo esančios slaugos, globos ir kitos įstaigos. Taip pat Operacijų vadovo sprendimu yra tiriami suaugę miestelio gyventojai.

Kaip vyko pasiruošimo testavimui darbai, galite pamatyti Vilniaus krašto etnografinio muziejaus Facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/pg/mew.vkem/photos/?tab=album&album_id=3984304134914818&__tn__=-UC-R

 

Nuotr. Marian Dzvinel

Shadow up