kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Vaikai yra vėl ir vėl pražįstanti viltis,
projektas, kuris nuolat tampa realybe,
ateitis, kuri visada lieka atvira.“

Šv. Jonas Paulius II

Vakar, birželio 1 d., minėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną Nors šiemet šią, kupiną gyvybės ir vaikiško džiaugsmo, spalvingą šventę pasitinkame karantine, Vilniaus rajono kultūros įstaigos rado būdų, kaip saugiai ir smagiai pažymėti šią gražią dieną.


Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras (RDKC) šia proga paruošė džiugią staigmeną miestelio vaikams. Nepaisant pandemijos ir karantino sukeltų apribojimų, RDKC darbuotojai sugalvojo, kaip saugiai, laikantis nustatytų taisyklių, surengti gyvą susitikimą su vaikais. Tėvai turėjo iš anksto užregistruoti savo vaikus, kurie išreiškė norą dalyvauti šventėje. 2-16 metų vaikai buvo suskirstyti į keletą grupių, kad žmonių skaičius neviršytų 30. Kiekvienam dalyviui buvo atskirai pranešta, kokiu metu jie turėtų atvykti į renginį.

Šventėje vaikų laukė daugybė pramogų. Linksmybių ištroškusių vaikų laukė kūrybingi animatoriai, kurie juos perkėlė į žaidimų kraštą. Vaikus linksmino Vaivorykštė ir Peliukas Mikis, į kuriuos įsikūnijo Evelina Snorobovič ir Božena Sosnovska. Mažyliai keliavo magišku traukiniu, skraidė nepaprastu parašiutu virš pasakiškos žemės. Žaidimuose dalyvavo ir tėvai. Jie kartu su savo atžalomis šoko įvairius šokius, pvz. makareną.

Daug džiaugsmo suteikė vaikams šokis su virve, kai šokantys vaikai turėjo praeiti po ja nieko neliesdami, o virvė buvo nuleidžiama vis žemiau. Taip pat vaikai žaidė drakono žaidimą. Visi norintys galėjo sudalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose. Daug džiaugsmo vaikams suteikė įvairių piešinių ant veido piešimas. O kokia šventė be diskotekos?! Vaikai turėjo galimybę gerai pašokti pagal linksmos muzikos ritmus.

RDKC darbuotojai ir jo vadovė Violeta Cereška visiems renginio dalyviams paruošė vaišių. Kiekvienas vaikas gavo po saldžią dovanėlę. Vaikams šventė labai patiko. Jie džiaugėsi smagiai praleidę laiką, nes pasiilgo gyvo bendravimo ir linksmybių su bendraamžiais. Į namus jie grįžo laimingi ir kupini emocijų. Tuo tarpu RDKC darbuotojai džiaugėsi galėdami suteikti vaikams daug džiaugsmo tokią gražią, saulėtą, pirmąją vasaros dieną.

Nemenčinės daugiafunkciniame centre birželio 1-ąją taip pat aidėjo vaikų ir jaunimo juokas. Čia pirmą kartą, nuo karantino paskelbimo pradžios, liaudies šokių kolektyvo „Perla“ šokėjai susitiko bendroms treniruotiems. Tiems, kam šokis, tai mėgstamiausia veikla – šis įvykis tapo gražiausia ir simboliškiausia dovana.

Atvykusius į treniruotes vaikus meno vadovai pasitiko saldžiomis vaišėmis ir sveikinimais. O paklaustas, ar auklėtiniai neprarado fizinės formos per šias priverstines „karantino atostogas“, visada reiklus auklėtiniams šokių kolektyvo „Perla“ vadovas German Komarovski pajuokavo: „Galvojau bus blogiau. Vaikai tokie pasikeitę, ūgtelėję, išsiilgę šokio. Labai džiaugiamės, kad galime atnaujinti užsiėmimus. Pamažu tikrai grįšime prie mums įprastos formos.“

  Inf.: Andžej Aškelovič (RDKC), VRSA
Nuotraukos: A. Aškelovič, G. Komarovski, pixabay.com

 

Shadow up