kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Merės Marijos Rekst kreipimasis į gyventojus

Mieli Vilniaus rajono gyventojai,

išgyvename nelengvus metus, antroji koronaviruso banga ir vėl gan smarkiai sujaukė mūsų kasdienį socialinį gyvenimą. Vis dar mokomės gyventi su kitokia gyvenimo realybe, kai turime būti ypač atsargūs, sąmoningi ir rūpintis ne tik savimi, bet ir aplinkiniais. Budrumas, saugumas ir sveikata – šiuo metu yra svarbiausi.


Šalyje prastėjant epidemiologinei situacijai vis daugiau savivaldybių patenka į raudonąją zoną ir siekiant išvengti ligos plitimo, įvedami lokalūs karantinai. Ne išimtis ir mūsų Vilniaus rajonas, kuriame susirgimų skaičius ženkliai didėja, todėl turime suprasti, kad mūsų visų bendras indėlis kovojant su Covid-19 plitimu yra be galo svarbus. Tik mūsų pačių atsargūs veiksmai, visų nurodytų reikalavimų ir rekomendacijų laikymasis padės įveikti šios ligos tolesnį plitimą.

Išgyvenant šias nelengvas dienas, raginu labai atsakingai laikytis visų sveikatai svarbių reikalavimų. Tinkamai dėvėkite apsaugines veido kaukes, ne dėl galimų baudų išvengimo tą turime daryti, o tik dėl savo ir kitų sveikatos, kuri koronaviruso akistatoje yra svarbiausia. Teisingai naudojant asmens apsaugos priemones užsikrėtimo galimybė ir viruso perdavimo tikimybė sumažinama iki minimumo. Apribokite socialinius kontaktus ir atsisakykite nebūtinų susitikimų, kelionių, draugų susibūrimų, vakarėlių ir švenčių, kurie net mums nežinant gali tapti skaudžių pasekmių priežastimi. Ypatingai saugokime savo vyresniojo amžiaus artimuosius ir sergančius sunkiomis ligomis. Sparčiai ir nepastebimai plintantis virusas kelia didelę grėsmę tiems, kuriuos branginame gyvenime, todėl mylėdami juos, pasirūpinkime ir jų saugumu bei sveikata.

Artėjant Visų šventųjų ir Vėlinių dienoms, taip pat nepamirškime saugumo reikalavimų. Siekiant išvengti susibūrimų, raginu gyventojus planuoti savo laiką ir pagal galimybę artimųjų kapus tvarkyti ir aplankyti iš anksto arba po švenčių. Suprantama, kad Vėlinės – tai svarbus mums visiems laikas, skirtas pagerbti ir prisiminti mums artimus išėjusius anapilin žmones, tačiau nepamirškime saugoti save ir kitus. Atsisakykime giminių susitikimų, kad svarbios mirusiųjų atminimo ir pagerbimo dienos netaptų koronaviruso plitimo priežastimi. Praleiskime šias šventes ramiai bei saugiai.

Kiekvieno iš mūsų sąmoningumas ir atsakomybė šiandien yra svarbi ne tik dėl savo pačių gėrovės, bet ir kitų. Jausdami Covid-19 ligai būdingus simptomus, izoliuokitės, apie galimą susirgimo riziką patys iškart praneškite asmenims, su kuriais pastaruoju metu bendravote, nelaukdami NVSC skambučio. Svarbiausia, nebijokite išsitirti.

Virusas plinta labai dideliu greičiu, susirgimų skaičiams nevaldomai augant, kenčia ir kitų medicinos paslaugų teikimas ir prieinamumas. Turime suprasti, kad tik susitelkę kartu įveiksime infekcijos plitimą ir greičiau galėsime grįžti į įprastas gyvenimo vėžes: į mums įprastą socialinį gyvenimą, gauti visas reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, vėl saugiai džiaugtis savo artimųjų draugija ir gyventi ekonomiškai stiprioje šalyje.

Pavasarį parodėme, kad kartu esame didelė jėga, galinti pristabdyti koronaviruso plitimą. Šiandien šios jėgos ir bendro indėlio reikia dar labiau.

Prisiminkime dar kartą: kaukė privalo uždengti nosį, burną ir smakrą.

Būkime atsakingi. Saugokime save ir kitus.


Vilniaus rajono savivaldybės merė
Marija Rekst

 

 

Nuotr. Marian Dzwinel

Shadow up