kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Surinkus daugiau tonų asbesto negu buvo planuota, asbesto išvežimas planuojamas kitąmet

Informuojame, kad faktiškai viršijus planuotą asbesto atliekų surinkimą iš individualių gyventojų ir visuomeninės paskirties pastatų apvažiavimo būdu Vilniaus rajone limitą – 170 tonas, pratęsti asbesto atliekų surinkimą Juodšilių, Kalvelių, Marijampolio, Nemenčinės, Nemėžio, Pagirių, Rudaminos ir Rukainių seniūnijų gyvenvietėse planuojama preliminariai kitų metų, II ketvirtyje.


Vilniaus rajono savivaldybė nuo 2020 m. spalio 2 d., vykdydama asbesto atliekų surinkimą pagal iki 2020 m. liepos 8 d. gautus gyventojų prašymus, įpusėjus darbams, asbesto atliekų surinko daugiau negu buvo nurodyta gyventojų prašymuose. T. y. gyventojų prašymuose nurodyti kiekiai buvo netikslūs, faktiškai po surinkimo kiekiai buvo žymiai didesni (viršijo iki tonos ir daugiau), dėl ko ir viršytas galimas surinkti asbesto atliekų kiekis.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Vilniaus rajono savivaldybė nedelsiant priėmė sprendimą 2021 metams skirti lėšų ir pratęsti asbesto atliekų surinkimą iš individualių gyventojų ir visuomeninės paskirties pastatų apvažiavimo būdu. Pirmenybė bus teikiama asmenims, kuriems asbestas nebuvo išvežtas pagal skelbiamus išvežimo grafikus šiais metais.

Su tiksliu gyvenviečių sąrašu, kur asbesto atliekų išvežimas pagal šiemet skelbtą grafiką nebus vykdomas, galite susipažinti čia.

Primename, kad iki kol bus išvežtos asbesto atliekos, jas būtina laikyti saugiai – šiferio lapai turi būti sudėti ant padėklų (palečių) bei apsukti plastikine pakavimo plėvele. Šiferio duženos turi būti sudėtos į dvigubus plastikinius maišus, didmaišius ir taip pat sukrautos ant padėklų (palečių).

Taip pat informuojame, kad Vilniaus rajono gyventojai asbesto atliekas gali priduoti dviejose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, esančiose Vilniaus r., Sužionių sen., Pakryžės k. ir Vilniaus r., Sudervės sen., Grikienių k. Asbesto turinčių atliekų pridavimo kaina yra 0,17 Eur už atliekų kilogramą. Vilniaus rajono gyventojai minėtas atliekas taip pat gali priduoti ir kitose Vilniaus regione esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, kuriose galimas mokamas atliekų surinkimas. Priduodant asbesto atliekas, jos turi būti sudėtos atskirai ir nesumaišytos su kitomis atliekomis.

Primename, kad atvykus į didelių gabaritų  atliekų surinkimo aikšteles būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Taip pat prašoma laikytis saugaus atstumo bei asmens higienos reikalavimų (kosėjimo, čiaudėjimo etiketo). Atvykusieji be veido kaukių nebus aptarnaujami.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistę Jolantą Volodko el. paštu jolanta.volodko@vrsa.lt.

Shadow up