kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Patvirtintas sąrašas asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti

Šiai dienai Vilniaus rajono gyventojų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąraše laukia – 203 asmenys (šeimos). Lyginant su praeitų metų duomenimis, laukiančiųjų eilė sumažėjo 9,3 proc.


Savivaldybės būsto fondą šiuo metu sudaro 443 būstai, iš jų socialinio būsto statusą turi 78 būstai. 2019-2020 m. siekiant kuo greičiau socialiai pažeidžiamiems gyventojams suteikti kokybišką pastogę bei tinkamas gyvenimo sąlygas buvo įsigyti 9 socialiniai būstai. Ateityje siekiant mažinti laukiančiųjų sąrašą planuoja pirkti arba statyti dar daugiau būstų.

Nemažai darbų vyksta ir dabar. Sužionių kaime esančios mokyklos vienas sparnas perduotas seniūnijai, kuri įgyvendins projektą dėl pastato paskirties pakeitimo bei rekonstravimo į būstą, kuriame planuojama įrengti 7-9 butus. Nemenčinės mieste taip pat statomas 16-kos butų namas. Neseniai Savivaldybė savo nuosavybėn sutiko perimti Avižienių sen., Bukiškio k. esantį bendrabutį, kuriame yra galimybė įrengti apie 38 vnt. socialinių bustų.

Socialinio būsto pirkimas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Savivaldybės biudžeto lėšų.

„Šiais metais palyginus su praeitais laukiančių socialinio būsto skaičius sumažėjo. Nors lyginant tik šiuos metus, gegužės mėn. socialinio būsto laukė 175 asmenys arba šeimos, gruodžio duomenimis šis skaičius padidėjo ir siekia 203. Šiais metais socialiniuose būstuose apsigyveno 11 asmenys/šeimos. 2019 m. apgyvendintų žmonių skaičius buvo mažesnis, iš viso socialiniuose būstuose apsigyveno 9 asmenys/šeimos. Dauguma tai pavieniai asmenys, bet yra ir šeimų, kur yra 5 ir 7 šeimos nariai. Atitinkamai pagal šeimos narių skaičių suteikiame didesnius būstus, kurie atitiktų šeimos poreikiams“, – sako Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjo pavaduoja Lucija Lipnicka.


Daugiausia laukiančiųjų sąrašuose – asmenys (šeimos) įrašyti į Bendrąjį sąrašą ir jaunos šeimos sąrašą

Iš visų 203 socialinio būsto laukiančiųjų daugiausia (39 proc.) sudaro asmenys (šeimos) įrašyti į Bendrąjį sąrašą. Pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą į bendrąjį sąrašą įrašomi visi asmenys ir šeimos, nepatenkantys ne į viena išvardytą sąrašą. Daugiausia asmenų, įrašytų į Bendrąjį sąrašą yra vieniši, laukiantys vieno kambario būsto. Šiuo metu minėtų asmenų, laukiančių socialinio būsto, skaičius siekia 79 asmenis (šeimas).

Iš visų laukiančiųjų nemažai yra ir jaunų šeimų – 44 šeimos. Socialinio būsto taip pat laukia šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų (įvaikių) – 31 šeima, neįgalią turintys ar asmenys, sergantys lėtinių ligų sunkiomis formomis – 32 asmenis (šeimos), likę be tėvų globos asmenų (šeimų) – 15 asmenų (šeimų) ir 2 šeimos, kurios yra socialinio būsto nuomininkai, turintis teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą.


Laukiantys socialinio būsto gali pasinaudoti ir kita paramos forma –
būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija

Pasak Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojos, kelerius metus laukiantiems socialinio būsto gyventojams yra sudarytos galimybės būstą išsinuomoti rinkoje ir pasinaudoti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija. Šiuo metu būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija mokama 22 asmenims (šeimoms).

Gyventojams, nuomojantiems Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį būstą taip pat sudaryta galimybė būstą išpirkti už rinkos kainą, o gautos lėšos leidžia Savivaldybei racionaliai išnaudoti lėšas parūpinant socialiniu būstu daugelį metų jo laukiančius gyventojus. Iš viso šiais metais buvo parduoti 5 Savivaldybės būstai.

Dėl išsamesnės informacijos apie socialinio būsto eilę, būstų pirkimą, valstybės remiamus būsto kreditus, būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją galite sužinoti kreipdamiesi į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto skyrių (Vilnius, Rinktinės g. 50, 207 kab.), tel. (8 5) 273 0407, arba el. paštu: bozena.buiko@vrsa.lt

 

 

 

 

Shadow up