kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutiniuose autobusuose privaloma laikytis visų saugumo reikalavimų

Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Vilniaus rajono autobusų parku primena keleiviams apie būtinus reikalavimus, galiojančią tvarką bei vykdomą sustiprintą vežėjų, jų ekipažų bei keleivių kontrolę.


Vilniaus rajono vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transporte kontrolė atliekama naudojant vaizdą įrašančias kameras

Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtų vietinių priemiestinių maršrutų keleivinio kelių transporto kontrolės patikrinimai filmuojami vaizdą įrašančiomis kameromis.

Keleivinio kelių transporto kontrolės funkcijas atliekančios įmonės UAB „Dorsimus“ kontrolieriams leidimus dirbti su vaizdą įrašančiomis kameromis išdavė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Apie filmavimą kontrolės metu keleiviai informuojami užrašu ant kontrolierių aprangos „Vykdomas vaizdo stebėjimas“

Keleivinio kelių transporto kontrolės patikrinimų metu dažnai kyla ginčytinų situacijų ir šalių prieštaravimų, todėl nustačius pažeidimą filmuota medžiaga padės greičiau ir objektyviau išnagrinėti ginčytinas situacijas, išvengti interpretacijų kilus konfliktui tarp keleivio, vairuotojo ir kontrolieriaus.

 

Važiavimo bilietas – saugios kelionės garantas

Gerbiami keleiviai, sumokėję už važiavimą, iš karto paimkite iš vairuotojo kelionės bilietą, atspausdintą kasos aparatu, įrengtu keleivinėje kelių transporto priemonėje. Patikrinkite ir įsitikinkite, kad kelionės bilieto kaina atspausdintame biliete nurodyta teisingai pagal Jūsų važiavimo maršrutą.

Keleivio bilietas – tai dokumentas, patvirtinantis, kad keleivis, važiuojantis tam tikru reguliariu reisu, sumokėjo už vežimo paslaugą ir suteikiantis teisę keleiviui važiuoti autobusu biliete nurodytu susisiekimo maršrutu nurodytą dieną ir nurodytu reisu.

Jūsų sąmoningumas ir atsakingumas įsigyjant važiavimo bilietus sumažins vežėjų nuostolius ir padės įsteigti papildomus susisiekimo maršrutus Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje, užtikrins Jūsų pačių saugumą bei garantuos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą įvykus nelaimingam atsitikimui kelionės metu.

Sumokėjus už važiavimą maršrutiniame autobuse paimti iš vairuotojo bilietą svarbu ir dėl to, kad įvykus nelaimingam atsitikimui keleivis turėtų įrodymą, kad keleivis važiavo autobusu, kuris pateko į eismo įvykį arba vadovaujantis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2020-11-04 įsakymu Nr. 3-664 „Dėl keleivių ir bagažo vežimo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintomis keleivių ir bagažo vežimo taisyklėmis, užtikrintų teisę sugrąžinti sumokėtą už važiavimą pinigų sumą kai dėl neišvažiuojamo kelio, sunkių meteorologinių sąlygų, autobuso gedimo ar kitų priežasčių keleivio negalima nuvežti į paskirties stotelę. Keleivis taip pat turi teisę prieš autobuso išvykimą grąžinti vietinio ( priemiestinio) susisiekimo maršruto bilietą ir gauti visus sumokėtus pinigus, kai reisas nutraukiamas ar autobusas vėluoja išvykti daugiau nei 15 minučių.

Vilniaus rajono savivaldybė siekia turėti efektyvų keleivinio transporto maršrutų tinklą, teikti gyventojams kokybiškas viešojo transporto paslaugas, griežtinti keleivinio kelių transporto kontrolę bei gerinti kontrolės procedūrų kokybę. Dėl pažeidimų keleiviniame kelių transporte ir dėl papildomų maršrutų ar reisų įsteigimo galite kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto skyriaus vyr. specialistą Pavelą Tondriką, el. p. pavel.tondirk@vrsa.lt, tel. (8 5) 275 5065.

 

Keleivių teisės, pareigos ir atsakomybė

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos transporto kodeksu, keleivis privalo sumokėti už važiavimą autobusu. Keleivis kelionės bilietą privalo turėti ir saugoti iki kelionės pabaigos bei pateikti jį ekipažui ar kontrolę vykdančiam pareigūnui pareikalavus.

Keleiviai, perkantys bilietus su nuolaida, privalo su savimi turėti ir pateikti kontrolę vykdančiam pareigūnui dokumentą, suteikiantį teisę į transporto lengvatą, išskyrus atvejus, kai nėra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 7 metų.

Vilniaus rajono vietinio (priemiestinio) susisiekimo maršrutus aptarnaujančiuose keleivinėse kelių transporto priemonėse kelionės bilietus parduoda autobusų vairuotojai.

Tačiau keleivis, keleivinio kelių transporto kontrolės metu kontrolieriui nepateikęs bilieto, t. y. dokumento, patvirtinančio kad sumokėjo už važiavimą reguliariu keleiviniu transportu, traktuojamas kaip keleivis, važiuojantis be bilieto.

Keleivinio kelių transporto kontrolės metu nustačius, kad keleivis keleivine kelių transporto priemone važiavo be bilieto arba įsigijo važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikė dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatą arba įsigijo važiavimo bilietą su nuolaida neturint teisės į transporto lengvatą, gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Saugokite bilietą iki kelionės pabaigos!

 

Administracinių nusižengimų kodekse numatytos baudos

Kontrolės patikrinimų metu kontrolierių dažnai nustatomi atvejai, kad keleiviai, įsigiję bilietą su nuolaida, nepateikia teisę į transporto lengvatą patvirtinančio dokumento. Tai ypač taikytina moksleiviams. Primename, kad atsakomybė už vaikų važiavimą be bilieto ar įsigijus bilietą su nuolaida ir nepateikus reikiamo dokumento tenka tėvams ar globėjams.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 446 str.

- Keleiviams, neapmokėto bagažo vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis užtraukia baudą nuo 10 iki 12 Eur.

- Keleiviams, įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikusiems reikiamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, už važiavimą keleivinėmis kelių transporto priemonėmis skiriama bauda nuo 10 iki 14 Eur.

- Ne jaunesnių negu septynerių, bet jaunesnių negu keturiolikos metų vaikų vežimas be bilieto, ne jaunesnių negu keturiolikos, bet jaunesnių negu šešiolikos metų vaikų važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 12 iki 24 Eur.

- Keleiviams, už važiavimą be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, bet neturintiems teisės į transporto lengvatas, skiriama bauda nuo 16 iki 30 Eur.

 

Dėl Covid-19 koronaviruso infekcijos grėsmės – maršrutiniame transporte privalomos veido kaukės

Siekdami sumažinti koronaviruso plitimą bei užtikrinti saugų keleivių vežimą primename apie nustatytų apsaugos priemonių taikymą viešajame transporte. Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up