kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ųjų metinių minėjimas Vilniaus rajone

LR Seimas 2021 metus paskelbė Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais. Svarbią sukaktį paminėjo ir Vilniaus rajono švietimo bei kultūros įstaigos.Gegužės 3 dienos Abiejų Tautų Konstitucijos 230-osios metinės Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijoje

Pirmadienį Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija vyko iškilmingas Gegužės 3 d. Konstitucijos dienos minėjimas. Renginys buvo labai iškilmingas, nors dėl oro sąlygų ir buvo pakoreguoti planai. 3 klasės mokiniai paruošti mokytojos Teresos Vansovič sudainavo dainą „Mazurek 3 Maja“, priešmokyklinukai padedami mokytojos Julijos Mincevič surengė piešinių parodą, 4 klasė su savo auklėtoja Romalda Soboleva nuvyko į Zalavą Švenčionių rajone įžiebti atminimo žvakelių, IVG klasės vadovė Regina Tamošiūnienė padėjo gėlių Rasų kapinėse.

Labiausiai laukiamas buvo dviračių žygis Buivydžiai – Punžionys (Švenčionių r.) - Buivydžiai. Ryte, žvelgdami į dangų ir žinodami koks jų laukia oras, kiekvienas mąstė ar ryžtis važiuoti per lietų? Ir vis tik atsirado vienuolika drąsuolių (6 – IIIG klasių mokinių) neišsigandusių blogo oro ir kartu su kūno kultūros mokytoju Tadeušu Mincevič pradėjo kelionę dviračiais. Nusifotografavę priešais mokyklą, prižiūrimi iš paskos važiuojančios mokytojos Beatos Martinkevič visi pajudėjo. Poilsis buvo po tiltu, kuris jungia du rajonus Vilniaus ir Švenčionių. Žygio dalyvius nudžiugino staigmena technologijų mokytojos Luizos Volodko iškepti skanūs keksiukai. Ir nors maršrutas buvo sutrumpintas – dviračių žygis įvyko!

Baigdami renginį mokiniai dalyvavo lenkų kalbos mokytojos Irenos Šulskos parengtame istoriniame konkurse, kur gerai pasirodę dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Vėliau visi ragavo grikių košės ir gėrė karštą arbatą. Už tai nuoširdus ačiū valgyklos darbuotojoms ir direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Edvardui Bogdanovičiui.

Iškilmių apibendrinimas vyko nuotoliniu būdu per „Teams“ platformą, kur prisijungė visa gimnazijos bendruomenė. Istorijos mokytoja Ilona Masevič papasakojo apie Gegužės 3-iosios Lietuvos ir Lenkijos Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines.

Nuoširdžiai dėkojame už tokį įdomų ir pilną įspūdžių šventinės dienos minėjimo organizavimą l. e. gimnazijos direktoriaus pareigas Zenobijai Mikelevič.


 
     


Inf. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijaAbiejų Tautų Konstitucijos šventė Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje

LR parlamentas 2021-uosius metus Lietuvoje paskelbė gegužės 3-iosios Konstitucijos ir savitarpio garantijos metais. Šiais metais minimos 230-osios Lietuvos ir Lenkijos Konstitucijos priėmimo metinės.

2021 metų gegužės 3 d. darželyje šventėme 230-ąsias gegužės 3-osios Konstitucijos priėmimo metines. Ta proga surengėme iškilmingą paminėjimą, kurį paruošė „Nykštukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai. Pagrindinis ceremonijos tikslas buvo paminėti Konstitucijos, reglamentuojančios Lenkijos ir Lietuvos sandraugos teisinę sistemą, metines ir ugdyti tautinio priklausymo mūsų „mažuosiuose patriotuose“ jausmą.

Nors nuo šių įvykių praėjo kelios kartos, jie vis dar užima labai svarbią vietą mūsų sąmonėje. Mūsų visų, tiek vyresnių, tiek jaunesnių, pareiga yra puoselėti tų žmonių atmintį, kurie savo darbu ir atsidavimu tais istoriškai sunkiais laikais uždegė laisvės kibirkštį lenkų širdyse.

Tokią svarbią dieną vaikai pasipuošė iškilmingais kostiumais. Pabrėždami mūsų nacionalinių simbolių svarbą: emblemą, vėliavą, himną ir tėvynės svarbą mūsų gyvenime – ikimokyklinio amžiaus vaikai rimtai ir išdidžiai pristatė patriotinę programą. Buvo ir literatūrinių tekstų, dainų apie mūsų tėvynę, skambėjo abiejų tautų himnai.

Tai buvo graži, jaudinanti ir iškilminga patriotizmo ir meilės tėvynei pamoka, kuri dar ilgai išliks mūsų „Mažųjų patriotų“ atmintyje.

 

Vyr. mokytoja Gražina Švaikovskaja


 

Bėgimo varžybos Nemenčinėje, skirtos Gegužės 3 d. Konstitucijos dienai paminėti

Šie metai pirmai rašytinei bendrai Lenkijos ir Lietuvos Konstitucijai ypatingi – mini 230-ąsias metines. Gegužės 3-osios Konstitucija Lenkijoje – liaudies šventė, kuriai paminėti Varšuvoje susitiko Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Ukrainos prezidentai. Vyko koncertai, parodos, edukaciniai ir sporto renginiai. Vienas tokių – tradicinės bėgimo varžybos, skirtos Gegužės 3 d. Konstitucijos paskelbimui paminėti, vyko Nemenčinėje. Į varžybas atvyko sportininkai iš Vilniaus, Širvintų, Trakų rajonų ir Vilniaus miesto.

Varžybas organizavo Nemenčinės miesto sporto klubas „Nempolis“ kartu su Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla. Varžybų rėmėjas – Lenkijos Respublikos Ambasada Vilniuje.

Patys jauniausi šventės dalyviai varžėsi 1791 cm distancijoje su kliūtimis. Sportininkai turėjo įveikti barjerus, užversti biatlono šaudymo taikinius, šliaužiant įveikti tunelį, o nugalėtojais šioje nepaprastoje rungtyje tapo nemenčiniečiai Agata Geglis ir David Dombrovski.      

Individualiose kroso varžybose sportininkai varžėsi 300, 600, 1000, ir 1791 m distancijose, o nugalėtojais tapo: Faustyna Rynkevič (Pakalnė, Vilniaus r.), Rafal Boban (Nemenčinė, Vilniaus r.) Nika Kunčina (Nemenčinė, Vilniaus r.), Ervin Gurski (Nemenčinė, Vilniaus r.), Paulina Šepetytė (Riešė, Vilniaus r.), Laurynas Audaras (Trakai), Evelina Lapunaitė (Paberžė, Vilniaus r.), Daniel Buchovskij (Didžiosios Kabiškės, Vilniaus r.), Aneta Vaškelytė (Trakai) ir Daniel Bartusevič (Paberžė, Vilniaus r.).

Visi finišavę dalyviai gavo proginius medalius už dalyvavimą, o 1-3 vietų laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, kuriuos finansavo Lenkijos Respublikos Ambasada Vilniuje, remiant Nemenčinės miesto sporto klubo „Nempolis“ projektą „Lenkų jaunimo integracija Nemenčinėje per sportą“.

     
     

 

Vilniaus rajono savivaldybės
sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski


 

Virtualus susitikimas Vilniaus rajono savivaldybės centrinėje bibliotekoje  „Witaj Maj, Piękny Maj“

2021 metai Lenkijoje ir Lietuvoje yra paskelbti Gegužės 3-osios Konstitucijos ir Abiejų Tautų Tarpusavio įžado akto priėmimo metais. Šiemet švenčiame 230-ąsias Konstitucijos metines. Šia proga Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka surengė virtualų susitikimą „Wiwat Maj, Piękny Maj“.

Pradžioje žiūrovai stebėjo Rudaminos meno mokyklos aštuntos klasės mokinio Davido Jurevičiaus pasirodymą. Davidas grojo M. K. Oginskio polonezą. Neatsitiktinai susitikimas prasidėjo šiuo kūriniu. M. K. Oginskis buvo Didžiojo Seimo konfederacijos narys, o pagrindinis Didžiojo Seimo darbas buvo naujos Konstitucijos priėmimas gegužės 3 d. 1791 m. Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniai – Diana Lukoic, Justyna Sakalauskaitė, Ernest Bužiski pristatė Gegužės 3-osios Konstitucijos priėmimo istoriją. Vėliau Rudaminos meno mokyklos mokiniai pristatė ir kitus kūrinius: Karina Blažukaitė sugrojo Jurijo Dolžikovo romansą pavadinimu „Nostalgija“, Kristupas Simanavičius grojo Gruševskio „Tokatą“ Nr. 2.

Virtualiojo susitikimo svečias – istorikas ir Vilniaus agroekologijos mokymo centro mokytojas Michal Treščinski pateikė įdomių faktų apie Gegužės 3-iosios Konstitucijos priėmimą ir nurodė, kodėl šis aktas buvo svarbus Lenkijai ir Lietuvai. Ši Konstitucija yra vienas iš Lenkijos nepriklausomybės simbolių ir tai buvo galima pamatyti Ferdinando Ruščico gimnazijos mokinių parengtoje kompozicijoje, kurioje solistė Milda Andriuščenko atliko dainą „Uwierz Polsko“.

Ačiū visiems susitikimo dalyviams, Rudaminos meno mokyklos ir Ferdinando Ruščico gimnazijos mokiniams ir jų mokytojams. Taip pat, dėkojame žiūrovams, kurie tiesiogiai žiūrėjo transliaciją. Linkime kiekvienam iš mūsų prisidėti kuriant bendrą abiejų šalių istoriją ir kultūrą.

 

Projektas yra iš dalies finansuojamas Lenkijos Respublikos senato kaip parama lenkams, gyvenantiems už Lenkijos ribų.


Inf., nuotr. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka

 

Shadow up