kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Meno kolektyvams – būtinos sąlygos dėl veiklos karantino metu

Vyriausybei švelninant karantino sąlygas nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Siekiant užtikrinti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų saugią veiklą repeticijų metu, paskelbtos Sveikatos apsaugos ministerijos sąlygos, kaip tinkamai organizuoti repeticijas karantino metu. Pagrindiniai reikalavimai – riboti dalyvių skaičių, išlaikyti saugų atstumą ir laikytis visų higienos priemonių.


Meno kolektyvų repeticijos gali būti vykdomos, kai užtikrinamas 20 m2 plotas vienam asmeniui ir uždarose erdvėse dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų, o atvirose erdvėse – ne daugiau kaip 20 asmenų.

Būtina užtikrinti, kad darbo vietose dirbtų ir repeticijose dalyvautų asmenys, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. Taip pat turi būti užtikrinta, kad nedirbtų ir repeticijose nedalyvautų asmenys, kuriems privaloma izoliacija izoliavimo laikotarpiu.

Meno kolektyvo dalyviai uždarose patalpose (kai nerepetuoja) turi dėvėti veido kaukes. Kaukių leidžiama nedėvėti negalią turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Meno kolektyvo dalyviai (kai nerepetuoja) ir kiti asmenys uždarose erdvėse turi būti ne didesnėmis nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėmis ir laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių.

Šalia įėjimų į įstaigą ir įstaigos patalpose turi būti sudaryta galimybė rankų dezinfekcijai, darbuotojai ir atlikėjai turi laikytis asmens higienos. Dažnai liečiamus paviršius rekomenduojama valyti tam skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Panaudotos rekvizito (scenos daiktai, reikmenys, butaforija) priemonės (esant galimybei) turi būti valomos ir dezinfekuojamos po kiekvienos repeticijos. Taip pat dažnai liečiami paviršiai (durų rankenos, kėdžių atramos, laiptų turėklai ir kt.) turi būti valomi paviršiams valyti skirtu valikliu prieš ir po kiekvienos repeticijos. Patalpų valymas ir dezinfekcija atliekama vadovaujantis rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu).

Rekomenduojama kultūros centro erdves maksimaliai vėdinti.

Taip pat primename, kad nuo gegužės 24 d. įsigaliojus galimybių pasui bus galima rengti iki 500 žiūrovų turinčius renginius tiek uždarose, tiek atvirose vietose. Uždarose patalpose vyksiančių renginių metu žiūrovai privalėtų užimti ne daugiau kaip 75 procentus sėdimų vietų.

Su sprendimu „Dėl kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijų vykdymo būtinų sąlygų“ galite susipažinti čia.

 

 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

 

Shadow up