kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Karantinas pratęstas iki birželio 30 d. Įsigalios nauji karantino švelninimai ir pakeitimai susiję su Galimybių pasu

Šiandien Vyriausybė nutarė pratęsti karantiną iki birželio 30 d. Nuo birželio 1 d. įsigalios daug karantino sąlygų pakeitimų, susijusių su artimais kontaktais, prekybos ir paslaugų vietomis. Taip pat keisis Galimybių paso naudojimo tvarka – dokumentas galios tris paras po neigiamo PGR testo. Atlikus antigeno testą, Galimybių pasas, kaip ir iki šiol, galios tik parą.


Artimi kontaktai, asmeninės šventės, laidotuvės

Privačiose ir viešose uždarose vietose asmenų kontaktai ribojami iki 10 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių, o atvirose vietose – asmenų skaičius neribojamas.

Laidotuvėse uždarose erdvėse gali dalyvauti iki 50 asmenų.

Asmenų, turinčių galimybių pasus, skaičius neribojimas.

Kavinės dirbs ilgiau, parduotuvėse galės būti daugiau žmonių

Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai ir kitos pasilinksminimo vietos galės veikti nuo 7 iki 24 valandos. Iki šiol kavinės ir barai galėjo dirbti iki 22 valandos.

Kavinėse, restoranuose, baruose be Galimybių paso ir toliau bus galima lankytis tik prie atvirose erdvėse esančių staliukų.

Naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos galės atsidaryti, jei paslaugas teiks tik asmenims su Galimybių pasu.

Nuo birželio 1 d. nelieka apribojimo prekybininkams taikyti 15 kv. metrų ploto vienam lankytojui. Parduotuvių, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla turės būti organizuojama taip, kad būtų užtikrintas bent 10 kv. metrų prekybos plotas vienam lankytojui. Jei tiek ploto nėra, galima bus aptarnauti tik vieną asmenį vienu metu.

Iki šiol būtinųjų prekių parduotuvės turėjo užtikrinti 15 kv. metrų plotą, nebūtinųjų – 20 kv. metrų. Prekybos centruose ar dengtose turgavietėse vienam asmeniui turės tekti bent 50 kv. metrų ploto.


Kontaktinės paslaugos

Nuo birželio 1 d. leidžiama teikti visas kontaktines paslaugas, tačiau privaloma užtikrinti bent 10 kv. metrų ploto vienam paslaugos gavėjui.

Minėtas ribojimas nebus taikomas transporte, apgyvendinimo įstaigose ir ten, kur numatyti kitokie ribojimai: sporto klubuose, kino teatruose ar klubuose, kavinėse, restoranuose, baruose, ugdymo, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros įstaigose ir kt.

Ploto ribojimas gali būti netaikomas tuo atveju, jei aptarnaujami tik asmenys su Galimybių pasu.

Kultūros įstaigos, zoologijos sodai ir kt.

Muziejuose, galerijose, zoologijos ar botanikos soduose, kultūros įstaigose, bibliotekose, skaityklose, pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, parkuose, parodų ar kitokiose salėse ir pan., jei erdvės uždaros, vienam lankytojui taipogi turės būti užtikrintas 10 kv. metrų plotas. Ši sąlyga negalioja jei aptarnaujami tik asmenys, turintys Galimybių pasą.

Atvirose erdvėse ploto ribojimas nebebus taikomas.

Apgyvendinimo paslaugų teikėjai

Viešbučiuose teikiant maitinimo paslaugas nebus taikomi darbo laiko ribojimai, kurie taikomi kitiems restoranams ar kavinėms.

Lieka reikalavimai kitoms paslaugoms, pvz., baseinams, pirtims, ar kontaktinėms paslaugoms.

Pramogų vietos

Nuo birželio 1 d. galės būti teikiamos visos laisvalaikio, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugos, jeigu bus užtikrinamas bent 20 kv. metrų plotas vienam lankytojui.

Ribojimas netaikomas pirtims, pramoginiams laivams, aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

Turintiems Galimybių pasą ploto ribojimas netaikomas, tačiau būtina užtikrinti visas saugumo sąlygas.

Kine, teatre, kituose komerciniuose ar nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, mugėse, šventėse, festivaliuose, būtina valdyti srautus, laikytis saugių atstumų ir laikytis kitų nustatytų higienos ir saugumo sąlygų.

Bilietai turi būti platinami elektroniniu būdu.

Renginiai

Nuo birželio 1 d. didinamas žiūrovų skaičius tiek uždarose erdvėse renginiuose, tiek atvirose.

Uždarose erdvėse renginiuose galės dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų (iki šiol buvo 150) ir jie galės užimti ne daugiau kaip 50 proc. sėdimų vietų (buvo – 30 proc. sėdimų vietų). Renginio metu privaloma dėvėti kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais draudžiama.

Atvirose erdvėse renginyje galės dalyvauti iki 500 žiūrovų (iki tol – 300), tik sėdimose vietose. Taip pat būtina dėvėti kaukes, o prekyba maistu ir gėrimais neleidžiama.

Renginiai su Galimybių pasu. Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų, kurie turi Galimybių pasus. Žiūrovai gali užpildyti ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų bei privalo dėvėti veido kaukes.

Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų, kurie turi Galimybių pasą. Nėra ribojimo prekiauti maistu ar gėrimais. Taip pat nereikia dėvėti veido kaukes.

Veido kaukių dėvėjimas

Vyriausybė kiek pakoregavo nutarimą dėl kaukių dėvėjimo. Kaukių nereiks dėvėti vaikams, kurie dalyvauja vaikų stovyklose.

Taip pat kaukių galima nedėvėti, jei šalia nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Galimybių paso tvarkos pakeitimas

Galimybių pasą bus galima gauti ir pasidarius antigeno testą. Nuo birželio 1 dienos Galimybių pasą bus galima gauti atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą. Taip pat nuspręsta sutrumpinti terminą po vakcinavimo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina nuo 4 iki 2 savaičių.

Švietimas

Savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų neviršija 200 atvejų – 5-11 klasių moksleiviai galės grįžti į kontaktinį ugdymą be testavimosi.

Savivaldybės: Birštono, Biržų rajono, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jurbarko rajono, Joniškio rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Kupiškio rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Telšių rajono.

 

 

 

 

Shadow up