kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Merė Marija Rekst skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje apie užsienyje gyvenančias garsias lenkes

Gegužės 26 d. Lenkijos Respublikos Senate vyko konferencija „Lenkės emigrantės ir užsienyje gyvenančios lenkės bei jų dalyvavimas visuomenėje, ekonominėje ir politinėje veikloje“. Konferencijoje buvo pristatyti pranešimai apie aktyvias lenkes emigrantes ir užsienyje gyvenančias lenkes moteris, aktyviai veikiančias valstybių, kuriose gyvena, įvairiose funkcionavimo srityse. Pranešimus teminiame bloke „Moterys politikoje“ skaitė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst bei LR Seimo narė Rita Tamašunienė.


Savo patirtimi konferencijoje dalijosi garsiosios lenkės iš įvairių šalių. Konferencijos narių dauguma, įskaitant Lietuvoje žinomas lenkes – merę Mariją Rekst ir parlamentarę Ritą Tamašunienę, dalyvavo joje nuotoliniu būdu.

Oficialiame konferencijos atidaryme dalyvius ir svečius pasveikino Lenkijos Respublikos Senato pirmininkas prof. Tomasz Grodzki, senatoriai Maria Koc, Kazimierz Michał Ujazdowski  ir Pasaulio lenkų tarybos pirmininkė Teresa Berezowski.

Konferencijos metu buvo pristatyti 6 pranešimai, kuriuos skaitė užsienyje gyvenančios garsiosios lenkių veikėjos kultūros, švietimo, žiniasklaidos, politikos, labdaros ir paramos bei skautų veiklos srityse. Pranešimus skaitė žinomos politinės ir visuomenės veikėjos iš įvairiausių šalių: JAV, Australijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Švedijos ir Lietuvos.

Konferencijoje pranešimą skaičiusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija papasakojo apie moters užimamą padėtį, suteikiamas lygias teises ir galimybes Lietuvoje, moters mokėjimą intuityviai įžvelgti ir spręsti visuomenei labiausiai rūpimus socialinius, kultūrinius ir švietimo klausimus.

Kalbėdama apie save kaip politikos veikėją, merė atskleidė, kokie jos bruožai lemia, kad žmonės jau beveik du dešimtmečius nori matyti ją kaip vieną iš Lietuvos savivaldos lyderių: „Būdama moteris politikė, kuriai jau 17 metų gyventojai patiki vadovavimą ir valdymą vienos didžiausių savivaldybių Lietuvoje, norėčiau pabrėžti, kad svarbiausia darbe yra sąžiningumas, atkaklumas, kruopštumas ir kompetencija. Esu dėkinga visai mūsų regiono bendruomenei už pasitikėjimą, pagalbą ir bendrą darbą plėtojant Vilniaus kraštą ir gerinant mūsų gyventojų gerovę“.

Merė savo pranešime pabrėžė, kad Vilniaus rajone yra puoselėjama gimtoji kalba, būtent Vilniaus rajone veikia didžiausias švietimo įstaigų lenkų mokamąja kalba tinklas. Švietimo sritis visada buvo ir bus viena iš prioritetinių Vilniaus rajono savivaldybės sričių. Taip pat rajone veikia daugiau kaip 50 folkloro ansamblių, puoselėjančių lenkų šokio ir dainavimo tradicijas. 

Pristatymo pabaigoje merė kreipėsi į visus pasaulio lenkus: „Norėčiau kreiptis į visus po pasaulį išsibarsčiusius lenkus, linkėdama, kad žodis LENKIŠKUMAS taptų ne tik šūkiu, bet dvasią palaikančia jėga. Tegul mūsų bendras darbas ir bendradarbiavimas atneša kuo geresnį derlių šalies, Tėvynės ir visų po pasaulį išsibarsčiusių lenkų labui“.

Savivaldybės merė Marija Rekst visiems konferencijos dalyviams ir svečiams taip pat pristatė vaizdo medžiagą apie reikšmingas ir puoselėjamas tradicijas, Vilniaus rajonui būdingą daugiatautiškumą ir daugiakulturiškumą, organizuojamus kultūrinius ir krikščioniškąsias tradicijas puoselėjančius renginius.

Konferenciją surengė Lenkijos Respublikos Senatas kartu su Pasaulio lenkų taryba. Konferencija buvo transliuojama internetu. Konferencijos įrašą lenkų kalba galima peržiūrėti čia. 

     


 

Shadow up