kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šventė „Meilė kuria šeimą“

Jau penkti metai iš eilės Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre vyksta šventė „Meilė kuria šeimą“. Renginys skirtas įtėviams, globėjams, vaikams bei visiems, kurie neabejingi be tėvų globos likusių vaikų likimui. Tai jau tampa tradicija, suteikiančia pastovumo, užtikrintumo, tikrumo jausmus šiame nuolat besikeičiančiame ir skubančiame pasaulyje.


Šiais metais šventė ypatinga, kadangi kartu minimas Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro 10-tasis gimtadienis bei Globos savaitės atidarymas, kai visą savaitę visoje Lietuvoje vyksta įvairūs renginiai, o ją vainikuoja liepos pirmąjį sekmadienį minima Globėjų diena, skirta pagerbti globėjus, padėkoti jiems už auginamus, užaugintus vaikus.

Šventei Kalveliuose šiais metais oras buvo kaip užsakytas – po karščių nulijo lietus, žalia pievelė kvietė nusiauti batus ir paliesti basomis minkštą žolę.

Nuo vienuoliktos ryto iš visų Vilniaus rajono kampelių rinkosi globėjai, įtėviai, norintys jais tapti ir, pasak centro direktorės Leokadijos, svarbiausi šventės svečiai – vaikai.

Link spalvingo batuto, mažųjų džiaugsmo, žingsniuoja trys mergaitės – Eliza, Inesa ir Evelina su ką tik gautų dovanų dėžutėmis rankose.

- Mergaitės, kas jums yra šventė? – buvo paklausta.

- Dovanos,  nedvejodama sako viena, šypsosi.

Kita pažvelgia rimtai, galvoja:

- Šventė – kai viskas gerai...

Viskas gerai – daug telpa šiuose žodžiuose, viskas gerai mergaitės lūpose – saugūs namai, mylintys žmonės, kurie niekada nepaliks, kurie nušluostys ašarą ir paguos, kai skauda, kurie gydys mažos širdelės žaizdas su meile ir kantrybe... Viskas gerai – šventė – tai šypsena, tai laikas, kai ruošiamės, puošiamės, atitrūkstame nuo kasdienių rūpesčių, ypatingai, kitaip bendraujame vieni su kitais, pasijuntame vienoje didelėje bendruomenėje saugūs ir stiprūs. Tai išlieka atminty. Ypač vaikystės atminty.

Kaip gi šventėje be sveikinimų, be padėkų, be dovanų. Po Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos (rūpybos) ir intensyvios krizių įveikimo pagalbos padalinių vadovės Editos Kunigel- Zajankovskajos žodžio šiltai ir nuoširdžiai nuskambėjo Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro direktorės Leokadijos Pavtel įrašytas sveikinimas ir padėka. Direktorė, deja, negalėjo dalyvauti šventėje, bet kiekvienas jautė jos palaikymą, buvimą širdimi su kiekvienu šventės dalyviu.

Linkėjimus šventės metu tarė Vilniaus rajono savivaldybės socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska, nepamiršusi paminėti ir ypatingos pastarųjų metų, su COVID-19 infekcija susijusios padėties, paragino skiepytis.

Gražius žodžius tarė Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Justina Turbienė, Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos direktorė Katažyna Macuk, Kalvelių Aušros gimnazijos atstovė Irina Tomaševič, Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro atstovai.

Kalbas, padėkas puošė vaikų iš Šumsko daugiafunkcinio centro suvaidinta pasaka „Zamieszanie w krainie Bajek“, Paulinos Macutkevič, Olivijos Sieniut, Elžbietos Rosovskos, Emilio Volkovickio, vaikų iš Bendruomeninių vaikų globos namų pasirodymai.

Šventės metu buvo pristatyta iniciatyva apjuosti BVGN juosta, ant kurios sukabintos įvairios, turinčios simbolinę reikšmę, vaikų karpytos figūros, atkreipiant dėmesį, kad visų vaikų poreikiai panašūs. Paduotas prašymas užregistruoti šią įgyvendintą vaikų idėją Lietuvos rekordų registre.

Po kalbų, dainų, šokių laukė vaišės – išmoningai sudėlioti sumuštinukai, vaisiai, saldėsiai, kava, arbata. Alkano neliko nei vieno. Vaikai, užkandę bėgo pramogų link, jų laukė Menų studijos „Artoteka“ užsiėmimai, batutas, piešimas ant grindinio, estafetės.

Organizatoriai dėkoja šios šventės rėmėjams - Vilniaus rajono Savivaldybės administracijai. Už skanius ledus bei pagalbą organizuojant sportines rungtis Kalvelių stadiono koordinatoriui bei Ave.ko futbolo komandos treneriui Pavelui Pristavkai. Ačiū tariamas Meno studijai „Artotekai“ už pravestas kūrybines dirbtuves vaikams ir suaugusiems bei kiekvienam įstaigos darbuotojui už pagalbą ir nuoširdumą.

„Mieli globėjai, įtėviai, didelis AČIŪ už dėmesingumą, malonų bendravimą, už Jūsų tikras ir šiltas šypsenas“,  sako šventės organizatoriai.

Jei ir Jūs galvojate apie globą ar įvaikinimą, jei turite klausimų apie budinčio globotojo veiklą – kviečiame susipažinti su Vilniaus rajono Globos centrais facebook paskyroje bei internetiniame tinklapyje www.seimoskc.lt

   


Inf. ir nuotr. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras

Shadow up