kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Artėjant Vėlinių ilgajam savaitgaliui, raginame išlikti budriais ir saugoti save

Artėjantis savaitgalis bus ilgesnis nei įprastai. Jau antrus metus iš eilės aplankyti artimųjų kapų turime papildomą laisvą dieną – lapkričio 2-ąją, Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, kuri yra nedarbo diena. Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, ilgąjį savaitgalį raginame gyventojus nepamiršti apie pagrindinius saugumo reikalavimus bei teikiamas rekomendacijas, saugoti save ir kitus.


Venkime susibūrimų, saugokime save bei kitus

Prieš Vėlines žmonės skuba tvarkyti amžino poilsio vietas. Tačiau augant koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičiui, gyventojai kviečiami elgtis apdairiai ir sąmoningai.

Siekiant išvengti susibūrimų, raginame gyventojus planuoti savo laiką. Prieš šventes, kaip ir švenčių metu, ypač dideli žmonių susibūrimai susidaro viešajame transporte. Todėl keliaujančius viešuoju transportu gyventojus raginame pasirinkti tinkamą laiką, o keliaujant nepamiršti rūpintis savimi ir aplinkiniais – tinkamai dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas. Jaučiant peršalimo simptomus – likti namuose.

Kapų priežiūrai skirtų prekių, o ypač – žvakių ir gėlių prekyba raginame pasirūpinti iš anksto, taip išvengsite ypač didelių susibūrimų prekybos vietose prieššventiniu laikotarpiu.

Renkantis prekes taip pat raginame pagalvoti ir apie ekologiją. Po Vėlinių susidaro dideli kiekiai stiklo ir plastiko atliekų, todėl raginame rinktis natūralias dekoracijas. Nepamirškime, kad esmė ne puošmenų kiekis. Vėlinės ir Visų Šventųjų diena tai visų pirma maldos, atminimų ir pagarbos dienos. Skirkime daugiau laiko maldai, o savo atvykimą į kapus ir jų papuošimą pažymėkime minimaliu gestu.

„Šiais metais turėsime 4 laisvas dienas, per kurias skubėsime sutvarkyti artimųjų kapus ir prisiminti juos degindami žvakutes. Tai mūsų gilios krikščioniškos tradicijos. Šiemet jau antrą kartą šias mums visiems svarbias dienas minėsime pandemijos akivaizdoje, todėl raginu visus gyventojus elgtis atsakingais,  rūpintis savo ir kitų sveikata. Pagal galimybę atsisakykime nebūtinų susitikimų, venkime susibūrimų ir saugokime save bei mus supančius žmones. Tegul šios dienos bus rimties laiku, praleidžiant juos ramiai bei saugiai“, – į gyventojus kreipiasi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Šiais metais dviem dienomis pailgės mokinių rudens atostogos. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, ypatingai prašoma tėvų sąmoningumo, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Suprantama, kad per šventines dienas paprastai padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tačiau tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė.

Šiemet mokinių atostogos pratęsiamos siekiant, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam COVID-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms.

Per savaitę po švenčių, kurią mokiniai ir mokytojai praleis ne mokyklose, galimo užsikrėtimo atveju išryškės simptomai, tokiu būdu viruso plitimas bus lokalizuotas vienoje šeimoje, neperneštas į mokyklas ir nepaskleistas daugelyje šeimos ūkių.

1–12 klasių mokiniams prieš atostogas bus išdalyti greitieji antigenų savikontrolės testai ir mokiniai galės testus atlikti namuose pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką. Tai padės laiku pastebėti ligą ir stabdyti galimą jos plitimą.

Nepamiškite – ilgieji šventiniai savaitgaliai proga pasipelnyti vagiams

Prieššventinėmis ir šventinėmis dienomis padaugėja vagysčių atvejų, viešosios tvarkos pažeidimų, todėl svarbu išlikti budriems. Nepalikite atrakintų automobilio durų, atidarytų langų, stoglangių bei matomoje vietoje rankinių, mobilių telefonų, dokumentų ar kitų vertingų daiktų. Saugokite savo turtą.

Pastebėjus prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis galimai vykdančius nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus, įsidėmėkite jų išvaizdą, užsirašykite įtarimą keliančių asmenų automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Taip pat raginame visus kelyje elgtis atsakingai, kultūringai, mandagiai ir sekti eismo tvarkos pakeitimus. Gerbkime ir tausokime savo sveikatą, būkime dėmesingi ir pakantūs, laikykimės tvarkos bei rimties.

Saugių ir ramių švenčių!

Shadow up