kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų projektas „Obuoliai, obuoliukai“

Visą spalio mėnesį devyniolika Vilniaus rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų: Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželis, Kabiškių mokykla-darželis, Mickūnų vaikų lopšelis-darželis, Riešės vaikų darželis, Marijampolio vaikų lopšelis-darželis, Medininkų mokykla-darželis, Glitiškių mokykla-darželis, Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis, Nemėžio vaikų lopšelis-darželis, Valčiūnų vaikų darželis, Mostiškių vaikų darželis, Lavoriškių vaikų lopšelis-darželis, Avižienių vaikų lopšelis-darželis, Rukainių vaikų darželis, Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis, Anavilio vaikų darželis, Rudaminos vaikų lopšelis-darželis, Bezdonių vaikų darželis ir Buivydiškių vaikų darželis,  aktyviai vykdė projekto „OBUOLIAI, OBUOLIUKAI“  etapus, kad vaikai įgytų daugiau naudingų žinių apie populiariausius lietuviškus vaisius – obuolius, sveiką mitybą ir gyvenseną.


Šis projektas organizuotas atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais; siekiant ugdyti vaikų supratimą apie sveiką mitybą ir siekiant stiprinti bendradarbiavimą su Vilniaus rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogais.

Projektas buvo organizuojamas keliais etapais:

1 etapas. Ugdomosios veiklos su vaikais, dalyvavimas projekto kūrybiniame konkurse „Obuoliuką kąsiu – jėgų aš neprarasiu“. Vaikai kartu su pedagogais aptarė obuolių nauda sveikatai, gamino įvairius patiekalus iš obuolių ir draugiškai ragavo. Taip pat vaikai kūrė įvairius kūrybinius darbus. Dalis kūrybinio konkurso „Obuoliuką kąsiu – jėgų aš neprarasiu“ darbų ir nuotraukų nuo 2013 m. lapkričio 15 d. eksponuojami Vilniaus rajono savivaldybėje, o kita dalis darbų bus eksponuojama nuo 2013 m. lapkričio 25 d. Vilniaus m. Karoliniškių bibliotekoje.

2 etapas. Paroda „Riedėk, obuoliuk“. Buvo aktyviai bendradarbiaujama su tėveliais, siekta juos įtraukti į ugdymo procesą. Tėvai su vaikučiais paruošė parodai įvairius darbelius iš obuolių.

3 etapas. Rytmetys „Obuoliuko šventė“. Renginio metu vaikai linksmai praleido laiką, prisiminė, ką sužinojo veiklų metu, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, žaidė, spėliojo mįsles apie obuolius bei vaišinosi skanėstais iš obuolių.

4 etapas. 2013 m. gruodžio 10 d. organizuojama Vilniaus r. ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto „Obuoliai, obuoliukai“ gerosios patirties praktinė konferencija (aptarti, kaip sekėsi įgyvendinti projektą, dalintis pasiekimais, kilusiomis įdėjomis organizuojant veiklas ir kt.).

Labai džiaugiamės, kad ikimokyklinės ugdymo įstaigos noriai įsitraukė ir vykdė projeką. Viso projekto metu, vaikai buvo skatinami valgyti daugiau lietuviškų obuolių, sužinojo, kokia obuolių nauda sveikatai, ką galima iš jų pagaminti, buvo stiprinamas kiekvieno vaiko pasitikėjimas savimi ir savo gebėjimais, atliekant konkrečias veiklas (pvz.: gaminant, aplikuojant, piešiant ir kt.), vaikai patyrė daug džiugių akimirkų ir teigiamų emocijų.

 

Projekto organizatorė auklėtoja Lina Nikalajevienė
Vilniaus r. Buivydiškių vaikų darželis

Shadow up