kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai svečiuojasi Mėgintuvėlio laboratorijoje

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai su mokytoja Jūrate Masiuliene kovo mėn. 14 d. popietę praleido atlikdami bandymus ir eksperimentus mobilioje „Mėgintuvėlio" laboratorijoje. Apsilankėme Ledo ir Ugnies burbulų karalystėse, mobilioje laboratorijoje atlikome daug įdomių užduočių bei atrakinome lobių skrynią!


Ledo karalystėje karšto vandens, sauso ledo ir indų ploviklio pagalba pasigaminome burbulų, kuriems net vardus sugalvojome. Aikčiojome iš susižavėjimo, kuomet įdėjus sausą ledą į karštą vandenį, tirpalas putojo ir „lipo“ iš indelių – šią reakciją skatino vandens garų ir anglies dioksito sąveika.

Norint atrakinti lobių skrynią, mums teko iššifruoti kodą. Kas kartą atlikus užduotis, sužinodavome vieną kodo skaitmenį.

Spalvų laboratorijoje sužinojome, kad raudongūžis kopūstas tampa puikiu indikatoriumi ir leidžia nudažyti įvairius tirpalus: actą, distiliuotą vandenį, maistinę sodą ir pan. Ši daržovė savyje slepia visą spalvų spektrą! Džiūgavome, kai skysčiai indeliuose tapo trispalve.

Laboratorinius bandymus ir eksperimentus vainikavo Ugnies burbulų gamyba. Kiekvienas turėjome galimybę sudalyvauti ugnies šokyje! Drėgnas rankas merkėme į tirpalą ir laukėme, kol Mėgintuvėlio komandos nariai uždegs ant delno esančias putas!

Netradicinės veiklos metu jaunieji mokslininkai įgijo naujų žinių ir grįžo į mokyklą turtingesni, siekdami dar giliau tyrinėti mus supantį pasaulį bei pažinti mokslą.

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos
mokytoja Jūratė Masiulienė

Shadow up