kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Virtuali kelionė po Vilniaus rajono apylinkes

 „Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė gėda,
kai svetimais kraštais domimasi labiau negu savuoju“

Vladislovas Sirokomlė

Artėja vasara – gražiausias ir tinkamiausias laikas keliauti. Norint geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, pirmiausia reikėtų susipažinti su savo apylinke. Būtent todėl siūlome pakeliauti ir aplankyti dar nematytas Vilniaus rajono vietas.


Vilniaus rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais Ašmenos vykdomuoju komitetu (Baltarusija) 2013 m. įgyvendino projektą „Dvi šalys – bendra kultūra ir istorija“, kuris buvo finansuojamas pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Kadangi Vilniaus rajone turime daug gamtos ir kultūros paveldo vertybių, tai vienas iš projekto rezultatų – virtualus pasienio turistinis maršrutas „Ašmenos aukštumos istoriniais keliais“. Virtualus turas apima Vilniaus rajone esančias Nemėžio, Medininkų, Bareikiškių, Rudaminos, Rukainių, Lavoriškių ir Kalvelių gyvenvietes bei Baltarusijos Ašmenos rajone įsikūrusias Alšėnų, Barūnų, Ašmenos ir kitas gyvenvietes. Informacija pateikta lietuvių, lenkų, baltarusių ir anglų kalbomis.

Virtualus turistinis maršrutas „Ašmenos aukštumos istoriniais keliais“ sukuria realybės jausmą bei  leidžia žiūrovui, neišėjus iš namų, aplankyti Lietuvos ir Baltarusijos pasienio teritorijas. Panoraminėje nuotraukoje vaizdas yra matomas visais 360 laipsniais horizontaliai ir 180 laipsnių aukštyn ir žemyn. Tokiu būdu pateikiamas beveik identiškas vaizdas tam, kurį žmogus mato sukiodamas galvą.

Virtualios kelionės metu galima susipažinti su svarbiausiais Vilniaus rajono kultūros ir gamtos objektais bei iš paukščio skrydžio pasigrožėti vaizdingomis krašto apylinkėmis. Vienu pelės mygtuko paspaudimu galite apžiūrėti Medininkų pilies donžone įrengtas 4 ekspozicijų sales, Daubėnų kraštovaizdžio draustinį, Nemėžyje esančią mečetę, Vladislavo Sirokomlės muziejų Bareikiškėse bei daug kitų įspūdingų Vilniaus rajone esančių vietų ir statinių. Prie kiekvieno objekto, pateikto sąraše, yra platus jo aprašymas taip pat pateiktas garsinis vaizdinės informacijos aprašymas.

„Ašmenos aukštumos istoriniais keliais“ – tai vartai norintiems daugiau sužinoti apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes, esančias Vilniaus rajone. Tad kviečiame išmėginti virtualų turistinį maršrutą, kuri galite rasti čia, o vėliau atvykti ir gyvai pamatyti Vilniaus rajono gamtos ir kultūros lobynus.

Shadow up