kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Baltijos kelio bėgimo etape dalyvavo Vilniaus rajono sportininkai

Šiandien, rugpjūčio 22 d., 10 val. iškilmingai startavo jau tradiciniu tapęs XXIII estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“ (Vilnius–Ryga–Talinas).


 

Bėgikai apie 10:40 kirto Vilniaus rajono ribą, kur prie jų prisijungė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai. Jaunieji sportininkai segėjo ypatingus numerius, žyminčius kiekvienus iš 25 Baltijos šalių Nepriklausomybės metų.

Prie Avižienių gyvenvietės bėgikus iškilmingai pasitiko Rajono Merė Marija Rekst, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos seniūnė LR Seime Rita Tamašunienė su kolegomis ir Avižienių seniūnas Michail Bortkevič.

Merė pasveikino estafetės dalyvius bei padėkojo už reikšmingą ir sektiną patriotizmo pavyzdį. Taip pat perdavė linkėjimus nuo visų Vilniaus regiono merų, kadangi vakar bendro renginio metu, kuris vyko Aukštadvario kartodrome, visi merai kartu paminėjo Baltijos kelio 25-metį. Merė kvietė pažinti Vilniaus kraštą ir ta proga kiekvienam bėgimo dalyviui įteikė knygą „Vilniaus rajono sakralinis paveldas“.

Tuo tarpu Lietuvos bėgikų mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas mainais Merę apdovanojo atminimo medaliu ir padėkojo už šiltą ir malonų Baltijos kelio bėgimo dalyvių sutikimą.

Seimo narė Rita Tamašunienė palinkėjo geros kloties bei pažymėjo, jog labai svarbu savo geru pavyzdžiu užkrėsti jaunąją kartą. Džiugu matyti kartu bėgančius vaikus – tai mūsų ateitis ir geresnės ateities viltis.

Atokvėpio minutėlę bėgikai pasivaišino šviežiais kibinais, atsigaivino vandeniu. Padarę kelias bendras atminimo nuotraukas jie susėdo į autobusą ir nuvažiavo pirmyn, pavyti savo kolegas, kurie nesustodami  bėgo nuo pat Vilniaus rajono ribos. Bėgikus per visą Vilniaus rajono teritoriją lydėjo sporto mokyklos sportininkai. 

1989 m. rugpjūčio 23-iąją  Baltijos tautos išreiškė norą būti laisvos bei atkurti savo valstybių nepriklausomybę – apie 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų rankų grandinė nusitiesė nuo Vilniaus Arkikatedros aikštės per Rygą iki Talino. Taiki laisvę mylinčių žmonių demonstracija atkreipė viso pasaulio dėmesį. Nuo šio svarbaus įvykio, daugelio vadinamo Baltijos stebuklu, praėjo ketvirtis amžiaus, užaugo nauja karta. Jaunimas apie Baltijos kelią sužino tik iš fotografijų, vaizdo medžiagos, pasakojimų ir šį įvykį primenančių atminimo ženklų Baltijos kelio ruožuose.

Daugiau informacijos rasite interneto tinklalapyje http://baltijoskelias.lrs.lt

Shadow up