kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jau greitai Vilniaus rajone duris atvers trys universalūs daugiafunkciniai centrai

Dar šiais metais Šumsko ir Rudausių gyventojus džiugins naujai įrengti universalūs daugiafunkciniai centrai, kurie tenkins įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonių kultūrinius poreikius, puoselės etninę kultūrą bei plėtos edukacinę ir pramoginę veiklą. Lavoriškių universalų daugiafunkcinį centrą planuojama atidaryti kitų metų pavasarį.  


 

Universalus daugiafunkcinis centras Lavoriškių kaime Universalus daugiafunkcinis centras Rudausių kaime Universalus daugiafunkcinis centras Šumsko miestelyje

Universaliems daugiafunkciniams centrams (UDC) įrengti savivaldybė panaudojo nenaudojamus ambulatorijos dalies (Lavoriškės), pirties (Rudausiai) ir darželio (Šumskas) pastatus, kuriuos atnaujins. Projektams įgyvendinti lėšos skirtos iš ES struktūrinių fondų:

- Projekto „Universalaus daugiafunkcinio centro Rudausių kaime įrengimas“ vertė – 1.244.518,62 Lt

- Projekto „Universalaus daugiafunkcio centro Lavoriškių kaime įrengimas“ vertė – 1.192.000,00Lt

- Projekto  „Universalaus daugiafunkcinio centro Šumsko miestelyje įrengimas” vertė – 2.129.921,68 Lt

Minėtose vietovėse įsikurs naujos, patrauklios erdvės, kurios bus ne tik suremontuotos, bet ir aprūpintos būtina technika, įranga bei baldais. Po renovacijos nenaudojami pastatai pasikeis neatpažįstamai ir vietos gyventojai turės puikias sąlygas švietėjiškai, edukacinei, meninei, kultūrinei, pramoginei veiklai vykdyti. Atsiras galimybių naujoms veikloms, skatinančioms žmonių užimtumą bei bendravimą, mažinančioms socialinę atskirtį, kas labai aktualu pasireiškiant bendruomenės senėjimo ir susvetimėjimo tendencijai. Vienu metu centruose bus vykdomi skirtingi užsiėmimai, kas labai aktualu jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus. Moderni infrastruktūra ir didesnės veiklos galimybės yra betarpiškai susiję veiksniai, galintys tapti vienu iš motyvų jaunimui gyventi ir dirbti Vilniaus rajone.

Nuotr. Marian Dzvinel,
Vilniaus krašto etnografijos muziejus


 

 

Shadow up