kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Netradicinė Mokytojų diena kelionėje

Ankstų ir saulėtą spalio 1-osios rytą prie Vilniaus rajono savivaldybės pastato šurmuliavo pagrindinių, vidurinių mokyklų ir gimnazijų vadovai. Gerai nusiteikę, žvalūs bei linksmi visi įsėdo į autobusą ir išvyko į pažintinę ekskursiją maršrutu Zarasai - Salakas - Gražutės regioninis parkas - Senolių kaimas.


Aplankę Zarasus ir pasigrožėję įspūdinga Zaraso ežero sala, unikaliu ir analogų neturinčiu 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio apžvalgos ratu, patraukėme į Salaką - Lietuvos valdovų medžioklės centrą. Visus sužavėjo unikali akmeninė bažnyčia, pastatyta 1911 m. iš netašytų lauko akmenų. Salako bažnyčios šventoriuje pamatėme įdomią koplytėlę su Kristaus skulptūra, kurios statybai panaudota net 117 girnapusių. Patys drąsiausi užkopę į 75 metrų aukščio bažnyčios bokštą galėjo regėti įspūdingą miestelio apylinkių vaizdą.

Gražutės regioninio parko lankytojų centre apžiūrėjome Salako krašto etnografinę ekspoziciją, atsakėme į gido pateiktus klausimus. Džiaugiamės, kad direktoriai puikiai išlaikė biologijos ir geografijos egzaminus. “Jūrų muziejuje" išgirdome istorijų apie nuodingąsias kriaukles, pamatėme gausybę neįprastų ir neregėtų jūros gelmių gyventojų. Ypač pakerėjo akmuo „Kaukutis“, išpildantis visus norus, o tų norų tikrai buvo daug!

Labai smagi pramoga mūsų laukė Pasakų kaimams priklausančiame Senolių kaime. Pašokę, padainavę ir pažaidę susėdome prie lietuviškų patiekalų nukloto stalo. Džiugios akimirkos pralėkė labai greitai.

Taigi organizuota išvyka po rudenėjančią Aukštaitiją buvo nepakartojama. Dėkojame Vilniaus r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjai p. Lilijai Andruškevič ir vyriausiajai specialistei Valentinai Kvaraciejienei už puikiai organizuotą pažintinę kelionę, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai.

 

Vilniaus r. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos direktorė Irena Veličkienė
ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nina Bašajevienė

Shadow up