kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Akcija „Saugus kelias į mokyklą“

Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija siekdama užtikrinti, kad prasidėjus mokslo metams mokiniai saugiai pasiektų mokyklą bei namus ir eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau nepilnamečių, jau penkerius metus organizuoja ir dalyvauja akcijose, kurių metu vaikams yra dalijami atšvaitai arba klijuojami ant striukių, organizuojami mokymai, kaip elgtis gatvėje, po pamokų, namuose.


Ir šiemet buvo organizuotas mokinių-savanorių budėjimas prieš pamokas ir po pamokų prie pėsčiųjų perėjos. Akcijos koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Honorata Romanovska. Akcijos vykdytojai: socialinė pedagogė Svetlana Juodelienė, lietuvių kalbos mokytojas Arnoldas Prelgauskas, rusų kalbos mokytoja Kristina Krepštul, 1a, 3c, 4b klasių vadovai: Beata Valiuškevič, Marija Bogdevič, Danuta Taraškevič, 1a, 3c, 4b, 8c, IIGA, IIGB, IIGC, IIIGA, IIIGB klasių mokiniai-savanoriai – iš viso 68 mokiniai.

Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių, lankančių prie judrių gatvių įsikūrusias mokyklas, dėmesį į saugumą. Organizuoti šią akciją padėjo Rudaminos policijos nuovados vyresnysis tyrėjas komisaras inspektorius Tadeušas Makovskis. Pradinukai ypač įdėmiai klausėsi policijos pareigūno Tadeušo Makovskio, kaip jiems išlikti saugiems gatvėje, kieme, namuose ir mokykloje. Pareigūnas paaiškino, kad svarbiausia gatvėje laikytis nustatytų kelių eismo taisyklių, nesiblaškyti, neskubėti, o susikaupti ir pagalvoti, kaip saugiai pereiti gatvę. Savanoriai kelis kartus perėjo gatvę kartu su vaikais, kad parodytų jiems gresiančius pavojus. Kaimo vietovėse tenka eiti per gatvę, kurioje nėra šviesoforo, tai reikėjo vaikus išmokyti eiti ne įstrižai, bet stačiu kampu. O jeigu kelyje yra pėsčiųjų perėja, žinoma, reikia įpratinti vaiką eiti tik per ją. Vaikus reikia išmokyti, kad einant per šviesoforo reguliuojamą perėją, būtina sulaukti ne tik žalio šviesoforo signalo, bet ir pasižiūrėti į šonines gatves. Mažą vaiką reikia mokyti įžengti į pėsčiųjų perėją tik tada, kai automobilis sustoja, nes pats vaikas negali gerai įvertinti nuotolio nuo atvažiuojančio automobilio iki pėsčiųjų perėjos. Tai turi žinoti ir mokinių tėvai ir to mokyti savo vaikus.

Atkreipėme dėmesį į tai, ką svarbu žinoti rajonų, kaimų vaikams: vaikui užmiesčio keliu reikia eiti kairiąja kelio puse, prieš atvažiuojančių automobilių eismą. O išlipus, pavyzdžiui, iš autobuso, būtinai palaukti, kol jis nuvažiuos. Jokiu būdu negalima eiti autobusui iš priekio. Kalbėjome apie tai, kad atšvaitas būtinas kiekvienam. Daugelis mokinukų iš mokyklos tiesiai į namus grįžti neskuba – užsiima popamokine veikla, lanko įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus. Neretai aktyviausiems vaikams į namus tenka grįžti jau sutemus. Kaip jiems tai padaryti saugiai? Tamsiuoju paros metu kiekvienas mokinys būtinai turi segėti atšvaitus ar dėvėti drabužius su atšvaitais. Jeigu atšvaitas spyruoklinis, jį reikia užsidėti ant dešinės rankos, o jeigu pakabinamas – prisegti prie viršutinio drabužio dešinės kišenės. Beje, reikėtų atšvaitą segėti ne tik vakarais, bet ir apniukusią dieną. Svarbu, kad ne tik vaikai, bet ir jų tėvai segėtų atšvaitus. Jie turi būti geras pavyzdys vaikams, nes kaip tėveliai elgsis gatvėje, taip elgsis ir mažieji. Jiems tėvai – didžiausias autoritetas. Sužinojome, kad dauguma tėvų neturi atšvaitų. Ši akcija buvo labai naudinga. Buvo sukurtas filmukas „Būk saugus“. Tai bus puiki priemonė parodyti tėvams ir vaikams, kaip reikia tinkamai elgtis gatvėje, kad jaustųsi saugūs kelyje į mokyklą.

 

Akcijos organizatoriai

Shadow up