kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono tarnybos pasiruošusios šaltajam metų sezonui

Spalio 14 dieną Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Komisijos nariai aptarė svarbius ir aktualius Vilniaus rajono gyventojams klausimus: šilumos tiekėjų pasirengimą šaltajam metų periodui, taip pat elektros energijos, vandens tiekėjų, komunalinių tarnybų, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos pasirengimą šiam periodui bei aptarta ligų rajone prevencija.


 

Pasak UAM „Nemėžio komunalininkas“ direktoriaus V. Tankeliun, visos ūkio katilinės veikia, iki šildymo sezono buvo atlikti visi būtini darbai. Bendrovė turi technikos ir, reikalui esant, padeda seniūnijoms valyti sniegą.

Vilniaus rajono savivaldybės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos direktorius K. Velikianecas informavo, kad tarnyba yra pasirengusi ir bet kokiu nelaimės atveju turi užtikrinti žmonėms pagalbą. Budėjimas yra užtikrintas, technika tvarkinga, nuolat prižiūrima, komandos pasirengusios.

Savo ruožtu Vilniaus apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas  E. Tamašauskas kreipėsi į posėdžiui pirmininkaujantį Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoją Česlavą Olševskį su prašymų atkreipti dėmesį į vietas, kur yra hidrantai. Tos vietos turi būti nuvalytos, kad būtų galima greičiau hidrantus rasti, taip pat, kad būtų valomi keliai, tinkamai parengtos evakuacijos vietos. Prašė atkreipti dėmesį į telkinius, vandens pasiekiamumą. Pasiūlė patalpinti savivaldybės tinklapyje informaciją, kaip elgtis šildymo sezono metu, per šalčius, į ką reikia atkreipti dėmesį kūrenant krosnis, kaip jas prižiūrėti.

Apie VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos pasirengimą pranešė infekcijų kontrolės gydytojas V. Andriuška, kuris teigė, kad poliklinika šaltajam sezonui pradėjo ruoštis jau nuo rugsėjo mėnesio. Darbas prasideda nuo informacijos paskelbimo visose informacinėse priemonėse apie galimybę pasiskiepyti nuo gripo, patarimus, kaip apsisaugoti. Poliklinika turi nemokamų vakcinų, kurios skirtos rizikos grupės žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, medikams ir nėščiosioms. 

Kitų tarnybų (miško urėdijų, kelininkų, policijos) atstovai taip pat patikino, kad šaltajam metų sezonui yra pasiruošę.

Posėdžio pabaigoje pirmininkas Č. Olševski pabrėžė, kad į visas ekstremalias situacijas mūsų teritorijoje reikia reaguoti operatyviai.

Shadow up