kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Statybų procesas Vilniaus rajone – planai ir realybė

2008–2009 m. pasaulio ekonominė krizė paveikė daugelį Lietuvoje vykstančių procesų, taip pat gyvenamojo fondo kaitą. Ne išimtis ir labai patrauklia vieta įsikurti vadinamas Vilniaus rajonas: 2011 metais, lyginant su 2007 metais, išduota daugiau kaip perpus mažiau statybos leidimų (atitinkamai 646 ir 1411). Sumažėjus finansavimui, sumažėjo ir statomų objektų skaičius, tačiau pamažu statybos procesas Vilniaus rajone vėl įgauna pagreitį.


Šiuo metu vyksta 2011 m. pabaigoje pradėto statyti 80 vietų Avižienių vaikų darželio – lopšelio statybos darbai, kurių vertė yra bemaž 3 mln. Lt.. Šią sumą iš savo biudžeto skiria Vilniaus rajono savivaldybė. Darželį planuojama baigti statyti kitais metais.

2011 m. pradėti Egliškių J. Bosko vidurinės mokyklos pastatų rekonstrukcijos I etapo statybos darbai. Viso projekto vertė perkopė 6 mln. Lt. 100 proc. sumos projektui skirs Vilniaus rajono savivaldybė. Šiais metais darbai tebevykdomi, jie planuojami baigti kitų metų pabaigoje. Rekonstrukcijos darbai leis padidinti mokyklos patalpų plotą, pagėrės ugdymo proceso ir mokytojų darbo sąlygos. 

Finišo tiesiojoje ir Maišiagalos LDK Algirdo vidurinės mokyklos statybos darbai, kurie buvo pradėti dar 2007 m. Švietimo įstaigos pastato statybos darbai užtruko, kadangi jie buvo vykdomi tiek, kiek lėšų buvo skiriama iš Valstybės investicijų programos.Šiuo metu remontuojamas Rudaminos F. Ruščico gimnazijos pastatas, visų pirma suremontuotos bus tos patalpos, kuriose ugdomi ikimokyklinukai ir 1-4 klasės mokiniai.

Vilniaus rajono savivaldybė ypatingą dėmesį skiria socialinių paslaugų tinklo plėtrai. Rajone yra statomos ir renovuojamos ligoninės bei socialinės globos objektai. Savivaldybės pastangas labai pozityviai vertina gyventojai, kuriems suteikiamos įvairaus pobūdžio socialinės paslaugos. Vilniaus rajone yra įsteigtos 4 socialinės rūpybos įstaigos: Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras, Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centras (kartu su padaliniu savarankiško gyvenimo namais „Po vienu stogu“), Paberžės socialinės globos namai ir Kalveliuose įkurtas Šeimos ir vaiko krizių centras. Šiuo metu pradėti darbai socialinio būsto, esančio Visalaukės k., Paberžės seniūnijoje, remontui atlikti. Planuojama suremontuoti 4 socialinius butus. Visas su būsto atnaujinimu susijusias išlaidas, t.y. 200 tūkst. Lt, padengs Vilniaus rajono savivaldybė.

Savivaldybė skatina prižiūrėti asmenų rajone turimus statinius 

Prieš metus, 2011 m. gegužės mėn., Vilniaus rajono savivaldybės taryba 2012 metams nustatė 0,6 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės nekilnojamojo turto mokesčio tarifą. Siekdama mažinti neprižiūrimų statinių skaičių, Vilniaus rajono savivaldybės taryba tuo pačiu sprendimu nustatė didesnį, t.y. 1 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės nekilnojamojo turto mokesčio tarifą patalpoms ir statiniams, kurie yra nenaudojami arba yra apleisti, arba neprižiūrimi.

Š.m. gegužės mėnesį taryba patvirtino nenaudojamų, naudojamų ne pagal paskirti, apleistų arba neprižiūrimų patalpų ir statinių sąrašą (/lit/Gyventojui/1166/5/27). Į šį sąrašą įtrauktiems objektams yra taikomas didesnis nekilnojamojo turto mokesčio tarifas – 1 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Visiems sąraše esantiems asmenims Vilniaus rajono savivaldybės administracija išsiuntė informacinius pranešimus, kuriais informavo apie asmens įtraukimą į šį sąrašą. Tuo atveju, jei nekilnojamasis turtas nėra apleistas arba neprižiūrimas, gyventojai buvo raginami pateikti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriui tai įrodančius dokumentus.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija dar kartą ragina gyventojus patikrinti, ar jie nėra įtraukti į nurodytą sąrašą, o tuo atveju, jei jie jame figūruoja – rūpintis ir prižiūrėti turimus statinius. Tik tokiu būdu jie galės išvengti didesnio turimų statinių apmokestinimo ir su tuo susijusios papildomos finansinės naštos. Rūpintis ir prižiūrėti turimas patalpas ir statinius raginame visus asmenis – juridinius ir fizinius, turinčius nekilnojamojo turto objektus Vilniaus rajone: nepaisant to, ar jų turimas tirtas yra įtrauktas į nurodytą sąrašą, ar ne.

Asmenys bus išbraukti iš nurodyto sąrašo, jei pateiks dokumentus, įrodysiančius, kad:

 

  • kompetentingos institucijos sprendimu yra nustatytas apribojimas disponuoti sąraše nurodytu nekilnojamuoju turtu (išskyrus šio turto areštą, paskirtą jo savininkui dėl neteisėtos veikos, ir šio turto įkeitimą/hipoteką) bei tais atvejais, kai turtu negalima naudotis ar jį valdyti dėl teisėsaugos institucijų (ar kitų kompetentingų institucijų) atliekamo tyrimo ar sprendimo byloje, susijusioje su šiuo nekilnojamuoju turtu, įsiteisėjimo;
  • dėl trečiųjų asmenų neteisėtų veiksmų nekilnojamasis turtas buvo suniokotas ir šis faktas konstatuotas kompetentingos institucijos išvadoje, ir nuo įvykio praėjo mažiau nei šeši mėnesiai;
  • nekilnojamojo turto savininkas kreipėsi į kompetentingas institucijas dėl sąraše minėto objekto rekonstrukcijos, statybos, griovimo leidimų, paskirties keitimo sąlygų sąvado išdavimo arba teritorijų, kuriose yra sąraše nurodyti objektai, planavimo bei projektavimo sąlygų nustatymo ir, pareiškėjui vykdant visas institucijų iškeltas sąlygas, nebuvo baigtas minėtų dokumentų derinimo procesas arba po atitinkamo sprendimo priėmimo praėjo mažiau nei šeši mėnesiai;
  • turtas buvo įsigytas ne anksčiau kaip prieš šešis mėnesius iki šio objekto įtraukimo į sąrašą dienos;
  • įrašyto į sąrašą turto savininkas ėmėsi turto tvarkymo veiksmų ir turto būklės pagerinimas užfiksuojamas bei patvirtinamas seniūnijos pažyma;
  • susidaro kitos objektyvios aplinkybės.

Tai įrodančius dokumentus gyventojai turi pateikti seniūnijai pagal nekilnojamojo turto buveinės vietą. Daugiau informacijos šiuo klausimu suteiks Statybos skyriaus vyr. specialistas Voitech Aškelovič, tel. (8 5) 279 6037, voitech.askelovic@vrsa.lt, kab. 505.

Primename, kad visus prašymus galima teikti Vilniaus rajono savivaldybės administracijai vieno langelio principu, t.y. atvykus į administracijos buveinės (Rinktinės g. 50, Vilnius) naujojo pastato I aukštą. Lentelėje pateikiame išsamią informaciją apie Statybos skyriaus specialistų priėmimo dienas ir laiką.  

 

Diena

Valandos

Kabineto Nr.

Konsultacijos dėl kelių

II

III

14.00-17.00

9.00-12.00

525

Statybos techninių projektų priėmimas

I

II

9.00-12.00, 13.00-16.00

9.00-12.00, 13.00-15.00

528

Statybos skyriaus vedėjo priėmimas

II

14.00–17.00

506

Konsultacijos dėl statybos leidimų išdavimo

II

III

14.00–17.00

9.00-12.00

504

Geodezinių ir topografinių nuotraukų derinimas

I

III

14.00–17.00

9.00-12.00

126

Priėmimas dėl archyvinių topografinių nuotraukų

II

IV

9.00-12.00

9.00-12.00

126


Shadow up