kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Didės Vilniaus rajono savivaldybės 2016 metų biudžetas

Džiugi žinia Vilniaus rajono gyventojams – didėja savivaldybės biudžetas. Vilniaus rajono savivaldybės Taryba atsižvelgdama į 2016–2022 metų strateginį veiklos planą ir asignavimų valdytojų poreikį pritarė 2016 metų biudžeto pajamų bei asignavimų padidinimui.


Sprendimo projektą pristačiusi Vilniaus rajono savivaldybės Biudžeto planavimo skyriaus vedėja Danutė Šidlauskienė nurodė, kad vadovaujantis 2016 m. balandžio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtu Biudžeto sandaros įstatymo 21 str. pakeitimu, savivaldybė einamųjų metų pajamas gali koreguoti pridedant praėjusių metų nepanaudotų pajamų dalį.

2016 metų biudžeto asignavimų suma siekia 6,7 mln. eurų. Pinigai skiriami toms sritims, kurios aktualios rajono gyventojams kasdien. Daugiau lėšų ir daugiau dėmesio bus skirta švietimui, rajono infrastruktūros gerinimui, aplinkos apsaugai – tam, kas labiausiai rūpi rajono gyventojams.

Padidintų lėšų dėka, pirmiausia bus vykdomi švietimo įstaigų remonto darbai Lavoriškių Stepono Batoro, Bezdonių Julijaus Slovackio bei Rukainių gimnazijose. Taip pat Valčiūnų vidurinėje, Kyviškių, Mostiškių ir Sudervės pagrindinėse mokyklose. Modernizavimo darbai bus atlikti ir Glitiškių mokykloje–darželyje bei Buivydiškių vaikų darželyje. Renovuotu pastatu taip pat galės džiaugtis Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos bendruomenė. Dalis lėšų bus skirta ir vykstantiems Riešės darželio statybos darbams.

Lėšos paskirstytos ne tik švietimo įstaigų remonto, renovacijos ir modernizavimo darbams, bet ir 7 naujų mokyklinių autobusų įsigijimui. Iš viso švietimo kokybės ir prieinamumo didinimui bus skirta papildomai 2,1 mln. eurų.

Skirtų 290 tūkst. eurų dėka bus pagerinta vandens kokybė rajone. Taip pat atlikti remonto darbai Sudervės ir Bezdonių ambulatorijose – darbams atlikti skirta 100 tūkst. eurų.

Siekiant, kad gyventojai ir rajono svečiai jaustųsi patogiau ir saugiau, džiaugtųsi sutvarkyta aplinka, gatvių apšvietimo remonto ir rekonstrukcijos darbams seniūnijose atlikti skirta 612,5 tūkst. eurų, o gatvėms remontuoti – daugiau nei 2,5 mln. eurų. Taip pat bus atlikti ir kiti būtiniausi darbai

Vilniaus rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio pavyzdinių savivaldybių, kurios biudžeto skola buvo mažesnė beveik dvigubai nei kitų mažų Lietuvos savivaldybių vidurkis. Džiugu, kad kasmet Savivaldybė surenka vis daugiau pajamų, paskolas visada grąžina laiku arba net anksčiau numatytų terminų, o racionalus lėšų planavimas leidžia kurti patrauklesnę, patogesnę ir saugesnę aplinką rajono gyventojams.

Shadow up