kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paramos vakaro metu aukota hospiso vaikams įkūrimui

Vakar, gruodžio 15 d., Lenkų kultūros namuose Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinių teatras „Klajonė“ parodė nuostabų spektaklį pagal Eriko Emanuelio Šmito apysaką „Oskaras ir ponia Rožė“. Po spektaklio buvo renkamos lėšos Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, skyriaus įkūrimui Vilniuje.


Istorija apie berniuko, mirštančio nuo vėžio, dvylikos paskutiniųjų dienų išgyvenimus iki širdies gelmių sujaudino žiūrovus. Šios dienos, kupinos draugystės, tikėjimo ir vilties paieškų padeda vaikui susitaikyti su artėjančia mirtimi. „Oskaras ir Ponia Rožė“ į kiekvieną jautrią širdį įnešė tikėjimo ir gyvenimo troškimo būti ponia Rože kitų gyvenime.

„Prie sergančiojo ir jo šeimos budi asmenys, kurie perima jų problemas į savo rankas ir sako: „Nesi vienišas, kartu mes sugebėsime“. Pasakymas „mes sugebėsime“ kartais tęsiasi mėnesius, metus, kadangi niekas nežino, kada visą tai baigsis. Mirties sustabdyti neįmanoma, tačiau galima padaryti taip, kad laikas iki baigties, taptų gyvenimu.“, – hospiso idėją nupasakojo s. Michaela Rak, PalKunMykolo Sopočkos Hospiso Vilniuje vadovė.

Paramos renginio metu iš viso paaukota daugiau kaip 6 tūkst. eurų. Akcijos iniciatorė, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos bendruomenė, vaikų hospiso statyboms surinko ir perdavė beveik 1,8 tūkst. eurų.

Jautriame renginyje, kartu su šimtais svečių iš Vilnijos krašto, dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės atstovai: mero patarėja Danutė Jancevič, Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič kartu su vyr. specialiste Janina Klimaševska bei Vilniaus rajono švietimo įstaigų atstovai, kurie perdavė rajono mokyklose surinktas lėšas.

Patarėja Danutė Jancevič merės Marijos Rekst vardu dėkojo susirinkusiems, visiems prisidėjusiems prie kilnaus tikslo renkant lėšas hospiso, skirto sergantiems vaikams, statyboms ir įsitraukusiems į gailestingumo darbus.

Šis vakaras tapo simboliniu Šventųjų Gailestingumo metų uždarymo renginiu Vilniaus rajone.


Nuotr. Jonatan Baranovski

Shadow up