kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybėje – seminaro ciklas „Mano pasaulis – galiu matyti, girdėti ir eiti kartu su visais“

Vasario 9 dieną Vilniaus rajono savivaldybės mažojoje salėje vyko antra patyriminio kvalifikacinio seminaro „Mano pasaulis – galiu matyti, girdėti ir eiti kartu su visais“ dalis, supažindinanti su įvairią negalią turinčių žmonių bendravimo ypatumais.


Pedagogai, medicinos bei administracijos darbuotojai dalyvaudami seminaro paskaitose supažindinami su įvairią negalią turinčių žmonių pasaulio suvokimu ir praktinėmis galimybėmis bendraujant mums įprastoje aplinkoje. Šių susitikimų ir diskusijų pagrindinis tikslas yra praktiniu patyriminiu metodu susipažinti su įvairią negalią turinčių žmonių bendravimo ypatumais.

Pirmoje seminaro dalyje, kurios potemė buvo „Gyvenimas tarp tylos garsų“, buvo pristatyti pranešimai apie gestų kalbą, kurčiųjų kultūros ypatumus, gestų kalbos vertėjo reikšmę kurčiųjų gyvenime bei ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus klausos sutrikimą turinčių vaikų mokymą ir ugdymą.

Vakar vykusioje antroje seminaro dalyje „Judėjimas rateliuose ne kliūtis dideliems pasiekimams“ dalyviams buvo pristatyti pranešimai apie audizmą (kurčiųjų žeminimas, diskriminacija), jo apraiškas visuomenėje bei šios aktualios ir svarbios problemos sprendimo būdus. Seminaro metu taip pat kalbėta apie ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, turinčių fizinę negalią ugdymą ir mokymą, išsėtinę sklerozę, jos priežastis, eigą ir kaip su ja gyventi. Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius pasidalino gerąją patirtimi. Seminaro metu netrūko ir diskusijų, pastebėjimų, pasakojimų apie dažniausiai pasitaikančias problemines situacijas.

„Tikrai džiugu, kad Vilniaus rajono savivaldybės valdžios atstovai supranta šio seminaro svarbą ir padeda gerinti visų žmonių tarpusavio santykius suburiant juos bendroms diskusijoms“, – pažymėjo seminaro organizatorė VšĮ „Kapolė“ direktorė Sonata Švabauskienė.

Kovo 2-ą dieną Vilniaus rajono savivaldybėje vyks trečia seminaro dalis „Nematomos spalvos galia“. Preliminarią programą galima rasti čia.

Kviečiame dalyvauti! 

 

Shadow up