kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių 25-čio proga – ąžuolynas Rukainių seniūnijoje

Šiandien, vasario 15-ą dieną Vilniaus rajono savivaldybėje su oficialiu vizitu lankėsi Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon kartu su asistente Ana Maizel.


Susitikimo metu atvykę Izraelio valstybės atstovai kartu su Vilniaus rajono savivaldybės mere Marija Rekst, Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėja Aleksandra Černiauskiene bei Vilniaus rajono Rukainių seniūnijos seniūne Anžela Stankevič aptarė diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Izraelio valstybės užmezgimo 25-mečiui skirto renginio detales.

Šiemet minint abiejų šalių diplomatinių santykių sukaktį, balandžio 21-ą dieną Rukainių seniūnijos teritorijoje bus pasodinta 3 000 ąžuoliukų giraitė, įprasminanti jau ketvirtį amžiaus puoselėjamą dviejų valstybių draugystę. Ambasadorius susitikimo metu pakvietė Rukainių seniūnijos vietos bendruomenę bei vietos mokyklų mokinius ir mokytojus prisijungti prie šios iniciatyvos ir kartu su Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos bendruomene bei kitais svečiais prisidėti prie giraitės sodinimo.

Taip pat ambasadorius Amir Maimon merei Marijai Rekst įteikė diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Izraelio valstybės užmezgimo 25-mečio išvakarėse – sausio 7 dieną apyvartoje pasirodžiusį pašto ženklą, kurio leidyba, pasak Vilniuje reziduojančio Izraelio ambasadoriaus įprasmina glaudų ir visapusišką dvišalį Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą. Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst džiaugėsi puikia šios gražios sukakties minėjimo idėja, kuri neabejotinai dar labiau sustiprins ne tik Lietuvos, bet ir Vilniaus rajono bei Izraelio valstybės bendradarbiavimą. „Ąžuolas – tai tvirtumo ir ilgaamžiškumo simbolis, kuris ilgus metus ateities kartoms primins apie prasmingą ir gražią mūsų tautų draugystę“, –užtikrino merė.

Susitikime taip pat kalbėta apie žydų bendruomenei svarbių vietų išsaugojimą bei atnaujinimą Vilniaus rajone. Merė papasakojo apie Nemenčinės miesto centrinės dalies viešųjų erdvių rekonstrukcijos projekto eigą, kuris neabejotinai apims ir įprasmins Nemenčinės mieste buvusios sinagogos pastatą.

Izraelis ir Lietuva oficialius diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. sausio 8 dieną.

Shadow up