kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Smurto prevencija Lavoriškių seniūnijoje

Siekdami užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje atsirasti š. m. vasario 23 d. Vilniaus aps. VPK Vilniaus r. PK bendruomenės pareigūnai inicijavo ir kartu su policijos rėmėjais, Vilniaus r. Lavoriškių seniūnu ir šios seniūnijos socialiniais darbuotojais bei Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus darbuotojais vykdė bendrą prevencinę priemonę Lavoriškių seniūnijoje. Policijos pareigūnai su socialiniais darbuotojais ir kitais priemonės dalyviais aplankė 13 socialinės rizikos šeimų Lavoriškių, Mostiškių, Kirtimų, Slabados, Fermos, Sodybų ir Puntuzų kaimuose.


Priemonės metu patikrinta, ar tėvai tinkamai panaudoja savo valdžią auklėdami vaikus, sudaro palankias sąlygas vaikams augti sveikoje ir saugioje aplinkoje, mokytis, ar prieš juos nesmurtaujama.

Apsilankymų šeimose metu pareigūnai kalbėjosi su šeimų nariais apie tinkamą vaikų priežiūrą, priminė dėl atsakomybės už smurto naudojimą prieš vaikus, sugyventinį, sutuoktinį. Aiškintos nesaikingo alkoholio vartojimo, mokyklos nelankymo pasekmės, kalbėta apie saugios ir sveikos aplinkos šeimoje kūrimą, aptartos kitos aktualios temos, atsižvelgiant į kiekvienos šeimos poreikius. Nors daugelyje atvejų šeimos nariai noriai bendravo su pareigūnais, deja, kai kurių namų šeimininkai durų atidaryti nepanoro.

Vaikams išdalintos saldžios dovanėlės, atšvaitai, paaiškintos atšvaitų dėvėjimo tamsiu paros metu taisyklės.

Panašios prevencinės priemonės vyks ir kitose Vilniaus r. seniūnijose, kadangi socialinių darbuotojų nuomone šios priemonės labai naudingos dirbant su socialinės rizikos šeimomis.

Vilniaus rajono policijos komisariato informacija

Shadow up