kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame prisijungti prie aplinkos apsaugos projekto „Mes rūšiuojam Vasara“

Artėjant šiltajam sezonui, gegužės mėnesį startuoja aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam Vasara“ aktyvusis etapas, kurio organizatoriai kviečia visas Lietuvos bendruomenes, organizacijas bei įstaigas prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas.


Projekto „Mes rūšiuojam Vasara“ idėja

Skatinti visuomenę teisingai tvarkyti atliekas, kartu per bendruomenės/organizacijos „Mes rūšiuojam“ ambasadorius skatinti gyventojus elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekas rūšiuoti visus metus. Šiuo projektu taip pat siekiama užtikrinti, kad atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų, taip plėsti buitinės technikos ir elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo tinklą.

„Mes rūšiuojam Vasara“

 • Prie projekto prisijungė ir visoje Lietuvoje aktyviai dalyvavo 732 bendruomenės;
 • Mokant visuomenę, įmonių darbuotojus ir jų šeimos narius rūšiuoti, nuo projekto pradžios jau surinkta 142 tonos elektronikos ir baterijų atliekų.

Projekto eiga

 • Projekto metu, su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje, renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekos.
 • Atliekos, paimant jas iš bendruomenės, yra pasveriamos ir bendruomenės atstovui paliekamas dokumentas įrodantis paimtų atliekų kiekį.

Projekto aktyvusis etapas skirstomas pagal Lietuvos apskritis:

I etapas – atliekų surinkimas Klaipėdos, Telšių, Šiaulių ir Tauragės apskrityse.

II etapas – atliekų surinkimas Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

III etapas – atliekų surinkimas Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse.

Kiekvieno etapo pabaigoje skaičiuojami rezultatai. Daugiausiai atliekų etape surinkusiai bendruomenei organizuojama aplinkosauginė šventė su edukacinėmis pamokėlėmis, vaišėmis, video filmukais, žaliavų ekspozicija ir kt. Taip pat už surinktas atliekas visoms bendruomenėms skiriami taškai, kuriuos jie gali iškeisti į įvairių partnerių prekes ar paslaugas.

Kodėl Jūsų bendruomenei verta prisijungti prie projekto „Mes rūšiuojam Vasara“?

 • Už surinktas elektros ir elektroninės įrangos atliekas Jūsų bendruomenė kaups taškus, kuriuos aktyviojo etapo pabaigoje galės iškeisti į partnerių prekes ar paslaugas.
 • Daugiausiai atliekų etape surinkusiai bendruomenei bus surengta aplinkosauginė šventė.
 • Sutvarkysite savo bendruomenės aplinką, atsikratysite nereikalingomis atliekomis ir šitaip prisidėsite prie jaukesnės ir saugesnės aplinkos kūrimo.

Pagrindinis įsteigtas prizas – aplinkosauginė šventė Jūsų bendruomenėje!

Vasaros laikotarpiu, su laimėjusiomis bendruomenėmis sutartu laiku ir sutartoje vietoje, bus surengtos trys aplinkosauginės šventės daugiausiai atliekų etapuose surinkusioms bendruomenėms:

I etapas: 05.15 – 06.15 atliekų surinkimas vyks Klaipėdos, Telšių, Šiaulių ir Tauragės apskrityse.

II etapas: 06.15 – 07.15 atliekų surinkimas vyks Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

III etapas: 07.15 – 08.15 atliekų surinkimas vyks Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse.

Daugiausiai atliekų surinkusiai bendruomenei bus organizuojama aplinkosauginė šventė, kurios metu vyks:

 • Susipažinimas su bendruomene (prisistatymas, bendruomenės apdovanojimas);
 • Edukacinė programa mažiesiems (projekto organizatoriai mokys pačius mažiausius šventės dalyvius teisingai rūšiuoti atliekas. Pasakos, kokių atliekų šiukštu negalima mesti į buitinių atliekų konteinerį. Rodys vaikams skirtus animuotus filmukus);
 • Pristatymas „Pavojingų atliekų rūšiavimas ir tvarkymo galimybės“ (atliekų tvarkytojai pristatys elektronikos bei baterijų atliekų tvarkymo kelią, rodys filmus apie atliekų perdirbimą, supažindins su įvairių atliekų tvarkymo galimybėmis Jūsų bendruomenėje);
 • Viktorina „Ką žinome apie atliekas?“ (viktorinos metu kiekvienas galės pasitikrinti įgytas žinias, o išmaniausi dalyviai bus apdovanoti partnerių įsteigtais prizais);
 • Produktų ir žaliavų, gautų perdirbant atliekas, paroda (parodą rengs UAB „Atliekų tvarkymo centras“ ir UAB „EMP Recycling“).
 • Bendravimas ir UAB „Senoji kibininė“ vaišės.

 

Taškų, kuriuos galėsite iškeisti į prekes ar paslaugas, skyrimo tvarka (1 taško vertė 1 euras):

 • Kompiuterių monitoriai, televizoriai (1 tona – 30 taškų);
 • Kita elektronika (1 tona – 90 taškų);
 • Nešiojamos baterijos (1 tona – 600 taškų).

Surinkus 5 ir kiekvieną kitą toną elektronikos atliekų, papildomai Ambasadoriui skiriama po 30 taškų; surinkus 100 kg ir daugiau nešiojamųjų baterijų atliekų, Ambasadoriui papildomai skiriama 30 taškų.

Kviečiame prisijungti prie aplinkosauginio projekto ir laimėti šventę savo bendruomenei! Daugiau informacijos apie projektą galite rasti puslapyje www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Dėl Atliekų surinkimo organizavimo seniūnijose ir bendruomenėse kreipkitės į projekto koordinatorių Julių Pinkevičių tel. 8684 03849, el. p. julius@atc.lt.

 

Shadow up